TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Türkiye-Kosova Resmi Maç Yemeği düzenlendi 12.11.2016
Türkiye-Kosova Resmi Maç Yemeği düzenlendi
Geri
İleri

A Milli Takımımızın, Kosova ile bu akşam Antalya Stadyumu'nda oynayacağı 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu karşılaşması öncesi, resmi maç yemeği düzenlendi.

Antalya'da düzenlenen yemeğe TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çağlar, Genel Sekreter Kadir Kardaş; Kosova Futbol Federasyonu'ndan ise Başkan Fadil Vokkri, Başkanvekili Agim Ademi, Yönetim Kurulu üyeleri Flamur Bunjaku ve Agron Mustafa ile Genel Sekreter Eroll Salihu ve FIFA Maç Komisyoneri Stefano Pucci katıldı.

Resmi yemek sırasında bir konuşma yapan TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı şunları söyledi: "Dost ülke Kosova'nın kıymetli delegasyonunu ve milli takımını ülkemizde ağırlamaktan onur duyuyoruz. Kosova, bizim kardeş ülkemiz. Ayrıca, Kosova Futbol Federasyonu'nun bizim için önemli  bir yeri var. Kosova Futbol Federasyonu UEFA'ya üyelik için adaylık yaptığında, bu adaylığı ilk destekleyenlerdendik. UEFA'ya üyeliğiniz kabul edilince de, kendi üyeliğimiz kadar sevindik. Biz, her zaman Kosova'nın yanındayız. Kosova, aynı zamanda da bir futbol ülkesi. İleride, hem kendi bölgesinde, hem de Avrupa'da önemli bir futbol ülkesi olacağını düşünüyorum. Fadil Vokkri, Eroll Salihu gibi isimler zamanında Kosova formasını giyememişti. Artık bundan sonra, yetenekleriniz milli takım formanızı giyebilecek. Bu akşam, Kosova ile ilk resmi maçımızı oynayacağız. Bu karşılaşma, aynı zamanda A Milli Takımımızın Antalya Stadyumu'nda oynayacağı ilk kez resmi mücadele de olacak. Bu yüzden ayrıca mutluyuz. Akşamki maç için başarılar diliyorum."

Kosova Futbol Federasyonu Başkanı Fadil Vokkri ise şunları ifade etti: "Biz, bugünlere gelebilmek için çok zorlu yollardan geçtik. Birçok takımla hazırlık maçı yapmak istiyorduk ancak maalesef yapamıyorduk. Türkiye Futbol Federasyonu ve Türk Milli Takımı bize hiçbir ön koşul sunmadan ülkemize geldi ve bizimle dostluk maçı yaptı. FIFA VE UEFA'ya üyeliğimizde de, TFF'nin her zaman yanımızda olduğunu unutmayacağız. Sizin desteğiniz, üyelik sürecinde bizi rahatlattı. Her zaman size müteşekkiriz. Misafirperverliğiniz için de bir kez daha teşekkür eder, akşamki maç için başarılar dileriz."

Resmi yemek, karşılıklı hediye takdimi ile son buldu. Takdim sırasında; TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, Kosova Futbol Federasyonu Başkanı Fadil Vokkri'ye Türkiye'de futbolculuk yıllarında çekilen bir fotoğrafı da hediye etti.

Geri
İleri
 
 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.