U17 Milli Takımımız, Antalya'da oynanan 2017 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Elit Tur 1. Grup'taki ikinci maçında karşılaştığı Ermenistan'ı 6-0 yendi. Puanını 6'ya yükselten Türkiye bu sonuçla grubu ilk iki sırada bitirmeyi garantileyerek Mayıs ayında yapılacak U17 Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı.
Antalya'da Emirhan Spor Kompleksi 1 No'lu Saha'da oynanan ve Sports TV'den naklen yayınlanan maçta gollerimizi 26. dakikada Atalay Babacan, 36. dakikada kendi kalesine K. Hovhannisyan, 49. dakikada Yunus Akgün, 51. dakikada Hasan Ali Adıgüzel, 66. dakikada Malik Karaahmet ve 80+1. dakikada Umut Güneş attı.
Grupta oynanan günün diğer maçında Almanya Finlandiya'yı 6-2 yendi.
U17 Milli Takımı Elit Tur'daki son maçını 28 Mart Salı günü Almanya ile oynayacak.
Kaptan Ozan'a doğumgünü kutlaması
U17 Milli Takımımızın kaptanı Ozan Muhammed Kabak'ın 17. yaşgünü kampta kutlandı. Ozan, pastayı teknik direktör Mehmet Hacıoğlu ve takım arkadaşları ile birlikte kesti.
Türkiye: 12-Eren Bilen, 2-Ramazan Emirhan Civelek (Dk. 72 15-Berkay Tekin), 4-Abdussamed Karnuçu, 5-Ozan Muhammed Kabak, 6-Sefa Akgün (Dk. 68 7-İlker Güneş), 8-Kerem Atakan Kesgin (Dk. 58 18-Egehan Gök), 9-Malik Karaahmet, 10-Atalay Babacan, 11-Yunus Akgün, 13-Bekir Melih Gökçimen, 16-Hasan Ali Adıgüzel
Ermenistan: 12-N.Hovhannisyan, 3-Asatryan, 5- K.Hovhannisyan, 8-Yeghiazaryan, 9- A.Hovhannisyan, 10-Shaghoyan, 13-Harutyunyan, 14-Sargysan, 15-Kurbashyan, 17-Khamoyan, 18-Azizyan
Sarı kartlar: Dk. 44 Sefa Akgün, Dk. 75 Ozan Kabak (Türkiye) ve Dk. 72 Azizyan ( Ermenistan)
Teknik Direktör Mehmet Hacıoğlu yönetimindeki U17 Milli Takımımızın aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:
Oyuncu Adı Soyadı |
Kulübü |
Mevki |
Doğum Tarihi |
Berke ÖZER |
Altınordu A.Ş. |
Kaleci |
25.05.2000 |
Eren BİLEN |
Göztepe A.Ş. |
Kaleci |
02.12.2000 |
Berkehan BİÇER |
Altınordu A.Ş. |
Defans |
01.01.2000 |
Berkay TEKİN |
Altınordu A.Ş. |
Defans |
11.02.2000 |
Berk ÇETİN |
B. Mönchengladbach |
Defans |
02.02.2000 |
Ramazan Emirhan CİVELEK |
Galatasaray A.Ş. |
Defans |
05.01.2000 |
Ozan Muhammed KABAK |
Galatasaray A.Ş. |
Defans |
25.03.2000 |
Bekir Melih GÖKÇİMEN |
Galatasaray A.Ş. |
Defans |
24.04.2000 |
Abdussamed KARNUÇU |
Galatasaray A.Ş. |
Defans |
04.02.2000 |
Hasan Ali ADIGÜZEL |
Akhisar Bld. Gençlik ve Spor |
Orta Saha |
03.04.2000 |
Egehan GÖK |
Altınordu A.Ş. |
Orta Saha |
27.02.2000 |
Kerem Atakan KESGİN |
Bucaspor |
Orta Saha |
05.11.2000 |
Atalay BABACAN |
Galatasaray A.Ş. |
Orta Saha |
28.06.2000 |
Sefa AKGÜN |
Trabzonspor A.Ş. |
Orta Saha |
30.06.2000 |
Umut GÜNEŞ |
VFB Stuttgart |
Orta Saha |
16.03.2000 |
Yunus AKGÜN |
Galatasaray A.Ş. |
Forvet |
07.07.2000 |
Mert Efe ÇÖLBEYİ |
Göztepe A.Ş. |
Forvet |
27.11.2000 |
Malik KARAAHMET |
Eintracht Frankfurt |
Forvet |
18.01.2000 |
2017 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Elit Tur 1. Grup maç takvimi şöyle:
Tarih-Saat |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
Stat |
23.03.2017-12.00 |
Almanya |
10-1 |
Ermenistan |
Emirhan Spor Kompleksi- 2. Nolu Saha |
23.03.2017-15.30 |
Finlandiya |
1-4 |
Türkiye |
Emirhan Spor Kompleksi-1. Nolu Saha |
25.03.2017-12.00 |
Almanya |
6-2 |
Finlandiya |
Emirhan Spor Kompleksi-2. Nolu Saha |
25.03.2017-15.30 |
Türkiye |
6-0 |
Ermenistan |
Emirhan Spor Kompleksi-1. Nolu Saha |
28.03.2017-15.30 |
Türkiye |
- |
Almanya |
Emirhan Spor Kompleksi-1. Nolu Saha |
28.03.2017-15.30 |
Ermenistan |
- |
Finlandiya |
Emirhan Spor Kompleksi-2. Nolu Saha |
Toplam 32 takımın 4'erli 8 grupta mücadele edeceği Elit Tur maçları sonunda gruplarını lider tamamlayacak takımlar ile tüm gruplar arasından en iyi 7 ikinci, 3-19 Mayıs 2017 tarihlerinde Hırvatistan'da yapılacak U17 Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazanacak. Ev sahibi Hırvatistan, finallere direkt olarak katılacak.