Bayan Milli Takımlar Sorumlusu Hamdi Aslan yönetimindeki U19 Bayan Milli Takımımız, Rusya'nın Sochi Bölgesi'nde düzenlenen Uluslararası Kuban Spring Turnuvası'ndaki üçüncü maçında Ural Karması'nı 5-0 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Sputnik Sport Center'da oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın gollerini 4. dakikada Gizem Gönültaş, 12. dakikada Fatma Kara, 66, 68 ve 76. dakikalarda Elyül Elgalp kaydetti.
Millilerimiz, Uluslararası Kuban Spring Turnuvası çeyrek finalinde ABD ile 12 Mart'ta karşılaşacak.
U19 Bayan Milli Takımımız, turnuvada oynadığı ilk maçta Güney Rusya Karması'nı 7-1 mağlup etmiş, ikinci maçında ise Çin'e 1-0 mağlup olmuştu.
U19 Bayan Milli Takımımızın kadrosuna şu oyuncular bulunuyor:
Eylül ELGALP (Adana İdmanyurdu S.K.), Zübeyde KAYA, Didem KARAGENÇ, Başak ERSOY (Gazi Üniversitesi S.K.), Gökçem Elmira CAN (Sağlıkgücü S.K.), Yonca ŞENTÜRK (Bozkurt Spor Lisesi S.K.), Ceren NURLU (Dumlupınar S.K.), Fatma SERDAR (Ataşehir Belediyesi S.K.), Hanife DEMİRYOL (Buca S.K.), Didem TAŞ, Ebru AYDIN, Yaşam GÖKSU (Konak Belediyesi S.K.), Gülbin HIZ, Hilal BAŞKOL (Gölcük S.K.), Ezgi ÇAĞLAR (Lüleburgaz Düvenciler Lisesi S.K.), Gizem GÖNÜLTAŞ (Soya S.K.), Aybüke ARSLAN (Trabzon S.K.), Elif DENİZ (Ereğli Belediyesi S.K.), Fatma KARA (Almanya-TuS Happen), Melisa Dilber ERTÜRK (Kanada-Nepean Hotspurs Soccer Club).
Uluslararası Kuban Spring Turnuvası grupları ve Milli Takımımızın mücadele edeceği B Grubu maç takvimi şöyle:
A GRUBU |
B GRUBU |
C GRUBU |
RUSYA |
ÇİN |
ABD |
İRAN |
GÜNEY RUSYA KARMASI |
UKRAYNA |
BELARUS |
TÜRKİYE |
ÖZBEKİSTAN |
ESTONIA |
URAL KARMASI |
KRASNODAR KARMASI |
Tarih-Saat |
Ev Sahibi |
Skor |
Misafir |
Stat |
06.03.2010 -09:00 |
ÇİN |
6-1 |
URAL KARMASI |
Sputnik Sport Center |
06.03.2010 -11:15 |
G. RUSYA KARMASI |
1-7 |
TÜRKİYE |
Sputnik Sport Center |
08.03.2010 -09:00 |
TÜRKİYE |
0-1 |
ÇİN |
Sputnik Sport Center |
08.03.2010 -14:00 |
URAL KARMASI |
4-0 |
G. RUSYA KARMASI |
Sputnik Sport Center |
10.03.2010 -09:00 |
ÇİN |
4-0 |
G. RUSYA KARMASI |
Sputnik Sport Center |
10.03.2010 -14:00 |
TÜRKİYE |
5-0 |
URAL KARMASI |
Sputnik Sport Center |
12.03.2010 -11:30 Çeyrek Final |
TÜRKİYE |
- |
ABD |
Sputnik Sport Center |
12.03.2010 |
ÇİN |
- |
KARASNADAR KRM. |
Sputnik Sport Center |
14.03.2010 |
YARI FİNAL |
Sputnik Sport Center |
16.03.2010 |
FİNAL |
Sputnik Sport Center |
Kafile:
KAFİLE BAŞKANI |
: Metin TUNÇER |
DIŞ İLİŞKİLER |
: Neşe YAHYA |
BAYAN MİLLİ TK.SORUMLUSU |
: Hamdi ASLAN |
BAYAN MİLLİ TK. ANTRENÖRÜ |
: Aysun BOYACI |
BAYAN MİLLİ TK. ANTRENÖRÜ |
: Nihan SU |
BAYAN MİLLİ TK. KALECİ ANTRENÖRÜ |
: Metin AKÇEVRE |
KOORDİNASYON EĞİTMENİ |
: Necla GÜNGÖR |
DOKTOR |
: Şensu DİNÇER |
FİZYOTERAPİST |
: Berkiye KIRMIZIGİL |
MASÖR |
: Kemal KARAKAŞ |
MALZEMECİ |
: Hasan ODABAŞ |