TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » Milli Takımlar Haber Detay Sayfası
U23 Milli Takımı, Filistin'i 4-3 yendi 15.5.2017
U23 Milli Takımı, Filistini 4-3 yendi

U23 Milli Takımımız, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen 4. İslami Dayanışma Oyunları B Grubu'ndaki üçüncü ve son maçında Filistin'i 4-3 mağlup etti.

Bayil Arena'da oynanan ve Milli Takımımızın 3-0 geriye düştüğü maçta gollerimizi 44 ve 63. dakikada Melih Okutan, 71. dakikada Taylan Antalyalı ile 81. dakikada Hakkı Can Aksu kaydederken, Filistin'in gollerini 22. dakikada Oday Dabgah, 29. dakikada Muhammed Maraaba, 33. dakikada İslam Batran attı. Karşılaşmanın 90+2. dakikasında Milli Takımımızdan Mehmet Zeki Çelik ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışı kaldı.

Oyunlardaki ilk maçında Cezayir'e 2-1, ikinci maçında ise Umman'a 3-2 mağlup olan U23 Milli Takımı, grubu üç puanla üçüncü sırada tamamlayarak turnuvadan elendi. Milli Takımımızın grubundaki Umman ve Cezayir yarı finale yükseldi.

Stadyum: Bayil Arena

Hakemler: Mykola Balakin, Viktor Matyash, Volodymyr Vysotsky, Vitali Romanov

Türkiye: 23-Muhammed Birkan Tetik, 3-Özkan Taştemur, 4-Bahadır Öztürk (Dk. 4 14-Hasan Kuruçay), 5-Gökhan Kardeş (Dk. 36 2-Mehmet Zeki Çelik), 15-Hakkı Can Aksu , 6-Abdullah Balıkçı, 7-Melih Okutan, 8-Taylan Antalyalı, 17-Oğuzhan Kayar (Dk. 65 22-Muhammet Beşir), 9-Ahmethan Köse, 11-Onur Eriş.

Goller: Dk. 44 ve 63 Melih Okutan, Dk. 71 Taylan Antalyalı, Dk. 81 Hakkı Can Aksu (Türkiye) ve  Dk. 22 Oday Dabgah, Dk.29 Muhammed Maraaba, Dk.33 İslam Batran (Filistin)

Sarı Kartlar: Dk. 20 Oğuzhan Kayar, Dk. 36 Taylan Antalyalı, Dk. 60 Özkan Taştemur (Türkiye) ve Dk. 31 Mahmud Abuwarda, Dk. 36 Muhammed Derviş, Dk. 83 Ahmed Seyidahmed (Filistin)

Kırmızı kart: Dk. 90+2 Mehmet Zeki Çelik

Teknik Direktör Nedim Yiğit yönetimindeki U23 Milli Takımımızın aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyordu:

Oyuncu Adı Soyadı

Kulübü

Mevki

Doğum Tarihi

Muhammed Şengezer

Bursaspor

Kaleci

05.01.1997

Muhammed Birkan Tetik

Fatih Karagümrük A.Ş.

Kaleci

19.10.1995

Erhan Erentürk

Karşıyaka

Kaleci

30.05.1995

Mehmet Zeki Çelik

İstanbulspor A.Ş.

Defans

17.02.1997

İbrahim Serdar Aydın

Yeşil Bursa A.Ş.

Defans

19.07.1996

Gökhan Kardeş

PSV Eindhoven

Defans

15.05.1997

Bahadır Öztürk

Kırklarelispor

Defans

01.10.1995

Hasan Kuruçay

Næstved BK

Defans

31.08.1997

Hakkı Can Aksu

Fethiyespor

Defans

11.06.1996

Özkan Taştemur

Konya Anadolu Selçukspor

Defans

14.04.1995

Karahan Yasir Subaşı

Anadolu Üsküdar 1908 Spor

Defans

01.01.1996

Abdullah Balıkçı

Hacettepe Spor

Orta Saha

18.02.1997

Taylan Antalyalı

Hacettepe Spor

Orta Saha

08.01.1995

Melih Okutan

Anadolu Üsküdar 1908 Spor

Orta Saha

01.07.1996

Kerem Çalışkan

Galatasaray A.Ş.

Orta Saha

13.10.1997

Muhammed Demirci

İstanbulspor A.Ş.

Orta Saha

03.01.1995

Oğuzhan Kayar

Aydınspor 1923

Orta Saha

02.04.1995

Yunus Emre Yalçın

İstanbulspor A.Ş.

Orta Saha

12.09.1994

Alican Özfesli

Altınordu A.Ş.

Orta Saha

01.01.1997

Onur Eriş

Zonguldak Kömürspor

Orta Saha

24.02.1993

Muhammed Enes Durmuş

Beşiktaş A.Ş.

Orta Saha

08.01.1997

Ahmethan Köse

Fenerbahçe A.Ş.

Forvet

07.01.1997

Muhammet Beşir

1461 Trabzon

Forvet

01.01.1997

4. İslami Dayanışma Oyunları grupları ve maç programı:

A GRUBU

B GRUBU

Azerbaycan

TÜRKİYE

Kamerun

Filistin

Suudi Arabistan

Umman

Fas

Cezayir

TARİH - SAAT

MÜSABAKA

STADYUM

08.05.2017 - 09.30 TSİ

Suudi Arabistan - Fas

Azal Arena

08.05.2017 - 11.30 TSİ

Cezayir - TÜRKİYE

Bayil Arena

08.05.2017 - 15.30 TSİ

Filistin - Umman

Azal Arena

08.05.2017 - 17.30 TSİ

Azerbaycan - Kamerun

Bayil Arena

11.05.2017 - 09.30 TSİ

Umman - TÜRKİYE

Azal Arena

11.05.2017 - 11.30 TSİ

Kamerun - Fas

Bayil Arena

11.05.2017 - 15.30 TSİ

Filistin - Cezayir

Azal Arena

11.05.2017 - 17.30 TSİ

Azerbaycan - Suudi Arabistan

Bayil Arena

15.05.2017 - 11.30 TSİ

TÜRKİYE - Filistin

Bayil Arena

15.05.2017 - 11.30 TSİ

Umman - Cezayir

Azal Arena

15.05.2017 - 17.30 TSİ

Kamerun - Suudi Arabistan

Azal Arena

15.05.2017 - 17.30 TSİ

Fas - Azerbaycan

Bayil Arena

18.05.2017 - 11.30 TSİ

B1 - A2

Dalga Arena

18.05.2017 - 17.30 TSİ

A1 - B2

Dalga Arena

21.05.2017 - 13.00 TSİ

3. LÜK MAÇI

Tevfik Behramov

21.05.2017 - 19.00 TSİ

FİNAL

Tevfik Behramov

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.