U17 Milli Takımımız, UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Elit Tur ikinci maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı. Grubumuzun diğer karşılaşmasında ise İtalya, Romanya'yı 3-0 mağlup etti. U17 Milli Takımı, UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Elit Tur üçüncü maçında 26 Mart Salı günü Romanya ile karşılaşacak.
STAT: Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi
HAKEMLER: Dejan Jakimovski, Nikola Karakolev, Antonio Godinho.
TÜRKİYE: Murat Akşit, Muhammed Emin Sarıkaya, Çağatay Kurukalıp (Dk.71 Batuhan Özden), Nuri Emre Akşit, Yusuf Şahin Örnek, Halil İbrahim Sevinç, Salih Kavrazlı (Dk.90+3 Ali Akman), Muhammet Akpınar, Samed Onur (Dk.71 Hüseyin Bakırsu), Ali Karakaya (Dk. 90 +2 Ertuğrul Kurtuluş), Polat Abay.
AVUSTURYA: Philipp Jorganovic, Felix Köchl, Simon Nelson, Paul-Friedrich Koller, Josef Pross (Dk.89 Johannes Schriebl), Matthias Braunöder (Dk.86 Berkay Doğan), Stafan Radulovic, Thiemo Ballo (Dk.65 Bernhard Zimmermann), Benjamin Böckle, Manuel Polster, Armand Smrcka (Dk.65 Pier Nagler).
KARTLAR: Dk.37 Nuri Emre Akşit, Dk.52 Yusuf Şahin Örnek, Dk.85 Muhammed Emin Sarıkaya (Türkiye), Dk.60 Josef Pross, Dk.75 Bernhard Zimmermann, Dk.80 Felix Köchl (Avusturya)
1. Grup |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
AV |
P |
1. İTALYA |
2 |
2 |
0 |
0 |
5 |
0 |
5 |
6 |
2. AVUSTURYA |
2 |
1 |
1 |
0 |
5 |
1 |
4 |
4 |
3. TÜRKİYE |
2 |
0 |
1 |
1 |
0 |
2 |
-2 |
1 |
4. ROMANYA |
2 |
0 |
0 |
2 |
1 |
8 |
-7 |
0 |
U17 Milli Takımı'nın aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:
Kaleciler:
Emir Bayram Can (Altınordu A.Ş.), Eren Olmuş (Kasımpaşa A.Ş.), Murat Akşit (Pendikspor)
Defans:
Batuhan Özden (1.FC Köln), Çağatay Kurukalıp (Kasımpaşa A.Ş.), Ertuğrul Kurtuluş (Bursaspor), Hakan Yeşil (1461 Trabzon), Hüseyin Bakırsu (Eintracht Frankfurt), Muhammed Emin Sarıkaya (Bursaspor), Nuri Emre Akşit (Ajax), Yusuf Şahin Örnek (1.FC Köln)
Orta Saha:
Ali Karakaya (Atiker Konyaspor), Cem Tuna Türkmen (Bayer 04 Leverkusen), Halil İbrahim Sevinç (Antalyaspor A.Ş.), Muhammet Tunahan Taşçı (Nec Nijmegen), Mustafa Kapı (Galatasaray A.Ş.), Polat Abay (Altınordu A.Ş.), Salih Kavrazlı (Altınordu A.Ş.), Samed Onur (Bayer 04 Leverkusen), Tolga Özdemir (Vfl Bochum)
Forvet:
Ali Akman (Bursaspor), Erencan Yardımcı (Galatasaray A.Ş.), Muhammet Akpınar (Trabzonspor A.Ş.)
Genç Milli Takımlar Sorumlusu: Tolunay Kafkas
Teknik Direktör: Turhan Sofuoğlu
Maç Programı:
Tarih-Saat |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
Stat / Yer |
20.03.2019 - 12.00 |
ROMANYA |
1-5 |
AVUSTURYA |
Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi Manavgat |
20.03.2019 - 15.00 |
TÜRKİYE |
0-2 |
İTALYA |
Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi Manavgat |
23.03.2019 - 12.00 |
İTALYA |
3-0 |
ROMANYA |
Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi Manavgat |
23.03.2019 - 15.00 |
TÜRKİYE |
0-0 |
AVUSTURYA |
Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi Manavgat |
26.03.2019 - 14.00 |
TÜRKİYE |
- |
ROMANYA |
Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi Manavgat |
26.03.2019 - 14.00 |
İTALYA |
- |
AVUSTURYA |
Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi Manavgat |