TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Tolunay Kafkas, Dicle Üniversitesi'nde panele katıldı 2.11.2017
Tolunay Kafkas, Dicle Üniversitesinde panele katıldı
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas, Diyarbakır'da Dicle Üniversitesi'nin ev sahipliği yaptığı, "Ülkemizde Futbol ve Futsal'ın gelişimi" konulu panele katıldı.

Panelde ilk konuşmayı yapan Tolunay Kafkas, sporculuk kariyerinde kendisi için çok özel bir yeri bulunan Diyarbakır'da olmaktan duyduğu mutluluğu belirtti ve Dicle Üniversitesi'ne teşekkür etti. Futsal Milli Takımı'nın Diyarbakır'da kamp yaptığını söyleyen Kafkas, burada başka organizasyonları da gerçekleştirmek istediklerini kaydetti. "Başta Federasyon başkanımız olmak üzere yöneticilerimiz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'ya çok önem veriyor'' diyen Tolunay Kafkas, yeni görevinde önceliklerinin antrenör eğitimi ve genç oyuncu gelişimi olduğunu ifade etti. Futsala da büyük önem verdiklerini belirten Tolunay Kafkas, bu konularda ciddi çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Kafkas,'' Antrenör eğitimimiz iyi seviyede. Bu konuda UEFA'dan da övgü alıyoruz.  Genç oyuncu gelişimiyle  ilgili organizasyonları yeniden yaptık. Bir takım aksaklıklar vardı, onları giderdik. En büyük projelerimizden bir tanesi bölgesel akademiler, bölgesel tesisler  kurmak. Bunları gerçekleştirebilmek için büyük bir çaba sarf ediyoruz. Futsal ile ilgili de özellikle genç yaş gruplarına yönelik yeni projelerimiz mevcut'' şeklinde konuştu.

Futsal Milli Takım Antrenörü Sercan Görgülü ise Diyarbakır'ın önemli bir futbol şehri olduğunu ifade ederek, ''Burada kamp yapmaktan dolayı çok mutluyuz. İnşallah ilerleyen tarihlerde burada uluslararası maçlar oynarız'' dedi.

Panelden sonra Futsal Milli Takımı ile Dicle Üniversitesi Futsal Takımı dostluk maçı yaptı.

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
E- Bülten

 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.