TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
Başkan Demirören Antalyaspor'un yeni tesislerini ziyaret etti 22.03.2017
Başkan Demirören Antalyasporun yeni tesislerini ziyaret etti
Geri
İleri

TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve beraberindeki TFF heyeti, Antalyaspor'un yeni açılan Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'ni ziyaret etti. Ziyarete Başkan Demirören ile birlikte Başkanvekili Ali Dürüst, Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Zülfikaroğlu, Mustafa Çağlar, Alaattin Aykaç, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş katılırken; TFF heyetinin ziyaretinde, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk, Antalyaspor Vakfı Başkanı Dündar Uluğkay, Antalyaspor'lu yöneticiler ve Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay da hazır bulundu.

Açılışı 7 Ocak'ta yapılan Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'ni ziyaret sırasında basın mensuplarına açıklamada bulunan Yıldırım Demirören, tesisleri çok beğendiklerini dile getirerek, şunları söyledi: "Menderes Türel başkana böyle bir tesis kazandırdığı için teşekkür etmek gerekiyor. Avrupa'daki sayılı futbol tesislerinden biri olmuş. Her zaman söylediğim gibi, belediyelerin maddi kaynak yerine tesis kaynağı yaratmasının kulüpler için uzun vadede çok daha faydalı olacağı düşüncesindeyim. Keşke her takımımız tesislerini yenileyebilse ve belediyeler Anadolu takımlarına tesisleşme konusunda destek olabilse. İyi tesisler kaliteli futbolu ve oyuncuyu getirir. Bunun sonucunda da Türk futbolunun kalitesi yükselir."

Terim: "Avrupa standartlarında bir tesis olmuş"

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nin Avrupa standartlarında olduğunu ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti aktardı. Ülkede bu tip tesislere ihtiyaç olduğunun altını çizen Terim, "Gerçekten muhteşem bir tesis olmuş. Menderes Türel'e, Antalya'ya böyle bir tesis kazandırdığı için teşekkür ediyoruz. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Yeni tesisin, takıma da yansıdığı ortada. Son olarak şunu eklemek istiyorum, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri, Avrupa standartlarında olmuş. Kulüp olarak güzel neticelere ev sahipliği yapmanız dileğiyle" şeklinde konuştu.
 

Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.