TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
Europa Orient Ralli'den Türkiye'ye EURO 2024 desteği 5.05.2018
Europa Orient Ralliden Türkiyeye EURO 2024 desteği
Geri
İleri

Dünyanın en tanınmış otomobil rallilerinden biri olan ve bu yıl 3'te 2'lik bölümü ülkemizde geçecek olan Europa Orient Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nin 13'üncüsü Fransa'nın Strasburg kentinde başladı. 11 ülkeden yaklaşık 125 adet 20 yaş üzeri araç, 60 takımda 300 kişinin katılımı ile gercekleşecek ralli Avrupa, Türkiye ve Ortadoğu olmak üzere toplam üç parkurdan oluşuyor.

Mayıs ayı boyunca sürecek rallide, yol üzerinde çok sayıda etkinlik ve sosyal proje yapılacak ve bu organizasyonlarda hediyeler dağıtılacak. Europa Orient Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi'ne katılan sporcular, rallinin sonunda kullandıkları araçları bir ülkedeki yardım kuruluşlarına bağışlıyor.

Paris-Dakar'ın ardından dünyanın en büyük rallisi olan Europa Orient Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nin katılımcıları, Beykoz-Riva'da yer alan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'ni de ziyaret edecek. Ralli katılımcıları araçlarını Türkiye'nin 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası ev sahipliği adaylığına destek olarak "Birlikte Paylaşalım - Share Together" afişleriyle süsledi.   

Europa Orient Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nin etapları:

1. Etap; Fransa' nın Strasburg kentinde başlayarak, Avrupa' nın çeşitli ülkelerinden, toplam 10 ayrı güzergahtan geçerek İstanbul' da sonlanacak.
EOR 2018'in geçeceği Avrupa ülkeler şöyle; Fransa, Almanya, Belçika, Lüxemburg, Avusturya, İtalya, Slovenya, Slovakya, Cek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Kosova, Karadağ, Arnavutluk, Makedonya, Sırbistan, Yunanistan, Bulgaristan, Türkiye.

2. Etap; Bu yıl Çanakkale Troya 2018 UNESCO yılı olması nedeniyle ralli Çanakkale'den başlayıp, Türkiye' nin çeşitli illerinden geçecek. Bu iller şöyle; Edirne, Çanakkale, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu,  Ankara, Çankırı, Çorum, Kayseri, Konya, Karaman, Niğde, Nevşehir, Kırşehir, Adana, Mersin

3. Etap: İsrail, Filistin, Ürdün

Tarihler:

5 Mayıs Strasbug'tan Start
9-10 Mayıs Çanakkale
11 Mayıs sabah İstanbul'a hareket
11-12-13-14 Mayıs İstanbul
14-15  Mayıs Zonguldak
15-16 Mayıs Çorum Boğazkale
16-17 Mayıs Ankara
17-18 Mayıs Nevşehir Kapadokya
18-19 Mayıs Niğde
19-20 Mayıs Adana
21 Mayıs Adana'dan Telaviv'e ucuş
29 Mayıs Ürdün Amman'dan dönüş

Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.