TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Lucescu: "Gençleri üst seviyeye taşımak istiyorum" 8.11.2017
Lucescu: "Gençleri üst seviyeye taşımak istiyorum"
Geri
İleri

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Romanya ile yarın oynanacak özel maç öncesi Dr. Constantin Radulescu Stadı'nda milli oyuncu Hakan Çalhanoğlu ile basın toplantısı düzenledi.

Mircea Lucescu, Süper Lig'de sahadaki yabancı oyuncu sayısını aşağı çekecekleri yönündeki sözlerinin aktarılması üzerine, "Ben yabancı oyuncuya karşıyım, demedim. Olduğu gibi kalsın ama milli takımdaki oyunculara daha fazla fırsat verilmesini istedim. Durum bu" dedi.

Lucescu, Romanya ile özel bir müsabaka oynayacaklarını ve böyle bir günde röportajıyla ilgili konuşmanın hata olduğunu belirtti. Mircea Lucescu, İtalyan gazetesine verdiği röportaj ile ilgili şunları söyledi: "Ben o röportajımda Batı Avrupa ve Doğu Avrupa ülkeleri olarak söyledim. Romanya, Polonya, Rusya, Ukrayna, Yunanistan gibi. Bu ülkeler Doğu Avrupa ülkeleri. Ama bunu değişik bir şekilde yorumlamak istiyorsanız, o zaman başka. Benim söylediğim bu. O röportajımda daha ilginç açıklamalarım vardı. Türkiye Ligi'nin ortalama yaşı 29-30 arası. Avrupa'nın yaş ortalamasına göre yukarıda. Türkiye'deki kadar yabancı oyuncu Avrupa'da oynamıyor. Mücadeleci bir milli takımı kiminle yapabilirim?"

Romanya'ya genç oyuncuların ağırlıkta olduğu bir kadroyla gelmesine değinen Lucescu, bunun tecrübeli isimleri milli takıma tekrar çağırmayacağı anlamını taşımadığını dile getirirken, genç futbolcularına bu şekilde deneyim kazandırmak istediğini vurguladı.

İyi futbolcuların 37 yaşına kadar oynayabildiğini belirten Rumen çalıştırıcı, "Sakatlıkları nedeniyle gelmeyen önemli isimler de oldu. İleride gelecekler. Kulüplerinin oynatamadığı gençlere, ben milli takımda fırsat vererek onları üst seviyeye taşımak istiyorum. Burada, kendi kulüplerinde daha fazla şans bulmalarını istiyorum" diye konuştu.

Lucescu, son dönemde birçok oyuncu izlediğini anlatarak, "Belki sizin duymadığınız isimler olacak milli takımda. Bu ekibin önemli bir potansiyele sahip olduğuna inanıyorum. 2020 Avrupa Şampiyonası için 1,5 senemiz var. Bu oyuncular değerlerini sahada göstereceklerdir. Buna inanıyorum. Ben onların akıllarına güveniyorum. Amacım yarınki maçta onları izlemek ve oyuncu seçmek" değerlendirmesinde bulundu.

Hakan: "Dünya Kupası'na katılamadığımız için üzgünüm"

Milli oyuncu Hakan Çalhanoğlu, A Milli Takım'ın Dünya Kupası'na katılma hakkı kazanamamasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Takım oyunu oynadıklarını anlatan Hakan, "Verilen görevi yerine getiriyoruz. Dünya Kupası'na katılamadığımız için çok üzgünüm. Her oyuncunun hayaliydi bu. Çünkü Dünya Kupası çok büyük bir turnuva. Önümüzdeki maçlara bakacağız" şeklinde konuştu.

Teknik direktör Lucescu hakkındaki soru üzerine Hakan, "Lucescu ile yeni çalışmaya başladım. Hocam çok çaba gösteriyor. İyi oynamamızı istiyor. Kendisi ofansif futbolu seven bir hoca. Bu konuda çok tecrübeli. Bu yüzden onunla çalışmak çok güzel" ifadelerini kullandı.

Geri
İleri
 
 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.