TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
Ali Düşmez: "TFF ile TASKK iş birliği amatör futbolun sorunlarını çözüyor" 12.11.2017
Ali Düşmez: "TFF ile TASKK iş birliği amatör futbolun sorunlarını çözüyor"
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen 5. Ağrı'da Sporun Enleri Ödül Töreni ve TFF ve Amatör Futbol Organizasyonu panellerine katıldı.

Ağrı'da Ardahan, Kars, Erzurum, Malatya, Elazığ, Bingöl, Muş, Iğdır, Van, Siirt, Erzincan, Ağrı ASKF başkan ve yöneticileri, TFF Erzurum, Malatya ve Van Bölge müdürleri, TFF İstanbul İl Temsilcisi, Ağrı'nın spor taban birlikleri, kulüp yöneticileri ve sporcular tarafından karşılanan Düşmez'e, Teknik Direktör Yılmaz Vural, Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Ersan Başar, spor adamı Seyit Ateş eşlik etti.

Ödül töreni öncesinde Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nin Kültür Merkezi  Osmanlı Salonu'nda bir panel düzenlendi. Prof.Dr. Gökhan Bayraktar'ın moderatörlüğünü yaptığı Seyit Ateş ve Yılmaz Vural'ın da panelist olarak yer aldığı  TFF ve Amatör Futbol Organizasyonu isimli panelde konuşmacı olan Düşmez," TFF'nin Türkiye'de tüm futbol düzeninden ve organizasyonlardan sorumlu olduğunu ve bunu 14 Bölge Müdürlüğüyle gerçekleştirdiğini, amatör futbol organizasyonunun 81 ilde örgütlü olan TASKK çatısı altında yürütüldüğünü söyledi. TASKK'ın bu anlamda TFF ile işbirliği yaptığını, bu işbirliği ile hem TFF'nin büyük bir yükten kurtulduğunu, hem de TASKK sayesinde ülkenin önemli bir spor organizasyonu olan amatör futbol organizasyonunun sorunlarının çözüldüğünü söyleyen Düşmez, "TASKK olarak amatörlerin sorunlarına her altı ayda bir olmak üzere düzenlediğimiz başkanlar kurulu toplantıları ve TFF bünyesinde Amatör Kurul toplantıları ile çözümler arama gayretindeyiz" dedi.
Panel sonrasında Ağrı Valisi Süleyman Elban'ı makamında ziyaret eden heyet, Vali Süleyman Elban'a Milli forma takdim etti.

Ağrı Kültür ve Kongre Merkezi'nde Ağrı'da Sporun Enleri ödül törenine katılan Düşmez, burada yaptığı konuşmada "Ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri  Türkiye Amatör Spor
Kulüpleri Konfederasyonudur. Biz kardeş ASKF projesi ile bu ailenin büyük bir aile olduğunu ortaya koyduk" dedi.
28 kategoride 52 ödülün dağıtıldığı gecede Ali Düşmez'e Yılın Spor Adamı ödülü takdim edildi.

Ödül gecesi sonrasında Düşmez ve beraberindeki heyet 18 Mart 2017 tarihinde trafik kazasında hayatını kaybeden Kadınlar Ligi futbolcusu Dicle Aslan'ın evini ziyaret ederek taziyede bulundu.

Ağrı ziyareti İshakpaşa Sarayı ve Ahmed-i Hani Türbe ziyareti ile sona erdi.

Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.