TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » U 20 » U20 Milli Takım Haber Detay Sayfası
FIFA Fair-Play Günü'nde eski yıldızlar çocuklarla buluştu 10.07.2013
FIFA Fair-Play Gününde eski yıldızlar çocuklarla buluştu
Geri
İleri

FIFA U20 Dünya Kupası etkinlikleri kapsamında eski oyuncular Kubilay Türkyılmaz ile Sedat Özden, FIFA Fair-Play Günü nedeniyle çocuklarla buluştu.

FIFA'nın U20 Dünya Kupası turnuva elçisi olarak Türkiye'ye gelen Türk asıllı İsviçreli eski futbolcu Kubilay Türkyılmaz, Uruguay-Irak yarı finali öncesi Trabzon'daki Haluk Ulusoy Tesisleri'nde kimsesiz çocuklarla ve Trabzonspor'un altyapı okullarında oynayan miniklerle bir araya geldi. Çocuklarla keyifli anlar geçirip, kendileriyle  futbol oynayan Kubilay Türkyılmaz, gelecekte profesyonel futbol oynamayı düşünen miniklere tavsiyelerde bulundu.

1993-1995 yılları arasında Türkiye'de Galatasaray formasını da giyen eski oyuncu, "Bir futbol maçında rakibe, kendi takım arkadaşlarına, teknik direktörlere, hakemlere ve seyircilere saygı duymaktan daha önemli bir şey yoktur" diyerek Fair-Play'in futbolun en  önemli unsuru olduğunu dile getirdi.

Genç bir çocukken İsviçre'de futbol oynamaya başladığı zamanlarda ailesi ve teknik direktörlerinin Fair-Play'in ne olduğunu kendisine aktardıklarını belirten Kubilay Türkyılmaz, "Bu benim futbolculuk kariyerim için çok önemliydi ve bu sayede de bugün sizin karşınızda gururla Fair-Play hakkında konuşabiliyorum. Şunu asla unutmayın, eğer Fair-Play çerçevesinde oynarsanız her zaman kazanan siz olursunuz" şeklinde konuştu.
Türkyılmaz, son olarak da tüm çocuklara FIFA tarafından hazırlanan hediyeleri takdim etti.

FIFA U20 Dünya Kupası'nda Fransa-Gana yarı finali öncesinde Bursaspor'un "Sedat 3" lakaplı eski futbolcusu Sedat Özden, FIFA Fair-Play günü etkinlikleri kapsamında Bursaspor altyapısında oynayan çocuklarla buluştu.

Merinos Stadyumu'nda gerçekleştirilen buluşmada, 34 kez ile Bursaspor  tarihinin en çok milli olan futbolcusu unvanını elinde bulunduran Sedat Özden, geleceğin futbolcu adaylarına bu başarısında Fair-Play anlayışını benimsemesinin ne kadar önemli olduğunu anlattı.

Sedat Özden, daha sonra minik futbolcularla bir süre top oynadı ve kendilerine FIFA tarafından hazırlanan hediyeleri dağıttı.

Diğer yandan FIFA U20 Dünya Kupası'nda Trabzon Maç Komiseri olarak görevli Everton Gonsalves ile Bursa Maç Komiseri Moucharafou Anjorin bu buluşmalarda yer alarak, çocuklara Fair-Play anlayışı ve FIFA Fair-Play günü hakkında bilgiler verdi.

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.