TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
Dünya Kalp Günü'nde Gücü Paylaşın 29.09.2017
Dünya Kalp Gününde Gücü Paylaşın
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından destek verilen 29 Eylül Dünya Kalp Günü'nün 2017 yılı için kampanya teması "Gücü Paylaşın" olarak belirlendi.
 
Kardiyovasküler hastalık (KVH) konusunda farkındalık yaratmayı, insanları aktif ve sağlıklı bir yaşam biçiminin faydaları konusunda eğitmeyi amaçlayan Dünya Kalp Günü, Dünya Kalp Federasyonu (WHF) tarafından organize ediliyor, UEFA ve Healthy Stadia tarafından destekleniyor.
 
Avrupa futbol ailesiyle birlikte çalışarak erken ölüm ve kardiyovasküler hastalığa bağlı sakatlıkları azaltmak hedeflenirken, "Gücü Paylaşın" kampanyası çerçevesinde "Kalbinize bakmazsanız kendinizi her yıl 17.5 milyondan fazla erken ölüme yol açan kalp hastalığı ve felç içeren KVH'ye yakalanma riskiyle karşı karşıya bırakırsınız" bilgisi veriliyor.
 
Bu yıl futbolseverlerden FIFA 2018 Dünya Kupası elemelerinde ekim ayının ilk haftasında oynanacak müsabakalar için stadyumlara motorlu taşıt yerine bisikletle veya yürüyerek gitmeleri isteniyor.
 
Dünya Kalp Federasyonu ve UEFA, herkesin daha uzun, daha iyi, kalp-sağlıklı bir hayat yaşama fırsatı elde ettiğinden emin olmak adına Dünya Kalp Günü 2017 etkinlikleri kapsamında futbolseverlerden sağlıklı kalp ipuçlarını, fotoğraf veya videolarını #WorldHeartDay hashtagi ile sosyal medyadan paylaşmasını istiyor. Ayrıca futbolseverler, http://worldheartday.org/ adresinde yer alan 8 soruyu cevaplayıp, Kalp IQ testi skorunu veya Sağlıklı Kalp Selfie'sini sosyal medyadan paylaşabilecek.
 
Dünya Kalp Günü hakkında daha fazla bilgi için http://worldheartday.org/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.