TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
U17 Milli Takımı, Portekiz'e 2-0 yenildi 5.12.2016
U17 Milli Takımı, Portekize 2-0 yenildi
Geri
İleri

U17 Milli Takımımız, Amerika Birleşik Devletleri'nde katıldığı 2016 Nike International Friendlies Turnuvası'ndaki üçüncü ve son maçında Portekiz'e 2-0 mağlup oldu.

Florida Eyaleti'nin Lakewood Ranch şehrindeki Premier Sports Campus'ta oynanan karşılaşmada Portekiz'in golleri ise 42. dakikada penaltıdan Rodrigo Conceicao ve 85. dakikada penaltıdan Umaro Embalo attı. Takımımızdan Bekir Melih Gökçimen karşılaşmanın 85. dakikasında ikinci sarı karttan kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı.

Turnuvada oynanan günün diğer maçında ise ABD, Brezilya'yı 3-0 yendi.

Türkiye: 1-Berke Özer, 2-Bekir Melih Gökçimen, 4-Abdussamed Karnuçu, 5-Ozan Muhammed Kabak, 6-Enes İslam İlkin (Dk. 77 14-Batuhan Arda Özdemir), 8-Kerem Atakan Kesgin, 10-Atalay Babacan, 11-Mehmet Sait Üzümcü, 13-Berkay Görmez (Dk. 59 15-Furkan Yıldırım), 16-Sefa Akgün, 18-Ramazan Emirhan Civelek (Dk. 77 9-Amed Öncel).

Portekiz: 12-Goncalo, 4-Djalo, 5-Oliveira, 8-Baro, 11-Camacho, 13-Ferreira, 14-Fernandes, 16-Jocu, 17-Conceicao, 18-Neto, 20-Almeida.

Teknik Direktör Mehmet Hacıoğlu yönetimindeki U17 Milli Takımı'nın aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyordu:

Oyuncu Adı Soyadı

Kulübü

Mevki

Doğum Tarihi

Berke ÖZER

Altınordu A.Ş.

Kaleci

25.05.2000

Eren BİLEN

Göztepe A.Ş.

Kaleci

02.12.2000

Ramazan Emirhan CİVELEK

Galatasaray A.Ş.

Defans

05.01.2000

Ozan Muhammed KABAK

Galatasaray A.Ş.

Defans

25.03.2000

Bekir Melih GÖKÇİMEN

Galatasaray A.Ş.

Defans

24.04.2000

Abdussamed KARNUÇU

Galatasaray A.Ş.

Defans

04.02.2000

Amed ÖNCEL

Fortuna Düsseldorf

Defans

12.04.2000

Batuhan Arda ÖZDEMİR

Osmanlıspor Futbol Kulübü

Defans

22.06.2000

Berkay GÖRMEZ

Altınordu A.Ş.

Orta Saha

05.08.2000

Kerem Atakan KESGİN

Bucaspor

Orta Saha

05.11.2000

Recep GÜL

Galatasaray A.Ş.

Orta Saha

05.11.2000

Kudret Oben SARAÇOĞLU

Galatasaray A.Ş.

Orta Saha

10.08.2000

Mehmet Sait ÜZÜMCÜ

Gaziantepspor

Orta Saha

23.12.2000

Enes İslam İLKİN

Samsunspor

Orta Saha

11.01.2000

Furkan YILDIRIM

Samsunspor

Orta Saha

07.04.2000

Sefa AKGÜN

Trabzonspor A.Ş.

Orta Saha

30.06.2000

Yunus AKGÜN

Galatasaray A.Ş.

Forvet

07.07.2000

Atalay BABACAN

Galatasaray A.Ş.

Forvet

28.06.2000

Maç Programı:

Tarih-Saat

1. Takım

Skor

2. Takım

Stat / Yer

30.11.2016 - 15.30

Brezilya

4-2

Türkiye

Premier Sports Campus /
Lakewood Ranch, Florida

30.11.2016 - 19.00

ABD

7-1

Portekiz

Premier Sports Campus /
Lakewood Ranch, Florida

02.12.2016 - 15.30

Portekiz

3-3

Brezilya

Premier Sports Campus / 
Lakewood Ranch, Florida

02.12.2016 - 19.00

ABD

5-1

Türkiye

Premier Sports Campus / 
Lakewood Ranch, Florida

04.12.2016 - 13.30

Türkiye

0-2

Portekiz

Premier Sports Campus / 
Lakewood Ranch, Florida

04.12.2016 - 17.00

ABD

3-0

Brezilya

Premier Sports Campus / 
Lakewood Ranch, Florida


Not: Maç programındaki maçların başlama saati yerel saate göredir. Florida Eyaleti'nin yerel saati Türkiye'den 8 saat geridedir.

Geri
İleri
 
 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.