U17 Milli Takımımız, Antalya'da oynanan 2017 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Elit Tur 1. Grup'taki ilk maçında karşılaştığı Finlandiya'yı 4-1 mağlup etti.
Antalya'da Emirhan Spor Kompleksi 1. Nolu Saha'da oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın gollerini 17. dakikada Atalay Babacan, 20. dakikada Ozan Muhammed Kabak, 39. dakikada Yunus Akgün ve 53. dakikada Sefa Akgün kaydederken, Finlandiya'nın tek golünü 57. dakikada Tolonen attı.
Grupta oynanan günün diğer maçında Almanya, Ermenistan'ı 10-1 mağlup etti.
Millilerimiz gruptaki ikinci maçını 25 Mart Cumartesi günü Ermenistan ile oynayacak.
Hakemler: Iwan Arwel Griffith (Galler), Ian Bird (Galler), Tomislav Pospeh (Slovenya) ve Rade Obrenovic (Slovenya)
Türkiye: 1-Berke Özer, 2-Ramazan Emirhan Civelek, 4-Abdussamed Karnuçu, 5-Ozan Muhammed Kabak, 6-Sefa Akgün (Dk. 77 3-Berk Çetin), 7-Umut Güneş (Dk. 60 18-Egehan Gök), 8-Kerem Atakan Kesgin, 9-Malik Karaahmet, 10-Atalay Babacan (Dk. 69 17-Mert Efe Çölbeyi), 11-Yunus Akgün, 13-Bekir Melih Gökçimen
Finlandiya: 1-Huuhtanen, 2-Katz, 3-Eerola, 4-Kytilä, 5-Hyvärinen, 7-Tolonen, 8-Jäntti, 9-Pellikka, 10-Suhonnen, 11-Kiuru, 17-Jusif Ali.
Sarı kartlar: Dk. 36 Yunus Akgün (Türkiye) ve Dk. 48 Jantti, Dk. 48 Suhonnen (Finlandiya)
Teknik Direktör Mehmet Hacıoğlu yönetimindeki U17 Milli Takımımızın aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:
Oyuncu Adı Soyadı |
Kulübü |
Mevki |
Doğum Tarihi |
Berke ÖZER |
Altınordu A.Ş. |
Kaleci |
25.05.2000 |
Eren BİLEN |
Göztepe A.Ş. |
Kaleci |
02.12.2000 |
Berkehan BİÇER |
Altınordu A.Ş. |
Defans |
01.01.2000 |
Berkay TEKİN |
Altınordu A.Ş. |
Defans |
11.02.2000 |
Berk ÇETİN |
B. Mönchengladbach |
Defans |
02.02.2000 |
Ramazan Emirhan CİVELEK |
Galatasaray A.Ş. |
Defans |
05.01.2000 |
Ozan Muhammed KABAK |
Galatasaray A.Ş. |
Defans |
25.03.2000 |
Bekir Melih GÖKÇİMEN |
Galatasaray A.Ş. |
Defans |
24.04.2000 |
Abdussamed KARNUÇU |
Galatasaray A.Ş. |
Defans |
04.02.2000 |
Hasan Ali ADIGÜZEL |
Akhisar Bld. Gençlik ve Spor |
Orta Saha |
03.04.2000 |
Egehan GÖK |
Altınordu A.Ş. |
Orta Saha |
27.02.2000 |
Kerem Atakan KESGİN |
Bucaspor |
Orta Saha |
05.11.2000 |
Atalay BABACAN |
Galatasaray A.Ş. |
Orta Saha |
28.06.2000 |
Sefa AKGÜN |
Trabzonspor A.Ş. |
Orta Saha |
30.06.2000 |
Umut GÜNEŞ |
VFB Stuttgart |
Orta Saha |
16.03.2000 |
Yunus AKGÜN |
Galatasaray A.Ş. |
Forvet |
07.07.2000 |
Mert Efe ÇÖLBEYİ |
Göztepe A.Ş. |
Forvet |
27.11.2000 |
Malik KARAAHMET |
Eintracht Frankfurt |
Forvet |
18.01.2000 |
2017 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Elit Tur 1. Grup maç takvimi şöyle:
Tarih-Saat |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
Stat |
23.03.2017-12.00 |
Almanya |
10-1 |
Ermenistan |
Emirhan Spor Kompleksi- 2. Nolu Saha |
23.03.2017-15.30 |
Finlandiya |
1-4 |
Türkiye |
Emirhan Spor Kompleksi-1. Nolu Saha |
25.03.2017-12.00 |
Almanya |
- |
Finlandiya |
Emirhan Spor Kompleksi-2. Nolu Saha |
25.03.2017-15.30 |
Türkiye |
- |
Ermenistan |
Emirhan Spor Kompleksi-1. Nolu Saha |
28.03.2017-15.30 |
Türkiye |
- |
Almanya |
Emirhan Spor Kompleksi-1. Nolu Saha |
28.03.2017-15.30 |
Ermenistan |
- |
Finlandiya |
Emirhan Spor Kompleksi-2. Nolu Saha |
Toplam 32 takımın 4'erli 8 grupta mücadele edeceği Elit Tur maçları sonunda gruplarını lider tamamlayacak takımlar ile tüm gruplar arasından en iyi 7 ikinci, 3-19 Mayıs 2017 tarihlerinde Hırvatistan'da yapılacak U17 Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazanacak. Ev sahibi Hırvatistan, finallere direkt olarak katılacak.