TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
U16 Kız Milli Takımı, Polonya'yı 2-0 yendi 5.04.2019
U16 Kız Milli Takımı, Polonyayı 2-0 yendi
Geri
İleri

U16 Kız Milli Takımımız, Polonya'da katıldığı UEFA Gelişim Turnuvası ikinci maçında Polonya'yı 2-0 mağlup etti. Milli Takımımızın gollerini 70 ve 76.dakikalarda Berivan İçen kaydetti. Grubun diğer karşılaşmasında ise Danimarka Yunanistan'ı 4-1 yendi.

U16 Kız Milliler, UEFA Gelişim Turnuvası son maçında 7 Nisan Pazar günü Danimarka ile karşılaşacak.

Stat: Mosır Staduım

Hakemler: Emilia Szymula, Kinga Kwlatkowska, Anna Masztalers, Agnieszka Olesiak

Polonya: Klaudia Zielinska, Milena Kazanowska, Weronika Kaczor (Dk.41 Wiktoria Malinowska), Karolina Gec (Dk.41 Katja Skupien), Justyna Libera, Liwia Lizik (Dk.41 Malgorzata Lichwa), Paulina Pompa, Wiktoria Szubert (Dk.41 Aleksandra Cygan), Natalia Maciaszczyk (Dk.41 Wiktoria Kiszkis), Julia Dyskowska (Dk.58 Magdalena Sobal), Zuzanna Maronde

Türkiye: Kevser Gündoğdu, Nilay Güreler, Rabia Nur Küçük (Dk.79 Cennet Övünçkan), Narin Yakut (Dk.79 Elanur Laçin), Nazlı Sadakat Saygılı, Beyza Semercioğlu, Kubra Deniz, Leylia Aydın (Dk.41 Damla Yıldız), Berivan İçen, Mesude Alayont, Zeynep Kerimoğlu (Dk.79 Selda Atac)

U16 Kız Milli Takımı'nın UEFA Gelişim Turnuvası aday kadrosunda şu isimler bulunuyor:

Kaleciler:
Kevser Gündoğdu (Türkiyem Berlin Spor), Yağmur Gözder (Horozkentspor), Sudenur Yolcu (Kocaeli Bayan Futbol Kulübü)

Defans:
Selda Ataç (Dudullu), Narin Yakut (Kayseri Gençler Birliği), Damla Yıldız (Kocaeli Bayan Futbol Kulübü), Rabia Nur Küçük (Fomget Gençlik Ve Spor), Cennet Övünçkan (Konak Belediye Spor), Nilay Güreler (Konak Belediye Spor), Sadakat Nazlı Saygılı (Tsv Oberhaunstadt)

Orta Saha:
Berivan İçen (Beşiktaş A.Ş.), Kübra Deniz (Kocaeli Bayan Futbol Kulübü), Nazlı Örnek (Beşiktaş A.Ş.), Sena Bodur (Dudullu), Elif Duru (Horozkentspor), Arzu Akkurt (1207 Antalyaspor Kadın Futbol Kulübü), Canan Çetin (Pendik Çamlık Spor), Beyza Semercioğlu (Fomget Gençlik Ve Spor), Bahar Karakaş (Fc Ingolstadt 04), Yağmur Fatmanur Ocak (Kayseri Gençler Birliği), Leyila Aydın (Bsc Rehberge), Beyza Demir (Fomget Gençlik Ve Spor)

Forvet:
Mesude Alayont (Horozkentspor), Elanur Laçın (Akdeniz Nurçelik Spor), Zeynep Badıllı (Şanlıurfa Gençlik Spor)

Futbol Gelişim Direktörü: Tolunay Kafkas

Teknik Direktör: Necla Güngör Kıragası

Maç Programı:

03.04.2019

TÜRKİYE

1-0

YUNANİSTAN

11:00

PERLA STADIUM

03.04.2019

POLONYA

1-1

DANİMARKA

16:00

MUNICIPAL SPORTS STADUIM KSZO

05.04.2019

YUNANİSTAN

1-4

DANİMARKA

11:00

MKS ORLICZ STADIUM

05.04.2019

POLONYA

0-2

TÜRKİYE

16:00

MOSIR STADUIM

07.04.2019

DANİMARKA

TÜRKİYE

11:00

PERLA STADIUM

07.04.2019

YUNANİSTAN

POLONYA

11:00

MOSIR STADUIM

Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.