TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 

 
TFF » Haberler » Hakemler » Hakemler Detay Sayfası
Üst Klasman Gözlemci Semineri başladı 8.08.2018
Üst Klasman Gözlemci Semineri başladı

Merkez Hakem Kurulu'nun 2018-2019 Futbol Sezonu öncesindeki Üst Klasman Gözlemci Semineri NG Sapanca Güral Otel'de Üst Klasman Gözlemcilerinin katılımı ile bugün başladı.

Seminerin açılışında konuşan Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, UEFA Hakem Komitesi Başkanlığı görevine getirilen Roberto Rosetti'ye hizmetleri nedeniyle teşekkür ederek başladığı konuşmasında, " Türk Futbolu VAR sistemi ile yeni bir döneme girmiştir. Hakemlerimiz bu konuda en yüksek düzeyde eğitim aldı. Testler yapıldı. Mükemmel bir VAR merkezi oluşturuldu. Federasyonumuz teknolojik tüm imkanları hakemlerimiz ve futbolumuz için hazırladı. Bu yeni sisteme yine UEFA normları doğrultusunda yeni gözlemci raporu uygulanacak. Bu raporun hazırlanmasında geçtiğimiz sezon önemli katkılarınız oldu. Her konuda gelişime ve yeniliklere açık olmalıyız. Hakemlere aktardığımız tüm hususlar, standardın sağlanması bakımından sizlere de aktarılacak" dedi.

İki gün sürecek seminerin ilk gününde 2018 -2019 sezonunda kullanılmaya başlayacak yeni gözlemci raporu tanıtıldı. Oyun kuralları değişiklikleri ile yorumları işlendi.

Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.