TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Temsilciler » Temsilciler Detay Sayfası
TFF Temsilciler Semineri başladı 10.08.2016
TFF Temsilciler Semineri başladı
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu Temsilciler Kurulu tarafından düzenlenen 2016-2017 sezonu Üst Klasman, Federasyon Güvenlik ve Akreditasyon Temsilcileri Semineri, bugün TFF'nin Riva'da yer alan genel merkezindeki Orhan Saka Salonu'nda başladı.

Açılış konuşmasını Temsilciler Kurulu Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı'nın yaptığı seminere,  TFF Başkanvekilleri Hüsnü Güreli ve Ali Dürüst, TFF İcra ve Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Temsilciler Kurulu Üyeleri ve temsilciler katıldı.

Hakem ve Temsilci İşleri Direktörü Baki Şahin tarafından yapılan kurul tanıtımı ve verilen istatistiki bilgilerin ardından TFF Futbol Gelişim Müdürü Dr. Erden Or; kriz, çatışma ve etkinlik yönetimi konularında sunumlar yaptı.

3 gün sürecek temsilci semineri, 12 Ağustos 2016 Cuma günü sona erecek.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Hüsnü Güreli'nin açılışta yapmış olduğu konuşma şöyle:

"Sayın Başkanvekilim Ali Dürüst, Sayın İcra Kurulu Üyem Cengiz Zülfikaroğlu, çok değerli İstanbul Emniyet Müdürümüz Mustafa Çalışkan, Genel Sekreter Sayın Kadir Kardaş, Temsilciler Kurulu'nun Sayın Başkanı Abdurrahman Arıcı, Temsilciler Kurulu'nun değerli üyeleri ve siz değerli temsilcilerimiz... Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. 15 Temmuz'da yaşanan darbe teşebbüsü nedeniyle hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize acil şifalar ve uzun ömürler temenni ediyorum. Bu arada hain darbe teşebbüsü sırasında büyük bir cesaret ve kararlılıkla çalışan il Emniyet Müdürümüz Mustafa Çalışkan Müdürümüze Futbol ailemiz ve Milletimiz adına Şükranlarımızı sunuyoruz. Katılımlarınızla Bizleri onurlandırdınız.

Çeşitli meslekler örneğin yeminli mali müşavirlikte ve avukatlıkta olduğu gibi güven esasına dayalı olarak, bazı görevler vekil sıfatıyla bazı görevlilere teslim edilir. Bu örneklerde örnekte olduğu gibi, Türkiye Futbol Federasyonumuz da siz değerli temsilcilerimize büyük bir emanet ve güven mührünü teslim etti. Biz Sizin raporlarınıza hiçbir yorum katmadan Hukuk Müşavirliğimiz ile birlikte değerlendirerek; disipline sevk işlemlerini yapıyoruz. Dolayısıyla sizler de Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu adına bu emaneti taşıyarak raporlarınızı ne gördüyseniz, ne duyduysanız, neye tanık olduysanız bizlere aktarmalısınız. Bu güvene ve emanete karşı, "Ben görmedim, duymadım, işitmedim, hatırlamıyorum" mazeretlerini öne süremeyiz. Bu arada, disiplin talimatlarında kulüplerimizi ekonomik olarak rahatlatmak adına bazı değişiklikler yaptık. Bunların en önemlisi tribünleri de blokladık. Dolayısıyla işiniz artık daha da önem kazandı. Buradaki hassasiyet nedeniyle çok kritik müsabakalara gerekirse Yönetim Kurulu olarak 5-6 temsilcinin atanması konusunda onay verdik. Raporların daha adil olması ve hakkaniyete esas almak için bu yönteme başvurduk. Bu anlayış içinde yeni futbol sezonunda geçmişte olduğu gibi size olan güvenimizi aynen sürdürüyoruz. Sayın temsilcilerim; biz büyük bir futbol ailesiyiz. Riva'da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi de futbolun kalbi konumunda. Burada dünyada eşi benzeri az görülen bir tesis var. Sizler bu ailenin çok önemli paydaşlarından birisiniz. Lütfen senede 3-4 kez buraya gelin. Birbirimize güvenmemiz şarttır. Eğer birbirimize güvenmezsek bu işin içinden çıkamayız. Bugünlerde Ülkemiz için en önemli şey birlik ve beraberlik duygusudur. Beraber görev yapıyorsak bizlerin size sizlerin bize olan güven duygusu en önemli unsurdur. Hepinize yeni sezonda başarılar diliyorum. Hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum."

Türkiye Futbol Federasyonu Temsilciler Kurulu Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı'nın yapmış olduğu konuşma şöyle:

"Sayın Başkanvekillerimiz Hüsnü Güreli ve Ali Dürüst, Sayın İcra Kurulu Üyemiz Cengiz Zülfikaroğlu, Sayın Genel Sekreterimiz Kadir Kardaş, İstanbul Emniyet Müdürümüz Mustafa Çalışkan beyefendi, Temsilciler Kurulu'nun değerli üyeleri ve siz değerli temsilcilerimiz hepinize hoş geldiniz demek istiyorum. Türkiye tarihindeki en zor dönemlerinden birisini yaşıyor. 15 Temmuz'da yaşanan kanlı darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden vatan evlatlarımıza Allah'tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Allah bize bir daha bugünlerin tekrarını yaşatmasın. Hepimiz Türk Bayrağı için hizmet veriyoruz. Bu sebeple de Türkiye Futbol Federasyonu'nun talimatları neyse bunları uygulamak zorundayız. Bugüne kadar hiçbir temsilciyi aramadım, aramam da. Herkes müsabakada ne gördü, ne duyduysa bunları yazmakla yükümlüdür. Geçen sene kriterlerimize uymayan bazı temsilcilerle yollarımızı ayırdık; bu sene de talimatları uygulamayan temsilcilerle yine yollarımızı ayıracağız. Sizler Türkiye Futbol Federasyonu'nun müsabakadaki temsilcilerisiniz. Yeni sezonda hepinize başarılar diliyor; seminerimizin hayırlı olmasını umuyorum."

 

Geri
İleri
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.