TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 


Engelli Futbolu Projeleri:

Kardeşlik Engel Tanımaz: İşitme Engelli ilköğretim okulları ile kardeş ilköğretim okulları bir arada eğitim almaktadır. Bu proje ile engelli vatandaşların toplumla sağlıklı bir şekilde bütünleşmesi hedeflenmektedir.

Engel Tanımayanlar Şenlikleri: Türkiye Futbol Federasyonu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ve 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında düzenlediği Engel Tanımayanlar Şenlikleri ile, şu ana kadar 41 ilde 15.000 katılımcıyla ulaşmıştır. Her yıl düzenlenen etkinliklerde; dört engelli grubundan katılımcılar bir araya gelerek tüm gün boyunca çeşitli futbol etkinliklerine katılmaktadır.

Sürekli Engelli Futbolu Merkezleri: Tüm illerde bulunması hedeflenen merkezler ile; engelli bireylerin kesintisiz olarak futbol eğitimi almaları sağlanmaktadır.

Özel Olimpiyatlar: Türkiye Özel Sporcular Derneği ve TFF işbirliği ile

· Bölgesel ve Ulusal Şampiyona

· Avrupa Futbol Şampiyonası

· Karma Futbol /FIFA Hakem Eğitimi

gerçekleştirilmiştir. Zihinsel engelli ve engelli olmayan gençleri ilk kez aynı futbol takımında buluşturması açısından da önem taşıyan karma futbol; futbolun birleştirici etkisiyle, sosyal bütünleşmeyi sağlama açısından toplumda büyük önem taşımaktadır.

Minik Kramponlar: TFF - Marmara Üniversitesi ve Beykoz Kaymakamlığı işbirliği ile gerçekleştirilen projede hafif düzey engelli çocuklara futbol eğitimi verilmiştir. Ayrıca, Marmara Üniversitesi gönüllü öğretim elemanları ve öğrencilerinin katkılarıyla çalışmalar renkli bir şekilde gerçekleşirken, proje ile birlikte özel çocuklarımıza yönelik toplumsal duyarlılık ve sorumluluk bilincinin de gelişimi hedeflenmektedir.

Engelli Futbolu Eğitim ve Turnuvaları:

TFF, herkesin futbolla tanışması ve futbol yoluyla kitlelere ulaşmak adına Engelli Futbolu alanında bir çok çalışma yapmaktadır. Türkiye genelinde; görme,işitme,zihinsel ve bedensel engeli bulunan bireylere ilgili alanlarda futbol eğitimleri sağlanmakta, ayrıca turnuvalar düzenlenerek futbol oynama imkanı sunulmaktadır.

Tamamlanan Faaliyetler:

· 20.000'in Üzerinde Engelli Katılımcı

· 3 ilde Sürekli Engelli Futbolu Eğitim Merkezleri

· 41 ilde Engel Tanımayanlar Şenlikleri

· 14 Bölge ve 25 İlde Engellilere Yönelik Futbol/Futsal Eğitim ve Turnuvaları

· 14 ilde Kardeşlik Engel Tanımaz Projesi (Karma Futbol Eğitimi)

· Özel Olimpiyatlar -TFF işbirliğinde;

Karma Futbol Bölgesel ve Ulusal Şampiyonaları

Karma Futbol Avrupa Şampiyonası (Silivri)

· Minik Kramponlar Projesi


Siz de bize katılın!

TFF, Engelli Futbolu faaliyetleri ile futbolun herkesin ulaşabileceği ve katılabileceği bir takım oyunu olduğunu göstermektedir. TFF'nin Türkiye genelinde gerçekleştirmiş olduğu eğitimlere ister oyuncu, ister gönüllü eğitimci olarak katılabilir ve sizde futbolun bir parçası olabilirsiniz.

Her branşta(işitme,zihinsel,görme,bedensel) Engelli Futbolu eğitim veya turnuvalarına katılarak, futbol oynayabilirsiniz. Futbol aşkı engel tanımaz. Eğitim ve turnuvalara katılmak için denizcengiz@tff.org adresine mail atabilirsiniz. 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.