TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
U17 Milli Takımı, Finlandiya'yı 4-1 yendi 23.3.2017
U17 Milli Takımı, Finlandiyayı 4-1 yendi
Geri
İleri

U17 Milli Takımımız, Antalya'da oynanan 2017 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Elit Tur 1. Grup'taki ilk maçında karşılaştığı Finlandiya'yı 4-1 mağlup etti.

Antalya'da Emirhan Spor Kompleksi 1. Nolu Saha'da oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın gollerini 17. dakikada Atalay Babacan, 20. dakikada Ozan Muhammed Kabak, 39. dakikada Yunus Akgün ve 53. dakikada Sefa Akgün kaydederken, Finlandiya'nın tek golünü 57. dakikada Tolonen attı.

Grupta oynanan günün diğer maçında Almanya, Ermenistan'ı 10-1 mağlup etti.

Millilerimiz gruptaki ikinci maçını 25 Mart Cumartesi günü Ermenistan ile oynayacak.

Hakemler: Iwan Arwel Griffith (Galler), Ian Bird (Galler), Tomislav Pospeh (Slovenya) ve Rade Obrenovic (Slovenya)

Türkiye: 1-Berke Özer, 2-Ramazan Emirhan Civelek, 4-Abdussamed Karnuçu, 5-Ozan Muhammed Kabak, 6-Sefa Akgün (Dk. 77 3-Berk Çetin), 7-Umut Güneş (Dk. 60 18-Egehan Gök), 8-Kerem Atakan Kesgin, 9-Malik Karaahmet, 10-Atalay Babacan (Dk. 69 17-Mert Efe Çölbeyi), 11-Yunus Akgün, 13-Bekir Melih Gökçimen

Finlandiya: 1-Huuhtanen, 2-Katz, 3-Eerola, 4-Kytilä, 5-Hyvärinen, 7-Tolonen, 8-Jäntti, 9-Pellikka, 10-Suhonnen, 11-Kiuru, 17-Jusif Ali.

Sarı kartlar: Dk. 36 Yunus Akgün (Türkiye) ve Dk. 48 Jantti, Dk. 48 Suhonnen (Finlandiya)

Teknik Direktör Mehmet Hacıoğlu yönetimindeki U17 Milli Takımımızın aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:

Oyuncu Adı Soyadı

Kulübü

Mevki

Doğum Tarihi

Berke ÖZER

Altınordu A.Ş.

Kaleci

25.05.2000

Eren BİLEN

Göztepe A.Ş.

Kaleci

02.12.2000

Berkehan BİÇER

Altınordu A.Ş.

Defans

01.01.2000

Berkay TEKİN

Altınordu A.Ş.

Defans

11.02.2000

Berk ÇETİN

B. Mönchengladbach

Defans

02.02.2000

Ramazan Emirhan CİVELEK

Galatasaray A.Ş.

Defans

05.01.2000

Ozan Muhammed KABAK

Galatasaray A.Ş.

Defans

25.03.2000

Bekir Melih GÖKÇİMEN

Galatasaray A.Ş.

Defans

24.04.2000

Abdussamed KARNUÇU

Galatasaray A.Ş.

Defans

04.02.2000

Hasan Ali ADIGÜZEL

Akhisar Bld. Gençlik ve Spor

Orta Saha

03.04.2000

Egehan GÖK

Altınordu A.Ş.

Orta Saha

27.02.2000

Kerem Atakan KESGİN

Bucaspor

Orta Saha

05.11.2000

Atalay BABACAN

Galatasaray A.Ş.

Orta Saha

28.06.2000

Sefa AKGÜN

Trabzonspor A.Ş.

Orta Saha

30.06.2000

Umut GÜNEŞ

VFB Stuttgart

Orta Saha

16.03.2000

Yunus AKGÜN

Galatasaray A.Ş.

Forvet

07.07.2000

Mert Efe ÇÖLBEYİ

Göztepe A.Ş.

Forvet

27.11.2000

Malik KARAAHMET

Eintracht Frankfurt

Forvet

18.01.2000


2017 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Elit Tur 1. Grup maç takvimi şöyle:

Tarih-Saat

1. Takım

Skor

2. Takım

Stat

23.03.2017-12.00

Almanya

10-1

Ermenistan

Emirhan Spor Kompleksi- 2. Nolu Saha

23.03.2017-15.30

Finlandiya

1-4

Türkiye

Emirhan Spor Kompleksi-1. Nolu Saha

25.03.2017-12.00

Almanya

-

Finlandiya

Emirhan Spor Kompleksi-2. Nolu Saha

25.03.2017-15.30

Türkiye

-

Ermenistan

Emirhan Spor Kompleksi-1. Nolu Saha

28.03.2017-15.30

Türkiye

-

Almanya

Emirhan Spor Kompleksi-1. Nolu Saha

28.03.2017-15.30

Ermenistan

-

Finlandiya

Emirhan Spor Kompleksi-2. Nolu Saha


Toplam 32 takımın 4'erli 8 grupta mücadele edeceği Elit Tur maçları sonunda gruplarını lider tamamlayacak takımlar ile tüm gruplar arasından en iyi 7 ikinci, 3-19 Mayıs 2017 tarihlerinde Hırvatistan'da yapılacak U17 Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazanacak. Ev sahibi Hırvatistan, finallere direkt olarak katılacak.

Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.