TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » U-19 » U-19 Milli Takım Haber Detay Sayfası
U19 Milli Takımı, Elit Tur'a yükseldi 11.10.2016
U19 Milli Takımı, Elit Tura yükseldi
Geri
İleri

U19 Milli Takımımız, Ukrayna'da düzenlenen 2017 U19 Avrupa Şampiyonası Elemeleri I. Tur 13. Grup'taki üçüncü ve son maçında ev sahibi Ukrayna 3-1 yendi ve grup lideri olarak Elit Tur'a yükseldi.

Borispol şehrindeki Kolos Stadyumu'nda oynanan karşılaşmada Ukrayna'nın golünü 20. dakikada Dubinchak kaydederken, Milli Takımımızın gollerini 57 ve 64. dakikalarda Alpay Koçaklı ile 85. dakikada İlker Yüksel attı. Milli Takımımızdan Kadir Özdemir maçın 90. dakikasında kazanılar penaltı atışından yararlanamazken, 90+2. dakikada Ukrayna'dan Smirniy kırmızı kart gördü.

Grupta oynanan günün diğer maçında ise İzlanda, Letonya'yı 2-0 mağlup etti.

Gruptaki ilk maçında Letonya ile 2-2 berabere kalan, ikinci maçında ise İzlanda'yı 2-1 yenen Millilerimiz, bugün oynanan üçüncü maçlar sonunda puanını 7'ye çıkartıp grup lideri olarak 2017 yılının Mayıs ayında oynanacak Elit Tur'a yükselmeye hak kazandı.

Türkiye: 1-İrfan Can Eğribayat, 2-Murat Sağlam, 3-Ali Mert Aydın, 4-Kadir Özdemir, 5-Yusuf Yalçın Arslan, 6-Abdülkadir Ömür (Dk. 88 13-Jiyan Yavuz), 8-Cihan Kahraman (Dk. 77 16-Ahmet Canbaz), 10-Berkay Özcan, 11-Mete Kaan Demir (Dk. 46 7-Enis Durak), 15-İlker Yüksel, 17-Alpay Koçaklı

Ukrayna: 12-Bilyk, 2-Bondar, 3-Shkyinder, 4-Matveyenko, 5-Smirniy, 7-Lednev (Dk. 67 9-Shaparenko), 8-Lunov (Dk. 46 14-Antoniuk), 10-Topalov, 11-Alibekov (Dk. 81 15-Yakimets), 16-Popov, 18-Dubinchak

Sarı kartlar: Dk. 22 Alibekov, Dk. 61 Bondar, Dk. 78 Shaparenko, Dk. 80 Shkinder (Ukrayna) ve Dk. 90 Jiyan Yavuz (Türkiye)

Kırmızı kart: Dk. 90+2 Smirniy (Ukrayna)

Goller: Dk. 20 Dubinchak (Ukrayna), Dk. 57 ve Dk. 64 Alpay Koçaklı, Dk. 85 İlker Yüksel (Türkiye)

2017 U19 Avrupa Şampiyonası Elemeleri I. Tur 13. Grup puan cetveli ve maç sonuçları şöyle:

Takımlar

O

G

B

M

A

Y

P

1. Türkiye

3

2

1

0

7

4

7

2. Ukrayna

3

2

0

1

6

3

6

3. İzlanda

3

1

0

2

3

4

3

4. Letonya

3

0

1

2

2

7

1


Tarih-Saat

1. Takım

Skor

2. Takım

Stat

06.10.2016-15.00 TSİ

Ukrayna

2-0

İzlanda

Kolos / Borispol

06.10.2016-15.00 TSİ

Letonya

2-2

Türkiye

Yuvileinyi / Bucha

08.10.2016-15.00 TSİ

Ukrayna

3-0

Letonya

Kolos / Borispol

08.10.2016-15.00 TSİ

Türkiye

2-1

İzlanda

Yuvileinyi / Bucha

11.10.2016-15.00 TSİ

Türkiye

3-1

Ukrayna

Kolos / Borispol

11.10.2016-15.00 TSİ

İzlanda

2-0

Letonya

Yuvileinyi / Bucha


52 takımın 4'erli olarak 13 gruba ayrıldığı 1.Eleme Turu'nda, gruplarını ilk iki sırada tamamlayan ekipler ile tüm gruplar arasında en iyi üçüncü ve ülke puanı en yüksek olan İspanya, Elit Tur'a yükselecek. Mayıs 2017'de düzenlenecek ve toplam 28 takımın 4'erli 7 gruba ayrılacağı Elit Tur'da ise, gruplarını lider tamamlayan 7 ekip, Temmuz 2017'de Gürcistan'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'na yükselmeye hak kazanacak. Ev sahibi Gürcistan finallere direkt olarak katılacak.

Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.