U19 Kadın Milli Takımımız, Antalya'da düzenlenen 2017 UEFA U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elit Tur 2. Grup'taki üçüncü ve son maçında Danimarka'ya 5-0 mağlup oldu. Alınan bu sonucun ardından grubu 1 puanla 3. sırada tamamlayan Millilerimiz, U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası'na katılma şansını kaybetti.
Emirhan Spor Kompleksi 1 Nolu Saha'da oynanan karşılaşmada Danimarka'nın gollerini 9 ve 72. dakikada Holt Andersen, 44 ve 56. dakikada Hovmark ile 54. dakikada Moller kaydetti.
Grupta oynanan günün diğer maçında ise İngiltere, Çek Cumhuriyeti'ni 7-0 yendi. Bu sonucun ardından İngiltere 9 puanla grubu lider olarak tamamlayarak Kuzey İrlanda'da düzenlenecek U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı.
Türkiye: 12-Bedriye Cam, 2-Sema Polat, 5-Şevval Alpavut, 6-Bilge Su Koyun, 7-Kader Hançar, 8-Damla Bozyel ( Dk. 58 Sümeyra Kıvanç), 10-Selin Ertan (Dk. 80 Sedanur İncik), 14-Birgül Sadıkoğlu (Dk. 58 Esra Manya), 15-İrem Yıldırım, 16-Derya Arhan, 18-Zeynep Koçer.
Danimarka: 1-Svane, 3-Frank, 4-Larsen, 7-Hovmark, 9- Holt Andersen, 11-Gejl, 12-Lundorf, 13-Andersen, 14-K.Holmgaard, 15-Petersen, 18-S.Holmgaard.
Teknik Direktör Suat Okyar yönetimindeki U19 Kadın Milli Takımımız aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyordu:
Adı Soyadı |
Kulübü |
Mevki |
Doğ. Tar. |
GAMZE NUR YAMAN |
BEŞİKTAŞ A.Ş |
Kaleci |
25.04.1999 |
BEDRİYE CAM |
ŞANLI URFA GENÇLİK VE SPOR |
Kaleci |
23.01.2000 |
SEMA POLAT |
FOMGET GENÇLİK VE SPOR |
Defans |
06.10.1998 |
ŞEVVAL ALPAVUT |
FOMGET GENÇLİK VE SPOR |
Defans |
04.03.1998 |
NURDAN YURDAKUL |
OVACIK GENÇLİK SPOR |
Defans |
20.03.1998 |
İREM YILDIRIM |
1.FFC FRANKFURT |
Defans |
16.10.1999 |
NESLİHAN DİKEN |
MSV DUISBURG |
Defans |
24.10.2000 |
DERYA ARHAN |
KARADENİZ EREĞLİ BLD. SPOR |
Defans |
25.01.1999 |
RABİA CİVAN |
KARADENİZ EREĞLİ BLD. SPOR |
Defans |
05.01.1999 |
DAMLA BOZYEL |
KARADENİZ EREĞLİ BLD. SPOR |
Orta Saha |
14.09.1998 |
SELİN ERTAN |
TSV LIMMER |
Orta Saha |
01.12.1998 |
SÜMEYRA KIVANÇ |
KOCAELİ HARB - İŞ SPOR |
Orta Saha |
30.07.1999 |
BİLGE SU KOYUN |
BEŞİKTAŞ A.Ş |
Orta Saha |
03.07.1999 |
İLAYDA CİVELEK |
BEŞİKTAŞ A.Ş |
Orta Saha |
06.07.1998 |
İREM EREN |
BEŞİKTAŞ A.Ş |
Orta Saha |
17.08.2000 |
DEMET KILINÇ |
1207 ANTALYA DÖŞEMEALTI BLD. SPOR |
Orta Saha |
22.01.1998 |
SEDA NUR İNCİK |
1207 ANTALYA DÖŞEMEALTI BLD. SPOR |
Orta Saha |
06.10.2000 |
BİRGÜL SADIKOĞLU |
BOZÜYÜK HALK EĞİTİM GENÇLİK VE SPOR |
Orta Saha |
23.03.2000 |
KADER HANÇAR |
ATAŞEHİR BELEDİYE SPOR |
Forvet |
12.11.1999 |
ZEYNEP GAMZE KOÇER |
BEŞİKTAŞ A. Ş |
Forvet |
15.04.1998 |
ESRA MANYA |
1207 ANTALYA DÖŞEMEALTI BLD. SPOR |
Forvet |
11.04.1999 |
2017 UEFA U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elit Tur 2. Grup maç takvimi:
Tarih-Saat |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
Stat |
05.04.2017-12.00 |
İngiltere |
3-0 |
Türkiye |
Emirhan Spor Kompleksi- 1 Nolu Saha |
05.04.2017-15.30 |
Danimarka |
5-0 |
Çek Cum. |
Emirhan Spor Kompleksi- 2 Nolu Saha |
07.04.2017-12.00 |
İngiltere |
2-0 |
Danimarka |
Emirhan Spor Kompleksi- 1 Nolu Saha |
07.04.2017-15.30 |
Çek Cum. |
2-2 |
Türkiye |
Emirhan Spor Kompleksi- 2 Nolu Saha |
10.04.2017-15.30 |
Türkiye |
0-5 |
Danimarka |
Emirhan Spor Kompleksi- 1 Nolu Saha |
10.04.2017-15.30 |
Çek Cum. |
0-7 |
İngiltere |
Emirhan Spor Kompleksi- 2 Nolu Saha |
Elit Tur maçları sonunda gruplarını lider tamamlayacak 6 takım ile tüm gruplar arasından en iyi ikinci, 8-20 Ağustos 2017 tarihlerinde Kuzey İrlanda'da yapılacak U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazanacak. Ev sahibi Kuzey İrlanda, finallere direkt olarak katılacak.