TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 

 
TFF » Haberler » Hakemler » Hakemler Detay Sayfası
Yetenekli Genç Hakem Kampı'nın ilki Riva'da başladı 28.03.2017
Yetenekli Genç Hakem Kampının ilki Rivada başladı
Geri
İleri

Yetenekli Genç Hakem Kampı'nın birincisi Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde 26-30 Mart tarihleri arasında tamamlanacak.

Merkez Hakem Kurulu'nun yapılanmasına göre 8 farklı bölgeden 6'sı hakem, 12'si yardımcı hakem olmak üzere toplam 18 genç hakem, ülke düzeyinde yapılan tarama sonucunda belirlenerek Yetenekli Genç Hakem Kampı'na davet edildi.

Eğitim  programının ilk günü görüntü destekli teorik konular işlendi. Hakemler ikinci gün ise her maçı iki MHK üyesinin izleyeceği İstanbul ilindeki amatör karşılaşmalarda görevlendirilecek ve bu müsabakalar görsel olarak kayıt altına alınacak

Kampın üçüncü gününde Merkez Hakem Kurulu tarafından görüntülü analizler yapıldıktan sonra hakemler ile geri dönüşler uygulanacak. Projeye dahil edilen hakemler kamp sonrası da izlenecek ve ilave eğitimler verilmeye devam edilecek.

Merkez Hakem  Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, kampın açılışında yaptığı değerlendirmede; projenin devamlılığının önemini belirtirken aday hakemlik sonrası kariyeri devam eden hakemlerin, illerde ve bölgesel olarak verilen eğitime ek olarak, genç ve istikbal beklenen hakemlere  yönelik  yoğun eğitimlere ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Namoğlu, projenin periyodik olarak devam edeceğini ve genç hakemlerin, Futbol Federasyonu'nun sağladığı imkanları doğru kullanarak kendilerini  geleceğe hazırlamaları gerektiğini vurguladı.  

Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.