TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF EKK ile TÖSSFED bir araya geldi 9.01.2017
TFF EKK ile TÖSSFED bir araya geldi

TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu (EKK), Türkiye Futbol Federasyonu'nun "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında destek verdiği Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSFED) ile Ankara'da gerçekleşen toplantıda bir araya geldi.

9 Ocak Pazartesi günü gerçekleşen toplantıya TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Asbaşkanı Ensar Kurt, Osman Akdemir, Teknik Kurul Başkanı Mustafa Demirdağ ve Teknik Kurul üyeleri İbrahim Acar ve Temel Odabaşı katıldı.

Toplantıda, 2013 yılında başlayan Futbol Ligi 4. sezonunun 19 Kasım'da sona ermesinin ardından liglerinin son durumu görüşüldü.

26 Eylül - 07 Ekim 2016 tarihleri arasında 2 galibiyet, 2 mağlubiyet alarak 5. olarak Fransa/Paris'te yapılan Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılan Millilerin önümüzdeki dönem müsabakaları ve 2-18 Ağustos 2018 tarihleri arasında İsveç/Karlstad'da yapılacak Dünya Futbol Şampiyonası'na hazırlıklarına başlanmış olduğu, ayrıca 2017 yılı Ağustos ayında ülkemizde 4 ülke Milli takımının katılımı ile de özel bir turnuva yapılması planlanmakta olduğuna dair detaylar paylaşıldı.

2018 yılında süper lig formatına geçileceği ve daha çok uluslararası müsabakaya katılım ile alakalı futbol liginde ve Türkiye Şampiyonası'nda tespit edilmiş 10 sporcu için lisanslama kampı yapılarak bu sporcuların Milli Takım bünyesine dahil edileceği ifade edildi.

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.