TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » Futsal Milli » Futsal Milli Takım Detay Sayfası
2018 Futsal Avrupa Şampiyonası Elemeleri Kura Çekimi yapıldı 22.10.2016
2018 Futsal Avrupa Şampiyonası Elemeleri Kura Çekimi yapıldı

2018 UEFA Futsal Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nin kura çekimi, UEFA'nın İsviçre'nin Nyon kentinde bulunan merkezinde yapıldı.

Futsal Milli Takımımızın Eleme Turu'ndan itibaren katılacağı elemelerin kura çekiminde öncelikle 28 takımın katıldığı Ön Eleme Turu eşleşmeleri belli oldu.

Futsal Milli Takımımız ise 2018 UEFA Futsal Avrupa Şampiyonası Eleme Turu'nda 7. Grup'ta Rusya, Slovakya ve Ön Eleme Turu F Grubu'nu lider bitirecek ülke ile eşleşti. Ön Eleme Turu F Grubu'nda Fransa, Litvanya ve Andorra bulunuyor.

Futsal Milli Takımımız, 3-12 Nisan 2017 tarihleri arasında oynanacak 2018 UEFA Futsal Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 7. Grup maçlarına ev sahipliği yapacak ve müsabakalar Kocaeli'nde oynanacak.

2018 Futsal Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ne 47 takım katılıyor. Ön Eleme Turu'nda 28 takım 4'erli olarak 5 ve 3'erli olarak 2 grup olmak üzere toplam 7 gruba ayrılıyor. Ön Eleme Turu gruplarını lider bitirecek 7 takım, Eleme Turu'na yükselecek. Futsal Milli Takımımızın da yer aldığı Eleme Turu'nda ise toplam 28 takım 4'erli olarak 7 grupta mücadele edecek. 7 grup lideri, finallere yükselmeye hak kazanacak. 7 grup ikincisi ve en iyi grup üçüncüsü ise Play-Off'larda mücadele edecek. Play-Off'lar sonunda 4 takım daha finallere yükselecek. 2018 UEFA Futsal Avrupa Şampiyonası Finalleri, 30 Ocak-11 Şubat 2018 tarihlerinde Slovenya'da düzenlenecek. Ev sahibi Slovenya ise finallere direkt olarak katılacak.

 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.