TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Şenol Güneş: "Adım adım gideceğiz" 23.03.2019
Şenol Güneş: "Adım adım gideceğiz"

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, 2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu'ndaki ilk rakibimiz Arnavutluk karşısında 2-0 galip geldiğimiz maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Güneş, "Bizim için Haziran ayındaki Fransa ve İzlanda maçları tabi önemli maçlar olacaktır. İkisinden birini kazanmak bizim için önemli olacaktır" derken, genç oyuncuları tecrübeli oyuncularla bir araya getirdiklerini, iyi başlayıp arkasını getireceklerini düşündüklerini ve rakibin sertliğine, agresifliğine cevap vererek kazanmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Kendisine verilen görevi sorumluluk içerisinde yapmak durumunda olduğunu vurgulayan Şenol Güneş, "Onun sorumluluğu içerisinde bu maçı kazanıp iyi başlamak istiyorduk. Bunu başardık o yüzden mutluyum, gururluyum. Tabi uzun bir aradan sonra milli takımda iyi başlamak önemlidir" diye konuştu.

Moldova maçında sakatlıklar ve yorgunluklar nedeniyle değişikliklerin olabileceği sinyalini de veren Güneş, Moldova'ya karşı daha farklı bir maç oynayacaklarını dile getirdi.

Oyun formatı olarak pozisyon vermediklerini ancak biraz daha iyi paslar yapabileceklerini anlatan A Milli Takım Teknik Direktörü, Mahmut Tekdemir ve Bırak Yılmaz'dan memnun olduğunu ifade etti.

Takım kaptanı Emre Belözoğlu'nun performansı ile ilgili bir soruya ise Güneş, şu yanıtı verdi:

"Kaptanı tebrik ediyorum. Geldiği ilk günden beri birlikte çalışmamızda çok verimliydi, çok katkı yaptı. Bütün oyuncular da öyleydi, Burak da öyleydi, gençler de öyleydi. Onlar hem ağabeylerini dinledi, hem kaptanlarını dinledi. Biz teknik heyet olarak da çok çalıştık. Süre çok kısa, buradan olabildiğince oynayanlar, oynamayanlar, yeni gelenler yeni bir kadro yapmak durumundaydık ve deplasmanda zor bir maçımız vardı. O yüzden böyle bir dönemde saha içerisinde bir kaptana, lider bir kaptana ihtiyaç vardı ve kaptan bu görevi çok iyi yerine getirdi."

Rakibin zaman zaman bireysel anlamda iyi işler yaptığını belirten Şenol Güneş, gelecek maçlarda Arnavutluk'un özellikle sahasında rakiplerine puan kaybı yaşatabileceğine dikkati çekti.

Moldova maçına hazırlanarak yarışa devam edeceklerinin altını çizen Güneş, "Bunun içerisinde her rakip önemli. Biz adım adım gitmek durumundayız. Ama bizim için Haziran ayındaki Fransa ve İzlanda maçları tabi önemli maçlar olacaktır. İkisinden birini kazanmak bizim için önemli olacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

 
 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.