TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Hacıoğlu, Ayyıldız ve Taşkolu basın toplantısına katıldı 5.10.2017
Hacıoğlu, Ayyıldız ve Taşkolu basın toplantısına katıldı
Geri
İleri

Hindistan'da yarın başlayacak 2017 FIFA U17 Dünya Kupası Finalleri'ne mücadele edecek U17 Milli Takımımızın teknik direktörü Mehmet Hacıoğlu ile U17 Milli Takım oyuncuları Sezer Taşkolu ve Embiya Ayyıldız, turnuva öncesi düzenlenen basın toplantısına katıldı.

U17 Milli Takımımızın, Navi Mumbai şehrinde 2017 FIFA U17 Dünya Kupası Finalleri B Grubu'ndaki karşılaşmalarını oynayacağı Dr. DY Patil Stadyumu'nda gerçekleşen basın toplantısında Hacıoğlu, şunları ifade etti: '' U17 Dünya Kupası hazırlıklarımızı yaparken, Hindistan'da karşılaşacağımız en büyük zorluğun iklim şartları olduğunu bildiğimiz için, planlarımızı buna göre yaptık. Hindistan'a erken bir tarihte gelmemizin sebebi de buydu. Daha öncesinde de sıcak bir iklime sahip olan Katar'da ilk hazırlıklarımızı gerçekleştirdik. Yarınki maçımızı oldukça sıcak ve nemli bir havada oynayacağız. Hava şartları bizi olumsuz etkileyecektir mutlaka. Ancak bu şartlar, tüm rakiplerimiz için  geçerli. Yaptığımız adaptasyon çalışmalarıyla, bu şartların üstesinden gelebileceğimizi söyleyebilirim. Grubumuzda yer alan Yeni Zelanda, Mali ve Paraguay ekipleri fiziksel anlamda bizden daha güçlü durumdalar. Ancak bizim de teknik kapasite anlamında rakiplerimize göre artılarımız var. Fiziksel farklılıkları dengelemek adına uzun ve verimli bir hazırlık kampı geçirdik. Akademi liglerimizi de bu sezon daha erken bir tarihte başlatmamız, bu fiziksel farklılığın kapanmasına da etki edecektir.''

Hacıoğlu, basın toplantısındaki sözlerini şu şekilde noktaladı: '' Hindistan vatandaşlarına şu ana kadar gösterdikleri misafirperverlikten, FIFA'ya da organizasyondan ötürü teşekkür ediyorum. Biz, her şeyden önce rakiplerimize son derece saygı duyuyoruz. Rakiplerimizle yapacağımız mücadeleler sonucunda oyuncularımızın gelişebileceğine inananlardanız. Teknik direktör olarak daimi önceliğim insan yetiştirmek oldu. Burada da, öncelikle oyuncularımdan rakibe saygılı birer futbolcu olmalarını istiyorum. Başarı, ondan sonra gelsin. Çünkü, rakibine saygı gösterilmeden elde edilecek başarı, benim gözümde hiçbir zaman başarı değildir.''

Embiya Ayyıldız ve Sezer Taşkolu'nun açıklamaları

U17 Milli Takımımızın oyuncularından Embiya Ayyıldız ise şunları ifade etti: '' Genç yaşta, Dünya Kupası Finalleri'nde yer almak çok heyecan verici bir olay. Bu kamp, benim aynı zamanda ay-yıldızlı forma altındaki ilk kampım oldu. O yüzden benim için çok anlam ifade ediyor. Zor bir gruptayız ama turnuvaya takım olarak hazırız. İyi bir takımız ve iyi mücadele ederek milli formayı en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. 

U17 Milli Takımımızın oyuncularından Sezer Taşkolu ise şöyle konuştu: '' Böyle bir organizasyonda yer aldığımız için çok mutluyuz. Turnuva öncesi uzun bir kamp dönemi geçirdik ve bu dönemde turnuvaya çok iyi hazırlandık. Rakiplerimizi iyi analiz ettik. Ay-yıldızlı formayı en iyi şekilde temsil edeceğimize takım olarak inanıyoruz. U17 Dünya Kupası gibi gençlik turnuvaları bizim gibi genç oyuncuların bireysel kariyerleri için de önemli bir fırsat. Ancak, biz bunu ikinci planda tutuyoruz takım olarak. Bu turnuvada önemli olan, takım olarak mücadele etmemiz ve iyi performans göstermemiz.

Kaynak: FIFA / Getty Images
Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.