U17 Milli Takımımız, İngiltere'de oynanan UEFA 2016 U17 Avrupa Şampiyonası Elemeleri Elit Tur 2. Grup'taki ikinci maçında Ukrayna'ya 3-0 mağlup oldu.
St. George's Park Main Stadyumu'ndaki karşılaşmada Ukrayna'nın gollerini 35 ve 49. dakikada Buletsa ile 73. dakikada Kozyrenko attı.
Gruptaki ilk maçında İngiltere'ye 3-1 mağlup olan Türkiye bu sonuçla gruptan çıkma şansını kaybederek, Mayıs ayında Azerbaycan'da yapılacak 2016 U17 Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkını kaçırmış oldu.
Grupta oynanan günün diğer maçında İngiltere, Finlandiya'yı 1-0 yendi.
U17 Milli Takımı son maçını 29 Mart Salı günü TSİ 21.00'de Finlandiya ile yapacak.
Türkiye: 1-Emre Öztürk, 2-Muharrem Öner, 3-Furkan Korkut (Dk. 41 17-Ahmet Sevinç), 4-Recep Yemişci, 6-Oğuz Kağan Güçtekin, 8-Ufukcan Engin, 9-Metehan Güçlü, 10-Abdülkadir Ömür (Dk. 41 7-Ömer Faruk Canbirdi), 13-Alparslan Demir (Dk. 51 11-Güven Yalçın), 14-Mert Müldür, 18-Burak Kapacak
Ukrayna: 12-Lunin, 2-Bondar, 4-Popov, 5-Mykolenko, 6-Chech, 7-Kulakov, 8-Kashchuk, 9-Khakhlov, 10-Deda, 11-Buletsa, 18-Sukhar.
U17 Avrupa Şampiyonası Elemeleri Elit Tur 2. Grup puan cetveli ve maç programı:
Takımlar |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
P |
1. Ukrayna |
2 |
2 |
0 |
0 |
6 |
0 |
6 |
2. İngiltere |
2 |
2 |
0 |
0 |
4 |
1 |
6 |
3. Finlandiya |
2 |
0 |
0 |
2 |
0 |
4 |
0 |
4. Türkiye |
2 |
0 |
0 |
2 |
1 |
6 |
0 |
Tarih-Saat |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
Stat |
24.03.2016-17.00 TSİ |
Ukrayna |
3-0 |
Finlandiya |
Harrison Park Stadı |
24.03.2016-21.00 TSİ |
İngiltere |
3-1 |
Türkiye |
ChesterfieldProact Stadı |
26.03.2016-17.00 TSİ |
İngiltere |
1-0 |
Finlandiya |
Harrison Park Stadı |
26.03.2016-21.00 TSİ |
Türkiye |
0-3 |
Ukrayna |
St. George's Park Main Stadı |
29.03.2016-21.00 TSİ |
Ukrayna |
- |
İngiltere |
Pirelli Stadı |
29.03.2016-21.00 TSİ |
Finlandiya |
- |
Türkiye |
St. George's Park Main Stadı |
32 takımın 4'erli olarak 8 gruba ayrıldığı Elit Tur'da grup maçları sonunda gruplarını lider tamamlayan 8 takım ile tüm gruplar arasından en iyi 7 ikinci, 5-21 Mayıs 2016'da Azerbaycan'da yapılacak U17 Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazanacak. Ev sahibi Azerbaycan, finallere direkt olarak katılacak. Türkiye; İngiltere, Ukrayna ve Finlandiya ile birlikte 2. Grup'ta yer alacak.