TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Kadın A Milli Takım, Faroe Adaları'na 2-1 yenildi 11.4.2017
Kadın A Milli Takım, Faroe Adalarına 2-1 yenildi
Geri
İleri

Kadın A Milli Takımımız, Faroe Adaları'nda düzenlenen 2019 Dünya Kupası Ön Eleme Turu D Grubu'ndaki üçüncü ve son maçında Faroe Adaları'na 2-1 mağlup oldu. Torshavn Stadyumu'nda oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın golünü 17. dakikada Melike Pekel kaydederken, Faroe Adaları'nın gollerini 36. dakikada Andreasen ve 64. dakikada Simonsen attı.

Grupta oynanan günün diğer maçında ise Karadağ, Lüksemburg'u 7-1 yendi.

Alınan bu sonuçların ardından Milli Takımımız grubu 6 puanla ikinci sırada tamamlayarak şampiyonaya veda ederken, Faroe Adaları 9 puanla grup lideri olarak 2019 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde mücadele etmeye hak kazandı.

Türkiye: 1-Selda Akgöz, 3-Didem Karagenç, 5-Ebru Uzungüney, 6-Ecem Cumert, 7-Ece Türkoğlu, 8-Çağla Korkmaz, 10-Melike Pekel, 14-Selen Altunkulak, 16-Ebru Topçu, 17-İpek Kaya, 18-Fatma Işık

Faroe Adaları: 12-Hansen, 2-Nielsen, 3-Johanesen, 4-Arge, 6-Sevdal, 7-A.Johanesen, 8-Klakstein, 9-Andreasen, 10-Hansen, 13-Thomsen, 14-A.Sevdal

Teknik Direktör Talat Tuncel yönetimindeki Kadın A Milli Takımı'nın aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyordu:

Adı Soyadı

Kulübü

Mevki

Doğum Tarihi

Selda AKGÖZ

Trabzon İdmanocağı

Kaleci

09.06.1993

Bilgesu AYDIN

Konak Belediye Spor

Kaleci

08.06.1994

Handan KURĞA

Konak Belediye Spor

Kaleci

10.09.1993

Fatma IŞIK

FV Löchgau

Defans

20.04.1991

Esra Sibel TEZKAN

1-FFC Bergisch Gladbach

Defans

23.03.1993

Didem KARAGENÇ

Beşiktaş A.Ş

Defans

16.10.1993

Ebru UZUNGÜNEY

TSV Schoot Mainz

Defans

13.05.1997

İpek KAYA

Stade Brestoıs 29

Defans

28.10.1994

BERNA YENİÇERİ

Konak Belediye Spor

Defans

26.01.1996

Serra ÇAĞAN

1207 Antalya Döşemealtı Bld.

Orta Saha

17.02.1997

EBRU TOPÇU

Konak Belediye Spor

Orta Saha

27.08.1996

Ece TÜRKOĞLU

Karadeniz Ereğli Bld. Spor

Orta Saha

14.04.1999

Busem ŞEKER

SV Henstedt Ulzburg

Orta Saha

19.07.1998

Sevgi ÇINAR

Konak Belediye Spor

Orta Saha

15.01.1994

Şebnem TAŞKAN

SV Bramfelder

Orta Saha

26.10.1994

Ecem CUMERT

SC Freiburg

Orta Saha

07.02.1998

Selen ALTUNKULAK

FC Metz

Orta Saha

02.12.1997

Çağla KORKMAZ

VFL Wolfsburg

Orta Saha

14.11.1990

Melike PEKEL

FC Metz

Forvet

14.04.1995


2019 Dünya Kupası Ön Eleme Turu D Grubu maç takvimi:

Tarih-Saat

1. Takım

Skor

2. Takım

Stat

06.04.2017-17.00

Türkiye

3-0

Karadağ

Torshavn Stadı

06.04.2017-21.30

Faroe Adaları

5-1

Lüksemburg

Torshavn Stadı

08.04.2017-21.30

Türkiye

9-1

Lüksemburg

Torshavn Stadı

08.04.2017-17.00

Karadağ

1-2

Faroe Adaları

Torshavn Stadı

11.04.2017-15.00

Türkiye

1-2

Faroe Adaları

Torshavn Stadı

11.04.2017-15.00

Lüksemburg

1-7

Karadağ

Gundadalur Stadı

16 takımın 4 ayrı grupta mücadele ettiği 2019 Dünya Kupası Ön Eleme Turu'nda gruplarını lider tamamlayacak dört takım ile en iyi grup ikincisi FIFA sıralamasında ilk 30'da yer alan takımlara eklenecek. 35 takımın katılacağı 2019 Dünya Kupası Avrupa elemelerinin kurası ise 25 Nisan'da çekilecek.
Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.