TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Spor Eğitmeni Futbol Sertifika Programı saha çalışmaları tamamlandı 12.07.2017
Spor Eğitmeni Futbol Sertifika Programı saha çalışmaları tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Türkiye Futbol Federasyonu arasında sağlanan işbirliği çerçevesinde spor eğitmenlerine yönelik düzenlenen HESEFSP'nin (Halk Eğitim Spor Eğitmeni Futbol Sertifika Programı) saha çalışmaları tamamlandı.
 
Nisan ve Mayıs aylarında alınan başvurular çerçevesinde antrenörlere ve beden eğitimi öğretmenlerine ücretsiz yaş gruplarına yönelik temel futbol eğitimi verildi.
 
TÜFAD Genel Merkezi ve İl Başkanlıklarının desteği ile TFF Antrenör Eğitimcileri tarafından aktarılan saha uygulamaları yaş gruplarına ve içeriklerine göre güncellenen çocuk futbolu eğitimlerini içeriyordu. 45 merkezde gerçekleştirilen eğitimlere 3161 antrenör ve beden eğitimi öğretmeni katıldı. 
 
Pratik eğitimleri tamamlanan çocuk futboluna özgü çalışmaların teorik eğitimleri uzaktan eğitim yöntemiyle katılımcılara ulaştırılacak.
 
Teorik eğitimleri tamamlayacak kursiyerler Halk Eğitim Spor Eğitmeni Futbol 1. ve 2. Kademe Sertifikalarını almaya hak kazanarak önümüzdeki dönemlerde Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü üzerinden Halk Eğitim Futbol Kursu açma yetkisine sahip olacaklar.

Katılım esnasında kursiyerlerin TFF Eğitim Müdürlüğü'ne bildirdikleri e-mail adreslerine, kullanıcı adı ve şifreleri 17 Temmuz 2017 tarihine kadar gönderilecek. Katılımcıların egitim.tff.org adresindeki Eğitim Yönetim Sistemi üzerinden kendilerine sunulan eğitimi de eksiksiz bir şekilde 31 Ağustos 2017 tarihine kadar tamamlamaları gerekiyor.

Orjinal boyutları için tıklayınız
Site İçi Arama
Detaylı Arama
E- Bülten

 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.