TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
Türkiye - Moldova resmi maç yemeği düzenlendi 27.03.2017
Türkiye - Moldova resmi maç yemeği düzenlendi

A Milli Takımımızın, Moldova ile bu akşam Eskişehir Yeni Stadyumu'nda oynayacağı özel maç öncesinde resmi yemek düzenlendi.

Tasigo Hotels Resort'de düzenlenen yemeğe TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, Yönetim Kurulu Üyesi Alaattin Aykaç, Genel Sekreter Kadir Kardaş; Moldova Futbol Federasyonu Başkanı Pavel Cebanu, Başkanvekili Dragos Hincu ve Takım İdarecisi Igor Popov katıldı. 

TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı "Türkiye coğrafyası gereği futbol açısından önemli bir pozisyonda bulunmakta. Çünkü çevresinde bulunan bir çok ülke ile iyi temaslar halinde. Bu iyi ilişkiler futbolun bu coğrafyada güçlenmesini sağlıyor. Ayrıca bu akşam çok tarihi bir maça daha tanıklık edeceğiz. Çünkü Eskişehir'de ilk kez bir A Milli maç oynanacak. Böylesine önemli bir maç vesilesiyle sizi burada ağırladığımız için son derece mutluyuz. Karşılaşmaya çok büyük bir ilgi var. Eskişehir geçmişten bugüne dek bir futbol şehri. İnsanlar futbolu ülkemizin genelinde olduğu gibi çok seviyor. Biletleri satışa çıkardık ve çok kısa bir süre içinde tamamen tükendi. Bu akşam çok güzel bir ortamda, çok güzel bir karşılaşma olacak; buna eminim. Son dönemlerde Anadolu'daki şehirlerimizde milli maçlar oynuyoruz ve büyük bir sinerji yakaladık. Son dönemlerde yetiştirdiğimiz yıldız oyuncular bu akşam sahadaki yerini alacak. Biz de ilk fırsatta Moldova'da maç oynamayı çok isteriz. Ayrıca belirtmek isterim ki genç takımlarınızı da her fırsatta ülkemizde ağırlama temennisindeyiz. Tesislerimizin kapıları size her zaman açık" ifadelerini kullandı.

Moldova Futbol Federasyonu Başkanı Pavel Cebanu da Türkiye'de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, iki takıma da başarılar diledi. Cebanu, "Bize olan yakın ilgi ve alakanız için çok teşekkür ediyoruz. Bizi ağırlamanız sırasında her şey muhteşemdi. Burada geçirdiğimiz vakit boyunca her şey eksiksizdi. Sunduğunuz imkanlar için çok teşekkürler. Takımımızda bulunan genç oyuncular için bugün burada maça çıkacak olmanın önemi çok büyük. Çünkü büyük bir takımla oynayacaklar. Ayrıca böylesine muhteşem bir ambiyansta oynayacakları için çok şanslılar. Sizinle aramızdaki ilişkilerden ötürü son derece mutluyuz. Bu ilişkilerimizin devamının daha güzel olacağına inanıyoruz. 2018 Dünya Kupası eleme maçlarında size başarılar diliyoruz. Umarım Rusya'da sizi izleme fırsatı buluruz. Sayın Servet Yardımcı; 5 Nisan 2017 tarihinde Helsinki'de düzenlenecek olan UEFA Yönetim Kurulu seçimlerinde size başarılar diliyoruz ve tıpkı Avrupa'nın bir çok federasyonu gibi biz de sizi destekliyoruz" diye konuştu. 

Türkiye Futbol Federasyonu Delegasyonu, resmi yemek sonunda yarın 62 yaşına girecek olan Moldova Futbol Federasyonu Başkanı Pavel Cebanu'nun doğum gününü kutladı. Başkan Cebanu; kendisi için hazırlanan pastayı kesti ve tebrikleri kabul etti.

Resmi yemek, karşılıklı hediye takdimi ile son buldu.

Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.