TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
U17 Milli Takımı, Elit Tur'a yükseldi 31.10.2017
U17 Milli Takımı, Elit Tura yükseldi
2001 doğumlu oyunculardan oluşan U17 Milli Takımımız, 2017-18 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası'nda Elit Tur'a yükseldi.

2017-18 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu'nda tüm grup karşılaşmalarının tamamlanmasının ardından U17 Milli Takımımız, en iyi 4 üçüncü arasında yer alarak Elit Tur'da mücadele etmeye hak kazandı.

U17 Milli Takımımız, 13-19 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenen 2017-18 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 3. Grup'ta Ermenistan'ı 4-0 mağlup etmiş, ev sahibi Çek Cumhuriyeti ile 1-1 berabere kalmış, İsrail'e ise 1-0 yenilerek grubu 4 puanla 3. sırada tamamlamıştı.

2017-18 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Elit Tur Kura Çekimi, 6 Aralık 2017 Çarşamba günü UEFA'nın İsviçre'nin Nyon kentindeki merkezinde yapılacak.

52 takımın, 4'erli olarak 13 gruba ayrıldığı 2017-18 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu'nda, gruplarını ilk iki sırada bitiren ekipler ile en iyi 4 grup üçüncüsü, Elit Tur'a yükseldi. Elit Tur'da ise Eleme Turu'nda gelen 30 takımın yanı sıra U17 Milli Takımlar Sıralaması'nda ilk iki sırada yer alarak mücadeleye Elit Tur'dan başlamaya hak kazanan Almanya ve Portekiz mücadele edecek. Toplam 32 takım 4'erli olarak 8 gruba ayrılacak.

Gruplarını lider bitirecek 8 takım ile en iyi 7 grup ikincisi 4-20 Mayıs 2018 tarihlerinde İngiltere'de düzenlenecek 2017-18 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne katılmaya hak kazanacak. Ev sahibi İngiltere ise finallere direkt olarak katılacak.

Teknik direktör Ahmet Ceyhan yönetimindeki ve 2001 doğumlu oyunculardan oluşan U17 Milli Takımımızın, 2017-18 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu aday kadrosunda şu isimler yer almıştı:

Oyuncu Adı Soyadı

Kulübü

Mevkii

Doğum Tarihi

Muhammet Taha Tepe

Altınordu A.Ş.

Kaleci

01.01.2001

Arda Akbulut

Trabzonspor A.Ş.

Kaleci

01.01.2001

Atakan Gündüz

Altınordu A.Ş.

Defans

01.01.2001

Kerem Kalafat

Beşiktaş A.Ş.

Defans

09.03.2001

Rıdvan Yılmaz

Beşiktaş A.Ş.

Defans

21.05.2001

İbrahim Turan

Bursaspor

Defans

01.01.2001

Işık Kaan Arslan

Galatasaray A.Ş.

Defans

28.01.2001

Süleyman Luş

Galatasaray A.Ş.

Defans

24.03.2001

Bora Ulu

Trabzonspor A.Ş.

Defans

19.03.2001

Atalay Yıldırım

Altınordu A.Ş.

Orta Saha

29.09.2001

Barışcan Işık Altunbaş

Altınordu A.Ş.

Orta Saha

22.03.2001

Mustafa Kaya

Altınordu A.Ş.

Orta Saha

24.04.2001

Emir Biberoğlu

AZ Alkmaar

Orta Saha

20.05.2001

Abdulkadir Çelik

Bursaspor

Orta Saha

05.01.2001

Ozan İsmail Koç

Bursaspor

Orta Saha

06.01.2001

Serkan Bakan

Göztepe A.Ş.

Orta Saha

01.01.2001

Batuhan Dıraga

Kasımpaşa A.Ş.

Orta Saha

25.04.2001

Yaser Yüce

Trabzonspor A.Ş.

Orta Saha

01.01.2001

Ali Yavuz Kol

Galatasaray A.Ş.

Forvet

29.01.2001

Muhammet Arslantaş

Medipol Başakşehir FK

Forvet

27.01.2001

 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.