U19 Kadın Milli Takımımız, Macaristan'da düzenlenen 2017-18 UEFA U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 10. Grup üçüncü ve son maçında İskoçya ile 0-0 berabere kaldı.
Karşılaşma, Macaristan'ın Szombathely şehrindeki Kiraly Spor Merkezi'nde oynandı.
Bu sonucun ardından U19 Kadın Milli Takımımız, grubu 4 puanla ikinci sırada tamamladı ve 2017-18 UEFA U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nda Eleme Turu'nu geçerek, Elit Tur'a yükseldi.
Grupta oynanan günün diğer maçında ise Macaristan, Ermenistan'ı 5-0 mağlup etti.
Hakemler: Elvira Nurmustafina, Elena Alistratova (Kazakistan), Brigitta Makkosne Petz, Katalin Sipos (Macaristan)
Türkiye: Tuğçe Bayındır, Rabia Civan, Bilge Su Koyun (Dk. 46 Ayşe Şevval Ay, Dk. 75 Büşra Becerikli), Kader Hançar, Sabiha Uyaner (Dk. 79 Cansu Nur Kaya), Esra Manya, Ece Türkoğlu, Nurşen Yaprak, İrem Yıldırım, Derya Arhan (K), Sümeyra Kıvanç
İskoçya: Eartha Cumings, Amy Muir, Ellis Dalgliesh (Dk. 35 Rachel Connor), Ellis Notley (K), Michaela McAlonie, Kaela McDonald, Shannon McGregor, Brogan Hay, Jamie-Lee Napier, Lauren Davidson (Dk. 77 Megan Robb), Ellie Kane (Dk. 67 Charlotte Newsham)
2017-18 UEFA U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elit Tur Kura Çekimi, 24 Kasım 2017 Cuma günü UEFA'nın İsviçre'nin Nyon kentindeki merkezinde yapılaak.
48 takımın, 4'erli olarak 12 gruba ayrıldığı 2017-18 UEFA U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Eleme Turu'nda, gruplarını ilk iki sırada bitiren ekipler ile en iyi 4 grup üçüncüsü, Elit Tur'a yükseliyor. Elit Tur'da ise 28 takım 4'erli olarak 7 gruba ayrılacak. Gruplarını lider bitirecek 7 takım, 18-30 Temmuz 2018 tarihlerinde İsviçre'de düzenlenecek 2017-18 UEFA U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne katılmaya hak kazanacak. Ev sahibi İsviçre ise finallere direkt olarak katılacak.
Teknik direktör Suat Okyar yönetimindeki U19 Kadın Milli Takımımızın 2017-18 UEFA U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Eleme Turu aday kadrosunda şu isimler yer alıyordu:
Adı Soyadı |
Kulübü |
Mevkii |
Doğum Tarihi |
Gamze Nur Yaman |
Beşiktaş A.Ş |
Kaleci |
25.04.1999 |
Bedriye Cam |
Şanlı Urfa Gençlik Spor |
Kaleci |
23.01.2000 |
Tuğçe Bayındır |
1207 Antalya Döşemealtı Belediye Spor |
Kaleci |
08.06.1999 |
İrem Yıldırım |
Eintracht Frankfurt |
Defans |
16.10.1999 |
Derya Arhan |
Karadeniz Ereğli Bld. Spor |
Defans |
25.01.1999 |
Rabia Civan |
Karadeniz Ereğli Bld. Spor |
Defans |
05.01.1999 |
Kader Hançar |
Konak Belediye Spor |
Defans |
12.11.1999 |
Sabiha Uyaner |
Msv Duisburg |
Defans |
23.08.1999 |
Beyzanur Sali |
Denizüstü Spor |
Defans |
01.01.2000 |
Cansu Nur Kaya |
Pendik Çamlık Spor |
Orta Saha |
28.02.2000 |
Sümeyra Kıvanç |
Kocaeli Harb -İş Spor |
Orta Saha |
30.07.1999 |
Bilge Su Koyun |
Beşiktaş A.Ş |
Orta Saha |
03.07.1999 |
İrem Eren |
Beşiktaş A.Ş |
Orta Saha |
17.08.2000 |
Seda Nur İncik |
1207 Antalya Döşemealti Bld. Spor |
Orta Saha |
06.10.2000 |
Ece Türkoğlu |
Karadeniz Ereğli Bld. Spor |
Orta Saha |
14.04.1999 |
Nurşen Yaprak |
Gsv Moers |
Orta Saha |
26.04.1999 |
Ayşe Şevval Ay |
Beşiktaş A.Ş |
Orta Saha |
06.01.1999 |
Büşra Becerikli |
Amed Sportif Faaliyetler |
Orta Saha |
07.04.1999 |
Birgül Sadıkoğlu |
Bozuüyük Halk Eğitim Gençlik ve Spor |
Forvet |
23.03.2000 |
Esra Manya |
1207 Antalya Döşemealti Bld. Spor |
Forvet |
11.04.1999 |
2017-18 UEFA U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 10. Grup Maç Programı:
Tarih-Saat |
Takım |
Skor |
Takım |
Stat - Yer |
18.10.2017 - 14:00 TSİ |
İskoçya |
2-0 |
Ermenistan |
Kiraly Spor Merkezi- Szombathely |
18.10.2017 - 14:00 TSİ |
Macaristan |
5-2 |
Türkiye |
Varosi Stadyumu - Bük |
21.10.2017 - 14:00 TSİ |
İskoçya |
0-2 |
Macaristan |
Varosi Stadyumu - Bük |
21.10.2017 - 14:00 TSİ |
Türkiye |
5-0 |
Ermenistan |
Kiraly Spor Merkezi- Szombathely |
24.10.2017 - 14:00 TSİ |
Türkiye |
0-0 |
İskoçya |
Kiraly Spor Merkezi- Szombathely |
24.10.2017 - 14:00 TSİ |
Ermenistan |
0-5 |
Macaristan |
Varosi Stadyumu - Bük |
2017-18 UEFA U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 10. Grup Puan Durumu:
Takımlar |
O |
G |
M |
B |
A |
Y |
AV. |
Pts |
1.Macaristan |
3 |
3 |
0 |
0 |
12 |
2 |
+10 |
9 |
2.Türkiye |
3 |
1 |
1 |
1 |
7 |
5 |
+2 |
4 |
3.İskoçya |
3 |
1 |
0 |
1 |
2 |
2 |
0 |
4 |
4.Ermenistan |
3 |
0 |
0 |
3 |
0 |
12 |
-12 |
0 |