TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » U-21 » U-21 Milli Takım Haber Detay Sayfası
İnceefe: "2 maçı da kazanmak istiyoruz" 5.06.2019
İnceefe: "2 maçı da kazanmak istiyoruz"

UEFA 2021 U21 Avrupa Şampiyonası Elemelerinde Cuma günü Arnavutluk, 11 Haziran Salı günü de deplasmanda Kosova ile oynayacak olan Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Vedat İnceefe, her 2 maçı kazanarak gruptaki iddialarını güçlendirmek istediklerini belirtti.

Arnavutluk'u grubun ilk maçında deplasmanda 2-1 yendiklerini hatırlatan Vedat İnceefe; "Oyun olarak çok iyi olmasak da kazanmayı bildik. Eksiklerimiz vardı. Şimdi de sezon sonuna geldik. Oyuncularımızı motive etmeye çalışıyoruz. Bu iki maçı en iyi şekilde tamamlayarak tatile göndermek istiyoruz" diye konuştu.

"Hedefimizi grubu ilk 2'de bitirmek"

"Zor maçlar olacak. Kosova iyi ve etkili bir takım.  İçerideki Arnavutluk maçını da kazanıp deplasmandaki galibiyeti taçlandırmamız lazım. İnşallah Kosova maçıyla bu süreci iyi bir şekilde tamamlarız" ifadelerini kullanan Vedat İnceefe, hedeflerinin grubu ilk ikide tamamlamak olduğunu belirtti ve şunları ekledi: "Grupta İngiltere ve Avusturya ile çekişeceğiz ama belli olmaz. Kosova son yıllarda atak yaptı. İyi futbolcular çıkıyor. İtalya'da oynayan futbolcuları var. Ne olursa olsun kendi işimize odaklanacağız. Lider olmak zor çünkü İngiltere bayağı etkili bir ekip. Bu iş, istek ve arzu işi. Ne kadar isterseniz o kadar başarırsınız. Biz de oyuncularımıza istek ve arzuyu aşılamaya çalışıyoruz. Grubu en iyi ikinci bitirme şansımız var. En iyi ikinci doğrudan katılıyor. Play-off'ta da yer alabiliriz. Hedefimiz grupta ilk 2'de yer alıp Avrupa Şampiyonası'na katılmak."

Genç futbolcuların şans verildiğinde neler yapabileceklerini gösterdiğini anlatan İnceefe, şöyle devam etti: "Kulüplerin biraz sıkıntıda olması bizim işimize yaradı. Transferi açamadıkları için genç oyunculardan faydalandılar. Bu oyuncuları da iyi bir şekilde takip edip kadromuza dahil ettik. Türk futbolu kazanıyor. Demek ki bu arkadaşlara fırsat verilse kulüplerini en iyi şekilde temsil edecekler."

"Şenol hocanın tecrübelerinden faydalanacağız"

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü İnceefe, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'in tecrübelerinden yararlanacaklarını dile getirdi. A Milli Takım'a futbolcu göndermeye devam edeceklerini anlatan İnceefe, "Şenol hocama başarılar diliyorum. Dört maçtır kazanıyoruz. İnşallah Fransa ve İzlanda maçlarını en iyi şekilde geçiririz ve şansımızı artırırız. Şenol hoca milli takımda, kulüplerde çalışmış tecrübeli bir teknik direktör. Biz de kendisinin tecrübelerinden faydalanacağız. Altyapıdan A takıma futbolcu vereceğiz. İnşallah hocam da bunları yukarıda en iyi şekilde kullanacak. İnşallah grubu en iyi şekilde bitirecekler" dedi.

"Ümit Milli Takım daha fazla ilgiyi hak ediyor"

Vedat İnceefe, medyanın Ümit Milli Takım'a daha fazla ilgi göstermesi gerektiğini belirterek, "Bu çocuklar da emek veriyor. Bunların da gündeme gelmesi lazım ki kendilerini önemli ve üst tarafta olabileceklerini hissetsin. Bana göre çok önemli. Her gittiğimiz ülkede ulusal kanallar maçları canlı yayınlıyor. Sürekli futbolcularıyla iç içeler. Bizden gelen giden yok. Buna biraz daha önem vermek lazım. Futbolcularım, önemli olduklarını hissederse başaracak çok şeyi var. İnşallah bu yaş grubuyla da ilgilenirler. Taraftarların ilgisi de önemli. Seyirci arıyoruz. İnşallah bu sıkıntıları atlatırız. Eylül ayında İngiltere maçımız var. İyi bir şeyler yapabilmek için seyirci ve medya desteğine ihtiyacımız var" diye konuştu.

 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.