TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 

 
TFF » Haberler » Hakemler » Hakemler Detay Sayfası
2017-2018 Sezonu MHK Kış Semineri başladı 2.01.2018
2017-2018 Sezonu MHK Kış Semineri başladı
Geri
İleri

Süper Lig Hakemleri, Süper Lig Yardımcı Hakemleri, Kadın FIFA Hakemleri ve Kadın FIFA Yardımcı Hakemleri'nin katıldığı 2017-2018 Sezonu Kış Semineri, Antalya'nın Belek ilçesindeki Calista Luxury Resort Otel'de başladı.

Seminer açılışında bir konuşma yapan Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, şunları söyledi:

"Süper Lig'de son 20-25 yıldır rastlanmayan, 7-8 takımın zirve mücadelesine tanık oluyoruz. Böylesi heyecanlı ve çekişmeli maçların oynanmasında hakemlerimizin de katkısı olduğu açıktır. İlk yarıda bazı hatalar yapılmış olsa da genel anlamda başarılı bir performans sergilendi. Üst iki ligimizdeki mücadeleler bunun açık göstergesi. Seminerde özellikle elle oynamalar başta olmak üzere bazı konularda FIFA'nın kural yorumlarına yönelik radikal kararları irdelenecek. Sizlerden, müsabakalarda gösterdiğiniz konsantrasyonu seminer süresince de bekliyoruz. Yeni yılın hepinize sağlık ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, başarılar diliyorum."

Açılış konuşmasının ardından TFF Merkez Hakem Kurulu Hakem Danışmanı Roberto Rosetti, hakem ve yardımcı hakemlere çeşitli konularda hatırlatmalar içeren eğitimleri aktardı. UEFA Yardımcı Hakem Eğitmeni Leif Lindberg öğleden sonra yapılan oturumda yardımcı hakemlere eğitim verdi.

İlk günün son oturumunda ise Fiziksel Gelişim Uzmanı Doç.Dr.Ali Kızılet, Fiziksel Gelişim Uzman Yardımcısı Dr.Tuba Kızılet Bozdoğan ve ekibi hakemlere UEFA 20 sakatlık önleyici testleri uyguladı.
 
FIFA kokartları takılacak
 
A Klasman Hakemleri ile A Klasman Yardımcı Hakemleri'nin de katılacağı ve 7 Ocak 2018 tarihine dek sürecek seminer programı kapsamında 4 Ocak Perşembe günü saat 11.00'de MHK Danışmanı ve FIFA Video Yardımcı Hakem Danışmanı Roberto Rosetti, İtalya'da bu sezon uygulaması başlatılan Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemiyle ilgili sunum yapacak.
 
Ayrıca seminer kapsamında, Süper Lig Hakemleri ve Yardımcı Hakemleri ile A Klasman Hakemleri ve Yardımcı Hakemleri için FIFA Atletik Testi uygulanacak. Süper Lig Hakemleri ve Yardımcı Hakemleri FIFA Atletik Testi 4 Ocak Perşembe günü saat 15.30'da Akdeniz Üniversitesi Atletizm Sahasında yapılacak. A Klasman Hakemleri ve Yardımcı Hakemleri FIFA Atletik Testi 5 Ocak Cuma günü saat 10.30'da Antalya Zeytinköy Atletizm Sahasında yapılacak.
 
FIFA kokartı takacak hakemler için 4 Ocak Perşembe günü VAR sunumunun ardından tören düzenlenecek. 01.01.2018 tarihinden itibaren geçerli olacak FIFA kokartlı hakemler listesinde; FIFA Hakemleri, FIFA Yardımcı Hakemleri, FIFA Kadın Hakemleri, FIFA Kadın Yardımcı Hakemleri, FIFA Plaj Futbolu Hakemleri, FIFA Futsal Hakemleri ve FIFA Kadın Futsal Hakemi yer alıyor.
 
Seminerin medya programı
 
Antalya'nın Belek ilçesindeki Calista Luxury Resort Otel'de düzenlenen 2017-2018 Sezonu Devre Arası Hakem Semineri'nde Perşembe ve Cuma gerçekleşecek 4 program medyaya açık olacak.
 
- 4 Ocak 2018 Perşembe günü saat 11.00'de medyaya açık olarak gerçekleştirilecek ve yaklaşık 1 saat sürecek ilk programda TFF Merkez Hakem Kurulu Hakem Danışmanı Roberto Rosetti, katılımcı hakemlere Video Yardımcı Hakemliği (VAR) ilgili bilgi verecek.
 
- İlk programın ardından saat 12.00'de başlayacak FIFA Kokart Töreni medyaya açık olacak.
 
- 4 Ocak Perşembe günü saat 15.30'da Akdeniz Üniversitesi Atletizm Sahasında yapılacak Süper Lig Hakemleri ve Yardımcı Hakemleri için uygulanacak FIFA Atletik Testleri de medyaya açık olarak gerçekleştirilecek. Ayrıca 5 Ocak Cuma günü saat 10.30'da Antalya Zeytinköy Atletizm Sahasında yapılacak A Klasman Hakemleri ve Yardımcı Hakemleri FIFA Atletik Testi'ni de medya mensupları takip edebilecek.
 
- Yukarıda belirtilen program dışında seminerdeki tüm etkinlikler, medyaya kapalı olacak. Medyaya kapalı olan programlar hakkında TFF.ORG üzerinden haber ve fotoğraf içeriği sağlanacak.
 
Medya İçin Önemli Bilgilendirmeler
 

-2017-2018 Sezonu Devre Arası Hakem Semineri'nde, 4 Ocak 2017 Perşembe günü medyaya açık olarak gerçekleştirilecek programları akredite olan medya mensupları izleyebilecek.
 
-Medya mensupları, akreditasyon kartlarını 4 Ocak 2018 Perşembe sabahı, Calista Luxury Resort Otel'de kurulacak akreditasyon masasından teslim alabilecekler. Seminere, akreditasyonu olmayan hiçbir medya mensubu alınmayacak.
 
-Seminerden canlı yayın yapacak TV kuruluşlarının, kablo kurulumlarına 4 Ocak 2018 Perşembe günü 10.15-10.55 saatleri arasında izin verilecektir.
 
-Seminerden görüntü alacak kameramanların ses kabloları ile tripodlarını yanlarında getirmeleri gerekmektedir.
 

Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.