TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » U 20 » U20 Milli Takım Haber Detay Sayfası
Feyyaz Uçar: "Çeyrek finale kalamadığımız için üzgünüz" 3.07.2013
Feyyaz Uçar: "Çeyrek finale kalamadığımız için üzgünüz"

U20 Milli Takımımızın Teknik Direktörü Feyyaz Uçar, U20 Dünya Kupası'nda Fransa karşısında alınan mağlubiyetin ardından, rakibin fizik olarak kendilerinden üstün olduğunu, yedikleri 3. golle dirençlerinin kırıldığını söyledi.

Turnuvanın ilk yarılarında istediklerini oyunu sahaya yansıtamadıklarını, maçın ikinci yarısında daha iyi oynadıklarını, ancak yakalanan pozisyonları değerlendiremediklerini anlatan U20 Milli Takımı Teknik Direktörü, "Fransa gibi bir ekibin karşısında 2-0 geri düşünce özellikle ikinci yarının başında gol bulmamız gerekiyordu. Fırsatlar da yakaladık ama kullanamadık. Fransa'nın penaltıyı kaçırmasıyla son bir fırsat geldi, ancak yediğimiz 3. golle maçtaki direncimiz kırıldı. Oyuncularımın iyi mücadele ettiğini düşünüyorum, çünkü rakibe baktığımızda fizik olarak bizden üstünlerdi. Pozisyona girmekte bizden daha becerikliydiler. Biz ikinci yarı zaman zaman Kerim'in getirdiği toplarla, Salih'in yaptığı paslarla pozisyona girdik, ama ne yazık ki değerlendiremedik" dedi.

Kerim ve Salih'in oyuna ikinci yarı alınmasıyla ilgili gelen bir soru üzerine Uçar, şöyle konuştu:
"Kerim buraya gelmeden önce bir sakatlık evresi geçirdi. Yüzde 100 hazır değil. 90 dakika mecbur kalmadıkça kullanmadık. Kerim'i ikinci yarı oyuna girip özellikle birebirlerde etkili olup bize avantaj sağlar diye düşündük. Dediğimiz gibi de oldu aslında, ama 2-0 geriye düşünce planlarımız bozuldu. Salih'i de her iki yaş grubunda kullandım. 94'lerde de oynatıyorum Salih'i, Elit Tur'da 3 maç oynattım. Şimdi Salih'le ben bu ayın 20'sinde U19 Avrupa Şampiyonası'na gideceğim. Fizik olarak bazen istediğimiz tempoyu yakalayamıyor. Maçın başında değil de sonunda oyunun hakimiyetini ele geçirmek için ikinci yarı böyle bir hamle düşündük. Rakibin iki gol atması, üstüne yediğimiz 3. gol bütün planlarımızı alt üst etti."

U20 Dünya Kupası'nda çeyrek finale kalamadıkları için üzgün olduklarını ifade eden Uçar, bundan sonra U19 Avrupa Şampiyonası'nda mücadele vereceklerini, en azından orada iyi bir derece alacaklarına inandıklarını vurguladı.

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.