U19 Bayan Milli Takımımız, 13-23 Mart tarihleri arası Rusya'nın Krasnodar şehrinde düzenlenen Kuban Spring Turnuvası'nda 6. oldu. Bugün 5.'lik-6.'lık maçında Belarus ile karşı karşıya gelen Millilerimiz, normal süresi 1-1 berabere biten maçın sonunda penaltı atışlarında Belarus'a 4-3 mağlup oldu.
Bayan Milli Takımlar Sorumlusu Hamdi Aslan yönetimindeki Millilerimiz, Kuban Spring Turnuvası'ndaki ilk maçında Ukrayna ile 1-1 berabere kalmış, ikinci maçında Rusya'ya 2-0, üçüncü maçında ise ABD'ye 4-1 mağlup olmuş, dördüncü maçında Estonya'yı 2-1, beşinci maçında ise Bulgaristan'ı 3-0 yenmişti.
Kuban Spring Turnuvası'nda 1-1 berabere biten karşılaşma sonrası ABD'yi penatlı atışlarında 4-3 yenen Çin şampiyon olurken, ABD 2., Rusya 3., Polonya 4., Belarus 5., Türkiye 6., Bulgaristan 7., Ukrayna 8., Krasnodar Region 9., Estonya ise 10. oldu.
U19 Bayan Milli Takımımızın kadrosunda şu oyuncular bulunuyordu:
Aslı Canan SABIRLI, Eylül ELGALP (Adana İdmanyurdu S.K.), Zübeyde KAYA (Gazi Üniversitesi S.K.), Ecem EREN (Sağlık Gücü S.K), Ceren NURLU (Dumlupınar S.K), Özge ÖZEL, Ezgi ÇAĞLAR (Buca S.K), Didem TAŞ, Ebru AYDIN (Konak Belediye S.K.), Başak ERSOY (Mersin Camspor K.), Sevcan F. KARAGÖZ (Sakarya Yenikent Güneş S.K.), Özlem GEZER (Kdz. Ereğli Belediyesi S.K.), Gizem BAŞKAYA (Trabzon S.K), Emine USLU (Antalya S.K.), Pınar Gül YILDIRIM (Tus Harpen), Lale SERT (SC Karlsruhe), Fatma KARA (1.FFC Recklinghausen), Arzu KARABULUT (Fortuna Köln).
10 takımın 2 ayrı grupta mücadele ettiği Kuban Spring Turnuvası grup maçları sonunda oluşan sıralama ve maç sonuçları şöyle:
A GRUBU SIRALAMASI |
B GRUBU SIRALAMASI |
1 - ABD |
1 - ÇİN |
2 - RUSYA |
2 - POLONYA |
3 - TÜRKİYE |
3 - BELARUS |
4 - UKRAYNA |
4 - BULGARİSTAN |
5 - ESTONYA |
5 - KRASNODOR REGION |
Tarih |
Grup |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
13.03.2009 |
A |
Ukrayna |
1-0 |
Estonya |
13.03.2009 |
A |
Rusya |
1-1 |
ABD |
13.03.2009 |
B |
Krasnodar Region |
0-2 |
Belarus |
13.03.2009 |
B |
Çin |
2-0 |
Polonya |
14.03.2009 |
A |
Estonya |
0-6 |
Rusya |
14.03.2009 |
A |
TÜRKİYE |
1-1 |
Ukrayna |
14.03.2009 |
B |
Belarus |
0-3 |
Çin |
14.03.2009 |
B |
Bulgaristan |
1-0 |
Krasnodar Region |
16.03.2009 |
A |
Rusya |
2-0 |
TÜRKİYE |
16.03.2009 |
A |
ABD |
4-0 |
Estonya |
16.03.2009 |
B |
Çin |
5-0 |
Bulgaristan |
16.03.2009 |
B |
Polonya |
1-0 |
Belarus |
18.03.2009 |
A |
TÜRKİYE |
1-4 |
ABD |
18.03.2009 |
A |
Ukrayna |
1-3 |
Rusya |
18.03.2009 |
B |
Bulgaristan |
0-3 |
Polonya |
18.03.2009 |
B |
Krasnodar Region |
0-2 |
Çin |
19.03.2009 |
A |
ABD |
4-0 |
Ukrayna |
19.03.2009 |
A |
Estonya |
1-2 |
TÜRKİYE |
19.03.2009 |
B |
Polonya |
2-0 |
Krasnodar Region |
19.03.2009 |
B |
Belarus |
0-0 |
Bulgaristan |
21.03.2009 |
Çapraş Eş. |
ABD |
1-0 |
Polonya |
21.03.2009 |
Çapraş Eş. |
Çin |
2-0 |
Rusya |
21.03.2009 |
Çapraş Eş. |
Türkiye |
3-0 |
Bulgaristan |
21.03.2009 |
Çapraş Eş. |
Belarus |
2-2 (5-4 Pen.) |
Ukrayna |
22.03.2009 |
Çapraş Eş. |
Estonya |
1-0 |
Krasnodar Region |
23.03.2009 |
7.'lik - 8.'lik |
Bulgaristan |
2-2 (5-4 Pen.) |
Ukrayna |
23.03.2009 |
5.'lik - 6.'lık |
Türkiye |
1-1 (3-4 Pen) |
Belarus |
23.03.2009 |
3.'lük - 4.'lük |
Polonya |
1-0 |
Rusya |
23.03.2009 |
FİNAL |
ABD |
1-1 (3-4 Pen) |
Çin |
Kafile:
KAFİLE BAŞKANI |
: Serap GENEŞKE |
DIŞ İLİŞKİLER |
: Neşe YAHYA |
BAYAN MİLLİ TK.SORUMLUSU |
: Hamdi ASLAN |
BAYAN MİLLİ TK. ANTRENÖRÜ |
: Aysun BOYACI |
BAYAN MİLLİ TK. ANTRENÖRÜ |
: Nihan SU |
BAYAN MİLLİ TK. KALECİ ANTRENÖRÜ |
: Metin AKÇEVRE |
KOORDİNASYON EĞİTMENİ |
: Necla GÜNGÖR |
DOKTOR |
: Canan GÖNEN AYDIN |
MASÖR |
: Kemal KARAKAŞ |
MALZEMECİ |
: Hasan ODABAŞ |