TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi kuraları çekildi 6.08.2018
UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi kuraları çekildi

UEFA Şampiyonlar Ligi ile Avrupa Ligi'nin  Play-Off kuraları İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde çekildi.

TSİ 13.00'de başlayan Şampiyonlar Ligi Play-Off kura çekiminde, Ukrayna ve Rusya takımlarının birbirleriyle eşleşmeme kuralı sebebiyle Benfica - Fenerbahçe eşleşmesinin kazananı, PAOK - Spartak Moskova eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

Şampiyonlar Ligi Play-Off ilk müsabakaları 21-22 Ağustos, rövanş müsabakaları ise 28-29 Ağustos tarihlerinde oynanacak.

Şampiyonlar rotası ve Lig rotası diye iki farklı kategoride yapılan kura çekiminde, eşleşmeler şöyle oluştu:


Şampiyonlar rotası:

Kızılyıldız (Sırbistan)/Spartak Trnava (Slovakya) - Salzburg (Avusturya)/Shkendija (Makedonya)

Karabağ (Azerbaycan)/BATE (Belarus) - PSV Eindhoven (Hollanda)

Young Boys (İsviçre) - Astana (Kazakistan)/Dinamo Zagreb (Hırvatistan)

Malmö (İsveç)/Vidi (Macaristan) - Celtic (İskoçya)/AEK (Yunanistan)



Lig rotası:

Benfica (Portekiz)/Fenerbahçe - PAOK (Yunanistan)/Spartak Moskova (Rusya)

Standard Liege (Belçika)/Ajax (Hollanda) - Slavia Prag (Çekya)/Dinamo Kiev (Ukrayna)


UEFA Avrupa Ligi'nde ise 3. ön eleme turu'nda Avursturya'nın LASK Linz takımıyla karşılaşacak Beşiktaş, rakibini elemesi halinde Play-Off turunda Danimarka takımı Nordjaelland ve Sırbistan takımı Partizan eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

Kupadaki diğer temsilcimiz Medipol Başakşehir ise, İngiliz ekibi Burnley'i elemesi halinde Play-Off turunda Yunanistan'ın Olmypiakos ve İsviçre'nin Luzern takımlarının eşleşmesinin galibiyle karşı karşıya gelecek.

UEFA Avrupa Ligi Play-Off mücadelelerinde ilk maçlar 23 Ağustos'ta, rövanş müsabakaları ise 30 Ağustos'ta oynanacak.

UEFA Avrupa Ligi'nde eşleşmeler şöyle oluştu:


Şampiyonlar rotası:

Olimpija Ljubljana (Slovenya)-Helsinki (Finlandiya) / Kızılyıldız (Sırbistan)-Spartak Trnava (Slovakya)

Hapoel Beer Sheva (İsrail)-APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi) / Astana (Kazakistan)-Dinamo Zagreb (Hırvatistan)

Cork City (İrlanda)-Rosenborg (Norveç) / Salzburg (Avusturya)-Shkendija (Makedonya)

Legia Varşova (Polonya)-Dudelange (Lüksemburg) / Alashkert (Ermenistan)-Cluj (Romanya)

Spartaks Jurmala (Letonya)-Suduva (Litvanya) / Celtic (İskoçya)-AEK (Yunanistan)

Sheriff (Moldova)-Valur (İzlanda) / Karabağ (Azerbaycan)-BATE (Belarus)

Malmö (İsveç)-MOL Vidi (Macaristan) / The New Saints (Galler)-Midtjylland (Danimarka)

Torpedo Kutaisi (Gürcistan)-Kukesi (Arnavutluk) / Ludogorets (Bulgaristan)-Zrinjski (Bosna Hersek)

 

Ana rota:

Sigma (Çekya)-Kairat (Kazakistan) / Sevilla (İspanya)-Zalgiris (Litvanya)

Sarpsborg (Norveç)-Rijeka (Hırvatistan) / Pyunik (Ermenistan)-Maccabi Tel Aviv (İsrail)

Jagiellonia (Polonya)-Gent (Belçika) / Mariupol (Ukrayna)-Bordeaux (Fransa)

Nordsjaelland (Danimarka)-Partizan (Sırbistan) / Beşiktaş-LASK Linz (Avusturya)

Slovan Bratislava (Slovakya)-Rapid Wien (Avusturya) / Hajduk Split (Hırvatistan)-FCSB (Romanya)

Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi)-Dinamo Brest (Belarus) / Vitesse (Hollanda)-Basel (İsviçre)

Glasgow Rangers (İskoçya)-Maribor (Slovenya) / Ufa (Rusya)-Progres Niederkorn (Lüksemburg)

Hapoel Haifa (İsrail)-Atalanta (İtalya) / CSKA Sofya (Bulgaristan)-Kopenhag (Danimarka)

Dinamo Minsk (Belarus)-Zenit (Rusya) / Hibernian (İskoçya)-Molde (Norveç)

Trencin (Slovakya)-Feyenoord (Hollanda) / Sturm Graz (Avusturya)-AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi)

Genk (Belçika)-Lech Poznan (Polonya) / Spartak Subotica (Sırbistan)-Brondby (Danimarka)

Olympiakos (Yunanistan)-Luzern (İsviçre) / Medipol Başakşehir-Burnley (İngiltere)

Zorya (Ukrayna)-Braga (Portekiz) / Leipzig (Almanya)-Universitatea Craiova (Romanya)

Fikstürler
Site İçi Arama
Detaylı Arama
Puan Cetvelleri
 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.