TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
2001 doğumlu U17 Milliler, Ermenistan'ı 4-0 yendi 16.10.2017
2001 doğumlu U17 Milliler, Ermenistanı 4-0 yendi

2001 doğumlu oyunculardan oluşan U17 Milli Takımımız, Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenen 2017-18 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 3. Grup'taki ikinci maçında, Ermenistan'ı 4-0 yendi.

Çek Cumhuriyeti'nin Svitavy şehrindeki Svitavský Stadyumu'nda oynanan karşılaşmada U17 Milli Takımımızın gollerini 23. dakikada Serkan Bakan, 52. dakikada Barışcan Işık Altunbaş, 77. dakikada Mustafa Kaya ve 79. dakikada Abdülkadir Çelik kaydetti.

Grupta oynanan günün diğer maçında ise İsrail, Çek Cumhuriyeti'ni 2-0 mağlup etti.

Hakemler: Espen Eskås, Øystein Ytterland (Norveç), Dan Vodrazka, Radek Dubravsky (Çek Cumhuriyeti)

Türkiye: Arda Akbulut, Işık Kaan Arslan, Atakan Gündüz, Yaser Yüce, Serkan Bakan, Ali Yavuz Kol (K) (Dk. 69 Abdülkadir Çelik), Barışcan Işık Altunbaş (Dk. 76 Mustafa Kaya), Atalay Yıldırım, Emir Biberoğlu (Dk. 41 Muhammet Arslantaş), İbrahim Turan, Süleyman Luş

Ermenistan: Harutyun Melkonyan, Erik Piloyan, Arman Ghazaryan (K), Sergey Mkrtchyan (Dk. 41 Sevak Avetisyan), Narek Aghasaryan, Zhirayr Shaghoyan, Sargis Martirosyan, Petros Manukyan, Patvakan Avetisyan, Grenik Petrsoyan (Dk. 67 Mikael Mirzoyan), Narek Grigoryan (Dk. 74 Hayk Ghevondyan)

Sarı Kart: Dk. 62 Arman Ghazaryan (Ermenistan)

U17 Milli Takımı, gruptaki ikinci maçında 19 Ekim 2017 Perşembe günü TSİ 19.00'da ev sahibi Çek Cumhuriyeti ile karşılaşacak.

52 takımın, 4'erli olarak 13 gruba ayrıldığı 2017-18 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu'nda, gruplarını ilk iki sırada bitiren ekipler ile en iyi 4 grup üçüncüsü, Elit Tur'a yükselecek. Elit Tur'da ise Eleme Turu'nda gelen 30 takımın yanı sıra U17 Milli Takımlar Sıralaması'nda ilk iki sırada yer alarak mücadeleye Elit Tur'dan başlmaya hak kazanan Almanya ve Portekiz mücadele edecek. Toplam 32 takım 4'erli olarak 8 gruba ayrılacak.

Gruplarını lider bitirecek 8 takım ile en iyi 7 grup ikincisi 4-20 Mayıs 2018 tarihlerinde İngiltere'de düzenlenecek 2017-18 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne katılmaya hak kazanacak. Ev sahibi İngiltere ise finallere direkt olarak katılacak.

Teknik direktör Ahmet Ceyhan yönetimindeki ve 2001 doğumlu oyunculardan oluşan U17 Milli Takımımızın, 2017-18 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu aday kadrosunda şu isimler bulunuyor:

Oyuncu Adı Soyadı

Kulübü

Mevki

Doğum Tarihi

Muhammet Taha Tepe

Altınordu A.Ş.

Kaleci

01.01.2001

Arda Akbulut

Trabzonspor A.Ş.

Kaleci

01.01.2001

Atakan Gündüz

Altınordu A.Ş.

Defans

01.01.2001

Kerem Kalafat

Beşiktaş A.Ş.

Defans

09.03.2001

Rıdvan Yılmaz

Beşiktaş A.Ş.

Defans

21.05.2001

İbrahim Turan

Bursaspor

Defans

01.01.2001

Işık Kaan Arslan

Galatasaray A.Ş.

Defans

28.01.2001

Süleyman Luş

Galatasaray A.Ş.

Defans

24.03.2001

Bora Ulu

Trabzonspor A.Ş.

Defans

19.03.2001

Atalay Yıldırım

Altınordu A.Ş.

Orta Saha

29.09.2001

Barışcan Işık Altunbaş

Altınordu A.Ş.

Orta Saha

22.03.2001

Mustafa Kaya

Altınordu A.Ş.

Orta Saha

24.04.2001

Emir Biberoğlu

AZ Alkmaar

Orta Saha

20.05.2001

Abdulkadir Çelik

Bursaspor

Orta Saha

05.01.2001

Ozan İsmail Koç

Bursaspor

Orta Saha

06.01.2001

Serkan Bakan

Göztepe A.Ş.

Orta Saha

01.01.2001

Batuhan Dıraga

Kasımpaşa A.Ş.

Orta Saha

25.04.2001

Yaser Yüce

Trabzonspor A.Ş.

Orta Saha

01.01.2001

Ali Yavuz Kol

Galatasaray A.Ş.

Forvet

29.01.2001

Muhammet Arslantaş

Medipol Başakşehir FK

Forvet

27.01.2001

ÖNEMLİ NOT: 2017-18 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu maçlarına katılacak U17 Milli Takımı ile geride bıraktığımız Mayıs ayında 2016-17 Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde yarı final oynayan ve 6-28 Ekim 2017 tarihleri arasında Hindistan'daki 2017 FIFA U17 Dünya Kupası Finalleri'nde mücadele eden U17 Milli Takımı farklı ekiplerdir. 2017-18 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu'na katılacak U17 Milli Takımı 2001 doğumlu oyunculardan oluşurken, Mayıs ayında 2016-17 Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde mücadele edip 2017 FIFA U17 Dünya Kupası Finalleri'ne katılmaya hak kazanan U17 Milli Takımı ise 2000 doğumlu oyunculardan oluşmaktadır.

2017-18 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 3. Grup Maç Programı:

Tarih-Saat

1. Takım

Skor

2. Takım

Stat / Yer

13.10.2017 - 16.00 TSİ

Çek Cumhuriyeti

7-0

Ermenistan

FK Letohrad - Letohrad

13.10.2017 - 16.00 TSİ

İsrail

1-0

Türkiye

Svitavy Stadı - Svitavy

16.10.2017 - 16.00 TSİ

Çek Cumhuriyeti

0-2

İsrail

FK Letohrad - Letohrad

16.10.2017 - 16.00 TSİ

Türkiye

4-0

Ermenistan

Svitavy Stadı - Svitavy

19.10.2017 - 16.00 TSİ

Türkiye

-

Çek Cumhuriyeti

Svitavy Stadı - Svitavy

19.10.2017 - 16.00 TSİ

Ermenistan

-

İsrail

FK Letohrad - Letohrad


2017-18 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 3. Grup Puan Durumu:

Takımlar

O

G

B

M

A

Y

AV.

P

1.İsrail

2

2

0

0

3

0

+3

6

2.Çek Cumhuriyeti

2

1

0

1

7

2

+5

3

3.Türkiye

2

1

0

1

4

1

+3

3

4.Ermenistan

2

0

0

2

0

11

-11

0

Orjinal boyutları için tıklayınız
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.