TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 

 
TFF » Haberler » Hakemler » Hakemler Detay Sayfası
2016-2017 Sezonu Devre Arası Hakem Semineri başladı 7.01.2017
2016-2017 Sezonu Devre Arası Hakem Semineri başladı
Geri
İleri

Süper Lig Hakemleri ve Süper Lig Yardımcı Hakemleri'nin katıldığı 2016-2017 Sezonu Devre Arası Semineri, Antalya'nın Belek ilçesindeki Calista Luxury Resort Otel'de başladı.

Seminerin ilk gününde, hakemlerin öğleden sonra otele yerleşmesinin ardından, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu ve TFF Merkez Hakem Kurulu Hakem Danışmanı Roberto Rosetti katılımcı hakemlere açılış konuşması yaptı ve seminerin hedeflerini videolar eşliğinde anlattı.

Merkez Hakem Kurulu tarafından düzenlenen ve 11 Ocak 2017 Çarşamba günü son bulacak seminerde; 2016-2017 sezonunu ilk yarı değerlendirmelerinin yanı sıra çeşitli saha çalışmaları yapılacak. TFF Merkez Hakem Kurulu Hakem Danışmanı Roberto Rosetti, FIFA ve UEFA Fitness Danışmanı Profesör Werner Helsen, UEFA Yardımcı Hakem Eğitmeni Leif Lindberg ve UEFA Türkiye Hakem Konvansiyon Sorumlusu Jorn West Larsen de hakem ve yardımcı hakemlere çeşitli konularda bilgilendirme yapacak. Ayrıca 2014 Dünya Kupası final maçını yöneten İtalyan Elit hakem Nicola Rizzoli, hakemlere deneyimlerini aktaracak. Seminerde, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de tüm katılımcılara bir sunum yapacak.

Seminerde ayrıca, 11 Ocak 2017 Çarşamba günü Video Yardımcı Hakem (VAR) sunumu, aynı zamanda FIFA VAR Uzmanı da olan Roberto Rosetti tarafından gerçekleştirilecek. Bilindiği üzere; Türkiye Futbol Federasyonu VAR sistemi çalışmalarını yakından takip ediyor ve sistemin Türk futboluna kazandırılması çalışmalarına önem veriyor. Bu doğrultuda geçtiğimiz yıl TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu ve bazı Süper Lig hakemlerimiz çeşitli ülkelerde sistemi yerinde incelemişlerdi. Sistemde kullanılacak ekipmanları temin etme ve eğitim çalışmaları ise ligin ikinci yarısında başlatılacak.

FIFA kokartları takılacak

2016-2017 Sezonu Devre Arası Hakem Semineri, 11 Ocak 2017 Çarşamba günü FIFA Kokart Töreni ile tamamlanacak. Törende, 2017 yılında FIFA kokartı takmaya hak kazanmış FIFA Hakemleri, FIFA Yardımcı Hakemleri, FIFA Kadın Hakemleri, FIFA Kadın Yardımcı Hakemleri, FIFA Plaj Futbolu Hakemleri, FIFA Futsal Hakemleri ve FIFA Kadın Futsal Hakemi kokartlarını alacak.

Seminerin medya programı

Antalya'nın Belek ilçesindeki Calista Luxury Resort Otel'de 7-11 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlenecek 2016-2017 Sezonu Devre Arası Hakem Semineri'nde, 11 Ocak 2017 Çarşamba günü gerçekleştirilecek 3 program, medyaya açık olacak.

- 11 Ocak 2017 Çarşamba günü saat 11.10'da medyaya açık olarak gerçekleştirilecek ve yaklaşık 1 saat sürecek ilk programda MHK Başkanı Yusuf Namoğlu ile TFF Merkez Hakem Kurulu Hakem Danışmanı Roberto Rosetti, katılımcı hakemlere sezonun ikinci yarısındaki uygulamalar ve talimatlar ile ilgili bilgi verecek.

- İlk programdan sonra verilecek aranın ardından saat 13.30'da Video Yardımcı Hakem (VAR) sunumu, TFF Merkez Hakem Kurulu Hakem Danışmanı ve FIFA VAR Uzmanı Roberto Rosetti tarafından medyaya açık olarak gerçekleştirilecek.

- Seminerin son programı olan FIFA Kokart Töreni saat 15.00'te başlayacak ve bu tören de medyaya açık olacak.

- Yukarıda belirtilen 3 program dışında seminerdeki tüm etkinlikler, medyaya kapalı olacak. Medyaya kapalı olan programlar hakkında TFF.ORG üzerinden haber ve fotoğraf içeriği sağlanacak.

Medya İçin Önemli Bilgilendirmeler

- 2016-2017 Sezonu Devre Arası Hakem Semineri'nde, 11 Ocak 2017 Çarşamba günü medyaya açık olarak gerçekleştirilecek 3 programı takip edecek medya mensupları için akreditasyon uygulaması yapılacak. Seminerdeki medyaya açık programlara akredite olmak isteyen medya mensuplarının, akreditasyon taleplerini en geç 7 Ocak 2017 Cumartesi günü saat 13.00'e kadar TSYD'ye bildirmeleri gerekmektedir.

- Medya mensupları, akreditasyon kartlarını 11 Ocak 2017 Çarşamba sabahı, Calista Luxury Resort Otel'de kurulacak akreditasyon masasından teslim alabilecekler. Seminere, akreditasyonu olmayan hiçbir medya mensubu alınmayacaktır.

- Seminerden canlı yayın yapacak TV kuruluşlarının canlı yayın araç plakaları ile seminer salonunda kurulum yapacak teknik ekiplerinin isim listesini de akreditasyon için Türkiye Spor Yazarları Derneği'ne (TSYD) bildirmeleri gerekmektedir.

- Seminerden canlı yayın yapacak TV kuruluşlarının, kablo kurulumlarını yapmasına 11 Ocak 2017 Çarşamba günü 07.30-08.45 saatleri arasında izin verilecektir. Seminerden canlı yayın yapacak ve görüntü alacak tüm kameraların salona alınmasına ise saat 11.00'den itibaren izin verilecektir.

- Seminerden görüntü alacak kameramanların ses kabloları ile tripodlarını yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.