TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » U-21 » U-21 Milli Takım Haber Detay Sayfası
Abdullah Ercan: "Mücadeleden memnunum" 10.11.2016
Abdullah Ercan: "Mücadeleden memnunum"

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Ercan, takımımızın Almanya karşısında ortaya koyduğu mücadeleden memnun olduğunu söyledi. Berlin'de Almanya U21 Takımı ile yapılan hazırlık maçından sonra konuşan Abdullah Ercan şunları söyledi:

"Almanya, önümüzdeki yaz yapılacak U21 Avrupa Şampiyonası'na 1994 doğumlu oyuncularla katılacak. Bugün de o oyuncularla oynadılar. Biz ise gelecek şampiyonanın takımını oluşturmaya başladığımız için kadromuzda ağırlıklı olarak 1996-97 hatta 1998 doğumlu oyunculardan oluşturduk. 20. dakikada 10 kişi kalmak kolay değil elbet. O dakikaya kadar oyun dengeli gidiyordu. Eksik kalınca nasıl oynanması gerekiyorsa öyle oynamaya çalıştık. Alanı daraltıp mümkün olduğu kadar çabuk atağa çıkmayı düşündük. Oyun 11'e 11 devam etseydi Alman Milli Takımına daha zorluk çıkaracağımız kesindi.

Almanya ile bu şartlarda oynamak kolay değil. Elemelerde oynadıkları 10 maçın 10'unu da üstelik 3,4 gol ortalaması ile kazandılar. Özellikle ikinci yarıda üst üste net gol pozisyonları yakaladık. Onları değerlendirebilseydik oyuncuların güveni artacaktı ve oyunu daha fazla önde oynamaya çalışacaktık. Sonuç olarak çok ciddi bir rakibe karşı ümit vaad eden bir hazırlık maçı oynadık."

 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.