TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
U19 Kadın Milli Takımı'nın Elit Tur maçları Türkiye'de oynanacak 11.11.2016
U19 Kadın Milli Takımının Elit Tur maçları Türkiyede oynanacak

2017 UEFA U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elit Tur kuraları UEFA'nın İsviçre'nin Nyon kentindeki merkezinde çekildi. Kura çekimi sonunda Türkiye; Çek Cumhuriyeti, Danimarka ve İngiltere ile birlikte aynı grupta yer aldı. Maçlar Türkiye'nin ev sahipliğinde 5-7 ve 10 Nisan 2017 tarihleri arasında oynanacak.

Kura çekimine 44 takımın 4'erli 11 grupta mücadele ettiği Eleme Turu maçları sonunda gruplarını lideri bitiren 11 takım ile ve en iyi 10 grup ikincisinin yanı sıra bu turnuva için; U19 Kadınlar Ülke Sıralaması'nda ilk 3 sırada bulunan Almanya, İngiltere ve Fransa'dan oluşan toplam 24 takım katıldı. Kura çekimi sonunda 24 takım 4'erli olarak 6 gruba ayrıldı.

Nisan 2017 tarihleri arasında oynanacak Elit Tur maçlarında gruplarını lider bitirecek 6 takım ile en iyi grup ikincisi finallere katılmaya hak kazanacak. Şampiyonaya ev sahipliği yapacak Kuzey İrlanda, 8-20 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacak finallere direkt katılacak.

U19 Kadın Milli Takımımız, Elit Tur'a Moldova, Bulgaristan ve Hollanda ile birlikte yer aldığı Eleme Turu grubunu 2. sırada tamamlayarak katılma hakkı kazanmıştı.

 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.