U23 Milli Takımımız, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen 4. İslami Dayanışma Oyunları B Grubu'ndaki ilk maçında Cezayir'e 2-1 mağlup oldu. TRT Spor'dan naklen yayınlanan ve Bayil Arena'da oynanan maçta golümüzü 38. dakikada Onur Eriş atarken, Cezayir'in gollerini 78. dakikada Ferid El Melali ve 90+5. dakikada (Penaltı) Ahmed Gagaa kaydetti.
Türkiye gruptaki ikinci maçını 11 Mayıs Perşembe günü TSİ 10.30'da Umman ile oynayacak.
Stadyum: Bayil Arena
Hakemler: Aliyar Aghayev, Rıza Mahmadov, Orhan Mahmadov
Türkiye: 12-Muhammed Şengezer, 2-Mehmet Zeki Çelik (Dk. 82 22-Muhammet Beşir), 3-Özkan Taştemur, 4-Bahadır Öztürk, 7-Melih Okutan, 8-Taylan Antalyalı, 9-Ahmethan Köse (Dk. 70 21-Kerem Çalışkan), 10-Muhammed Demirci, 11-Onur Eriş, 15-Hakkı Can Aksu, 18-Alican Özfesli (Dk. 58 6-Abdullah Balıkçı)
Goller: Dk. 38 Onur Eriş (Türkiye) ve Dk. 78 Ferid El Melali, Dk. 90+5 Ahmed Gagaa (Cezayir)
Teknik Direktör Nedim Yiğit yönetimindeki U23 Milli Takımımızın aday kadrosuna şu oyuncular bulunuyor:
Oyuncu Adı Soyadı |
Kulübü |
Mevki |
Doğum Tarihi |
Muhammed Şengezer |
Bursaspor |
Kaleci |
05.01.1997 |
Muhammed Birkan Tetik |
Fatih Karagümrük A.Ş. |
Kaleci |
19.10.1995 |
Erhan Erentürk |
Karşıyaka |
Kaleci |
30.05.1995 |
Mehmet Zeki Çelik |
İstanbulspor A.Ş. |
Defans |
17.02.1997 |
İbrahim Serdar Aydın |
Yeşil Bursa A.Ş. |
Defans |
19.07.1996 |
Gökhan Kardeş |
PSV Eindhoven |
Defans |
15.05.1997 |
Bahadır Öztürk |
Kırklarelispor |
Defans |
01.10.1995 |
Hasan Kuruçay |
Næstved BK |
Defans |
31.08.1997 |
Hakkı Can Aksu |
Fethiyespor |
Defans |
11.06.1996 |
Özkan Taştemur |
Konya Anadolu Selçukspor |
Defans |
14.04.1995 |
Karahan Yasir Subaşı |
Anadolu Üsküdar 1908 Spor |
Defans |
01.01.1996 |
Abdullah Balıkçı |
Hacettepe Spor |
Orta Saha |
18.02.1997 |
Taylan Antalyalı |
Hacettepe Spor |
Orta Saha |
08.01.1995 |
Melih Okutan |
Anadolu Üsküdar 1908 Spor |
Orta Saha |
01.07.1996 |
Kerem Çalışkan |
Galatasaray A.Ş. |
Orta Saha |
13.10.1997 |
Muhammed Demirci |
İstanbulspor A.Ş. |
Orta Saha |
03.01.1995 |
Oğuzhan Kayar |
Aydınspor 1923 |
Orta Saha |
02.04.1995 |
Yunus Emre Yalçın |
İstanbulspor A.Ş. |
Orta Saha |
12.09.1994 |
Alican Özfesli |
Altınordu A.Ş. |
Orta Saha |
01.01.1997 |
Onur Eriş |
Zonguldak Kömürspor |
Orta Saha |
24.02.1993 |
Muhammed Enes Durmuş |
Beşiktaş A.Ş. |
Orta Saha |
08.01.1997 |
Ahmethan Köse |
Fenerbahçe A.Ş. |
Forvet |
07.01.1997 |
Muhammet Beşir |
1461 Trabzon |
Forvet |
01.01.1997 |
4. İslami Dayanışma Oyunları grupları ve maç programı:
A GRUBU |
B GRUBU |
Azerbaycan |
TÜRKİYE |
Kamerun |
Filistin |
Suudi Arabistan |
Umman |
Fas |
Cezayir |
TARİH - SAAT |
MÜSABAKA |
STADYUM |
08.05.2017 - 09.30 TSİ |
Suudi Arabistan - Fas |
Azal Arena |
08.05.2017 - 11.30 TSİ |
Cezayir - TÜRKİYE |
Bayil Arena |
08.05.2017 - 15.30 TSİ |
Filistin - Umman |
Azal Arena |
08.05.2017 - 17.30 TSİ |
Azerbaycan - Kamerun |
Bayil Arena |
11.05.2017 - 09.30 TSİ |
Umman - TÜRKİYE |
Azal Arena |
11.05.2017 - 11.30 TSİ |
Kamerun - Fas |
Bayil Arena |
11.05.2017 - 15.30 TSİ |
Filistin - Cezayir |
Azal Arena |
11.05.2017 - 17.30 TSİ |
Azerbaycan - Suudi Arabistan |
Bayil Arena |
15.05.2017 - 11.30 TSİ |
TÜRKİYE - Filistin |
Bayil Arena |
15.05.2017 - 11.30 TSİ |
Umman - Cezayir |
Azal Arena |
15.05.2017 - 17.30 TSİ |
Kamerun - Suudi Arabistan |
Azal Arena |
15.05.2017 - 17.30 TSİ |
Fas - Azerbaycan |
Bayil Arena |
18.05.2017 - 11.30 TSİ |
B1 - A2 |
Dalga Arena |
18.05.2017 - 17.30 TSİ |
A1 - B2 |
Dalga Arena |
21.05.2017 - 13.00 TSİ |
3. LÜK MAÇI |
Tevfik Behramov |
21.05.2017 - 19.00 TSİ |
FİNAL |
Tevfik Behramov |