TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
TFF İlkokulu açılış töreni yapıldı 20.03.2019
TFF İlkokulu açılış töreni yapıldı
Geri
İleri

TOGEMDER öncülüğünde Türkiye Futbol Federasyonu ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nın katkılarıyla Beykoz Riva'da yaptırılan TFF İlkokulu ve Spor Toto Teşkilatı Ortaokulu'nun resmi açılışı yapıldı.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılıyla birlikte eğitime başlayan TFF İlkokulu ile Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Ortaokulu'nun ortak açılış törenine; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, TFF Başkanı Hüsnü Güreli, TFF eski Başkanı Yıldırım Demirören, TFF Başkanvekilleri Nihat Özdemir, Ali Dürüst, Cengiz Zülfikaroğlu, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, Yönetim Kurulu Üyeleri Erhan Kamışlı, Mustafa Çağlar, Alaattin Aykaç, Fuat Guguloğlu, Ali Özdoğan, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, Gençlik ve Spor eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, TOGEMDER Başkanı Saaadet Gülbaran, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ile Spor Toto Teşkilatı Başkan Yardımcısı Bünyamin Bozgeyik, yetkililer ve çok sayıda davetli katıldı.

Toplam 17 derslikte 231 öğrencinin eğitim gördüğü ve halı sahası bulunan okulların açılış töreninde TFF Başkanı Hüsnü Güreli ile Yıldırım Demirören, birer konuşma yaptı. Futbol Federasyonu olarak eğitime büyük önem verdiklerini belirten Hüsnü Güreli, şunları söyledi:

"Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için TOGEMDER ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığa ile ortaklaşa inşa ettirdiğimiz TFF İlkokulu ve Spor Toto Teşkilatı Ortaokulu'nun resmi açılışını yapmanın gururunu ve onurunu hep birlikte yaşıyoruz. 17 dersliği bulunan iki okulumuzda 20 öğretmenimiz toplam 231 öğrenciye öğrenim ve eğitim vermekte. Ben bugün burada esasen Türkiye Futbol Federasyonu'nun kurumsal kimliği adına teşekkürlerimi sizlere arz etmek istiyorum.

Birincisi; 2005 yılından itibaren gerçekten çok önemli işlere imza atan TOGEMDER'in Sayın Başkanı Saadet Gülbaran hanımefendi ve yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok önemli işler başarıyorsunuz. Yıllardır bunun şahidiyim, Allah sizden razı olsun. İkincisi; Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'na teşekkür ediyorum. O gün Spor Toto Teşkilat Başkanımız olan Mehmet Kasapoğlu bugün Gençlik ve Spor Bakanımız oldu, ne mutlu. O gün Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nın bize verdiği destek sırasında o günün Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da aramızda, kendisine de teşekkürlerimi arz ediyorum.

Ayrıca en önemli teşekkürü değerli dostum, dava arkadaşım, birlikte yola çıktığımız Yıldırım Demirören başkanımıza sunmak istiyorum. Zira, TOGEMDER'in bu talebi bizim yönetim kurulumuza geldiği anda, çok büyük bir şevkle ve süratle konuya eğilip bu tarz hayır işlerini çok fazla yapan ve buna önem veren Yıldırım Demirören başkanımıza Türk futboluna uzun yıllar verdiği hizmetleri için çok teşekkür ediyorum. Sevgili kardeşim, teşekkürler! Son olarak emeği geçen herkese teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum."          

TFF eski Başkanı Yıldırım Demirören de konuşmasında şu ifadeleri kullandı: "TFF, Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu. Bir sivil toplum kuruluşu olarak ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım, sosyal bir hizmette bulunmak amacıyla TOGEMDER ile beraber yola çıktık ve 5. okulumuzun açılışını yapıyoruz. Ben burada Atatürkçü, geleceği gören öğrenciler yetişmesini temenni ediyorum ve başarılar diliyorum. Hüsnü Başkan başta olmak üzere bu yolda beraber yürüdüğümüz tüm Federasyon Yönetim Kurulu'ndaki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tekrar hayırlı olsun diyorum."

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ve TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbaran'ın yaptığı protokol konuşmalarının ardından Hüsnü Güreli ile Yıldırım Demirören, Binali Yıldırım'a birlikte plaket takdim etti. Açılış töreni tüm protokolün birlikte kurdele kesmesi ile sona erdi.  

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU İLKOKULU

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında faaliyetlerine başladı.
A tipi ilköğretim okulu statüsündeki okulda 96 öğrenci eğitim görüyor.
Toplam 6 öğretmen görev yapıyor.
9 adet derslik, destek eğitim odası, laboratuvar, kütüphane, konferans salonu, kadın-erkek mescid ve sığınak bulunuyor.

SPOR TOTO TEŞKİLATI ORTAOKULU

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında faaliyetlerine başladı.
A tipi ilköğretim okulu statüsünde ve taşımalı eğitim kapsamındaki okulda, 62'si taşımalı toplam 136 öğrenci eğitim görüyor.
Toplam 14 öğretmen görev yapıyor.
8 adet derslik, destek eğitim odası, kütüphane, toplantı salonu, Görsel Sanatlar ve FTEM atölyeleri, çok amaçlı salon, halı saha, kadın-erkek mescid, mutfak ve sığınak bulunuyor.

Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.