U15 Milli Takımımız, İtalya'da katıldığı Uluslararası Delle Nazioni Turnuvası grup aşaması son maçında Rusya ile 1-1 berabere kaldı. Milli Takımımızın golünü 70.dakikada Emir Ortakaya atarken, Rusya'nın golünü 11.dakikada penaltıdan Piniaev Sergei kaydetti.
Grubun diğer karşılaşmasında Japonya, Birleşik Arap Emirlikleri'ni 4-0 yendi. U15 Milliler, Uluslararası Delle Nazioni Turnuvası'na sıralama müsabakaları ile devam edecek.
Stat: Rivignano
Türkiye: Emre Bilgin, Kadir Yiğit, Ersin Yılmaz (Dk.60 Egemen Tutar), Adem Metin Türk, Emir Ortakaya, Mustafa Erdilman, Ulusoy Mert Kabasakal, Yusuf Kabadayı, Burak İnce, Melih Bostan, Efe Birinci (Dk.36 Mehmet Emin Kaburga)
Rusya: Matiunin Nikita, Shnaptsev Maksim, Stefanishin Andrei, Pershin Denis, Piniaev Sergei (Dk.68 Babaev Ulvi), Gainov Mikhail, Kozlov Igor (Dk.55 Donskov Oleg), Kasabov Artur, Naichenko Andrei, Gribakin Ilia, Aleksandrov Ilia
U15 Milli Takımı'nın Uluslararası Delle Nazioni Turnuvası aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:
Kaleciler: Sacit Eren Nasuh (Bursaspor,) Emre Bilgin (Beşiktaş A.Ş.)
Defans: Kadir Yiğit (Bursaspor), Egemen Tutar (Beşiktaş A.Ş.), Emir Tintiş (Galatasaray A.Ş.), Ersin Yılmaz (Galatasaray A.Ş.), Kerem Kök (Bursaspor), Mehmet Emin Kaburga (Kasımpaşa A.Ş.), Nihat Eriş (Kasımpaşa A.Ş.)
Orta Saha: Adem Metin Türk (İstanbul Soma Aslan Gücü Spor), Bilal Musa Şentürk (Medipol Başakşehir FK), Efe Birinci (Trabzonspor A.Ş.), Emir Ortakaya (Gençlerbirliği), Buğra Çağlıyan (Eskişehirspor), Mustafa Erdilman (Antalyaspor A.Ş.), Ulusoy Mert Kabasakal (Gençlerbirliği), Yusuf Kabadayı (Bayern München)
Forvet: Burak İnce (Altınordu A.Ş.), Umut Yaşar Keçeci (Fenerbahçe A.Ş.), Melih Bostan (Fenerbahçe A.Ş.)
Genç Milli Takımlar Sorumlusu: Tolunay Kafkas
Teknik Direktör: Mehmet Hacıoğlu
Maç Programı:
Tarih-Saat |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
Stat / Yer |
28.04.2019 - 18.00 |
TÜRKİYE |
3-5 |
JAPONYA |
Latisana |
28.04.2019 - 18.00 |
RUSYA |
5-1 |
BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ |
Lignano |
29.04.2019 - 18.00 |
TÜRKİYE |
2-1 |
BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ |
Romans |
29.04.2019 - 18.00 |
JAPONYA |
2-0 |
RUSYA |
Cesarolo |
30.04.2019 - 18.00 |
TÜRKİYE |
1-1 |
RUSYA |
Rivignano |
30.04.2019 - 18.00 |
JAPONYA |
4-0 |
BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ |
Cesarolo |