TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Tolunay Kafkas başkanlığındaki TFF heyeti, UEFA Çalışma Grubu'na katıldı 11.01.2018
Tolunay Kafkas başkanlığındaki TFF heyeti, UEFA Çalışma Grubuna katıldı
Geri
İleri

TFF Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas, "Gerçek Temelli Öğrenme ve Antrenör Eğitmeninin Gelişimi" konulu UEFA Çalışma Grubu'na katıldı.

İngiltere Futbol Federasyonu'na bağlı ve İngiltere Milli Takımları ile futbol gelişim birimlerinin yer aldığı St. Georges Park'ta gerçekleşen çalışma grubuna Kafkas'ın yanı sıra; FGD Eğitim Müdürü Yücel Uyar, FIFA/UEFA Teknik Koordinatörü Cezmi Turhan, antrenör eğitimcisi Ömer Kaner, UEFA ile İngiltere, Avusturya, İsveç, İzlanda, Slovenya, Slovakya ve Yunanistan futbol federasyonlarının antrenör eğitimi sorumluları katıldı.

3 gün süren seminerde; antrenör eğitimi, antrenör kursları ve antrenör eğitmenleri konularında teorik ve pratik bilgiler aktarılırken, İngiltere Futbol Federasyonu'nun antrenör kursları ve antrenörlere kulüplerinde verilen saha uygulamalı eğitim desteği hakkında bilgiler de verildi.

Çalışma grubu kapsamında, Derby County Futbol Kulübü'nün antrenman tesisleri de ziyaret edildi ve bu ziyaret esnasında antrenör eğitimcisinin, kulüpteki antrenöre kendi takımıyla yaptığı idmanlarda nasıl destek olduğu uygulamalı olarak anlatıldı.

UEFA Çalışma Grubu ve benzeri uluslararası seminerlerden alınan bilgilerle, TFF antrenör kurslarının daha da ileri seviyeye taşınması amaçlanıyor.

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
E- Bülten

 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.