TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Servet Yardımcı: "Grupta birinci olmak istiyoruz" 24.01.2018
Servet Yardımcı: "Grupta birinci olmak istiyoruz"

TFF 1. Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, UEFA Uluslar Ligi'nde İsveç ve Rusya ile eşleşen A Milli Takımımızın rakiplerini değerlendirdi.

İsviçre'nin Lozan kentinde gerçekleştirilen kura çekimine katılan Servet Yardımcı, eşleşmenin ardından yaptığı açıklamada, "İki rakibimiz de Dünya Kupası'nda oynayacak. Şanslarımız eşit. Biz grupta birinci olmak istiyoruz. Bir alt lige düşmek istemiyoruz. Artık iddialı olmamız için İsveç'i de Rusya'yı da yenmemiz gerektiğini düşünüyorum. Grubun zor olmasına rağmen şansımızın çok yüksek olduğuna inanıyorum" diye konuştu.

Servet Yardımcı, futbolseverleri heyecanlı bir turnuvanın beklediğini belirterek, "Daha rekabetçi bir ortam olacak. Bu yeni konsept herkes tarafından çok beğenildi. UEFA merkezi sistemle maçların yayınını pazarlayacak. Merkezi sistem marka yönetimi olacak. Seyirciler daha çok ilgi gösterecek. Çünkü sonuçta birinci olmak var, üçüncü olup da bir alt lige düşmek var. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılma imkânı var. Uluslar Ligi hem UEFA hem milli takımlar hem de seyirciler açısından çok olumlu geçecek" ifadelerini kullandı.

 
 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.