Kadın A Milli Takımımız, Alanya'da düzenlenen Goldcity Women's Cup 2017'deki ikinci maçında Kosova'yı 4-2 mağlup etti. Goldcity Hotel Sahası'nda oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın gollerini Ebru Topçu, Sevgi Çınar (2) ve Selen Altunkulak kaydetti. Günün diğer maçında Romanya ile Polonya 2-2 berabere kaldı.
Türkiye: 12- Bilge Su Aydın, 2- Berna Yeniçeri (19-Bahar Güvenç), 5- Ebru Uzungüney, 17- İpek Kaya, 11- Fatma Işık, 4- Ecem Cumert (15-Aytül Dilek Okur), 16- Ebru Topçu (18-Busem Şeker), 7- Ece Türkoğlu (9-Sevgi Çınar), 13- Selen Altunkulak (6-Serra Çağan), 8- Çağla Korkmaz, 10-Melike Pekel (14-Başak Gündoğdu)
Teknik Direktör Talat Tuncel yönetimindeki Kadın A Milli Takımı'nın aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:
Oyuncu Adı Soyadı |
Kulübü |
Mevki |
Doğum Tarihi |
Selda AKGÖZ |
Trabzon İdmanocağı |
Kaleci |
09.06.1993 |
Meryem KOÇ |
Adana İdmanyurduspor |
Kaleci |
28.11.1996 |
Fatma IŞIK |
FV Löchgau |
Defans |
20.04.1991 |
Didem KARAGENÇ |
Beşiktaş A.Ş |
Defans |
16.10.1993 |
Ebru UZUNGÜNEY |
TSV Schoot Mainz |
Defans |
13.05.1997 |
İpek KAYA |
Stade Brestoıs 29 |
Defans |
28.10.1994 |
Berna YENİÇERİ |
Konak Belediye Spor |
Defans |
26.01.1996 |
Bahar GÜVENÇ |
1207 Antalya Döşemealtı Bld. Spor |
Defans |
15.02.1997 |
EBRU TOPÇU |
Konak Belediye Spor |
Orta Saha |
27.08.1996 |
Ece TÜRKOĞLU |
Karadeniz Ereğli Bld. Spor |
Orta Saha |
14.04.1999 |
Busem ŞEKER |
SV Henstedt Ulzburg |
Orta Saha |
19.07.1998 |
Sevgi ÇINAR |
Konak Belediye Spor |
Orta Saha |
15.01.1994 |
Serra ÇAĞAN |
1207 Antalya Döşemealtı Bld Spor |
Orta Saha |
17.02.1992 |
Ecem CUMERT |
SC Freiburg |
Orta Saha |
07.02.1998 |
Başak GÜNDOĞDU |
Beşiktaş A.Ş. |
Orta Saha |
23.04.1992 |
Selen ALTUNKULAK |
FC Metz |
Orta Saha |
02.12..1997 |
Çağla KORKMAZ |
VFL Wolfsburg |
Orta Saha |
14.11.1990 |
Sevgi SALMANLI |
Kireçburnu Spor Kulübü |
Orta Saha |
21.11.1993 |
Melike PEKEL |
FC Metz |
Forvet |
14.04.1995 |
Aytül Dilek OKUR |
TSV Amicitia Vierheim |
Forvet |
17.11.1995 |
Maç Programı:
Tarih-Saat |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
Stat |
01.03.2017 - 15.30 |
Kosova |
0-5 |
Polonya |
Goldcity Hotel Sahası |
01.03.2017 - 17.30 |
Türkiye |
1-3 |
Romanya |
Goldcity Hotel Sahası |
03.03.2017 - 16.00 |
Kosova |
0-3 |
Romanya |
Goldcity Hotel Sahası |
05.03.2017 - 15.30 |
Türkiye |
4-2 |
Kosova |
Goldcity Hotel Sahası |
05.03.2017 - 17.30 |
Polonya |
2-2 |
Romanya |
Goldcity Hotel Sahası |
07.03.2017 - 15.30 |
Türkiye |
- |
Polonya |
Goldcity Hotel Sahası |