TFF
HOME
TFF
NATIONAL TEAMS
LEAGUES
CUPS
INFO BANK
 
 
Info Bank » National Team Matches Details


AUSTRIA

3


EUROPEAN CHAMPIONSHIP QUALIFYING GROUP 2020 (U-21 National Team)
(Group Qualifying)

Sonnensee Stadion - RİTZİNG
11.10.2019 - 20:30

Middle Referee: Kirill Levnikov
Side Referee: Dmitri Mosyakin
Side Referee: Aleksei Vorontsov
Fourth Referee: Vasili Kazartsev
Gözlemci:
Temsilci:
Head Coach: VEDAT İNCEEFE
Coach: KEREM YAVAŞ
Assistant Coach: OKAN AYDINER
Goalkeeping Coach: ALKAN BİRLİK



TURKEY

0

First 11
1. Fabian Ehmann
4. Dario Maresic
6. Kevin Danso
9. Marko Raguz
10. Sandi Lovric
13. Lukas Malicsek
16. Julian Peter Gölles
17. Nikolas Meister
18. Vesel Demaku
20. Christoph Baumgartner
22. Kelvin Arase
Substitutes
2. Emanuel Aiwu
5. Christoph Halper
7. Michael John Lema
8. Valentino Müller
14. Luca Meisl
15. Dominik Fitz
19. Patrick Schmidt
23. Ammar Helac
Goals
  Sandi Lovric,65.dk (F)
  Marko Raguz,32.dk (F)
  Nikolas Meister,10.dk (F)
Cards
Yellow Card Sandi Lovric 33.dk
Yellow Card Lukas Malicsek 33.dk
Yellow Card Julian Peter Gölles 16.dk
Yellow Card Vesel Demaku 73.dk
Yellow Card Kelvin Arase 58.dk
Players Out
 Marko Raguz 84.dk
 Sandi Lovric 84.dk
 Julian Peter Gölles 74.dk
 Kelvin Arase 74.dk
 Christoph Baumgartner 66.dk
Players In
Patrick Schmidt 84.dk
Valentino Müller 84.dk
Emanuel Aiwu 74.dk
Michael John Lema 74.dk
Dominik Fitz 66.dk
First 11
1. ALTAY BAYINDIR ( FENERBAHÇE A.Ş. )
2. MERT MÜLDÜR ( US SASSUOLO )
4. HÜSEYİN TÜRKMEN ( TRABZONSPOR A.Ş. )
5. BERAT AYBERK ÖZDEMİR ( GENÇLERBİRLİĞİ )
6. ORKUN KÖKÇÜ ( FEYENOORD )
8. GÜVEN YALÇIN ( BEŞİKTAŞ A.Ş. )
9. HALİL İBRAHİM DERVİŞOĞLU ( SPARTA ROTTERDAM )
10. BERKAY ÖZCAN ( MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK )
11. AHMED KUTUCU ( FC SCHALKE 04 )
16. RAVİL TAGİR ( ALTINORDU )
20. ABDURRAHİM DURSUN ( TRABZONSPOR A.Ş. )
Substitutes
3. CEMALİ SERTEL ( ESKİŞEHİRSPOR )
7. DOĞUKAN SİNİK ( ANTALYASPOR A.Ş. )
12. İRFAN CAN EĞRİBAYAT ( ADANASPOR A.Ş. )
14. CENK ÖZKACAR ( ALTAY )
15. ÖZER ÖZDEMİR ( BTC TURK YENİ MALATYASPOR )
17. RAHMETULLAH BERİŞBEK ( GENÇLERBİRLİĞİ )
18. MUHAYER OKTAY ( BEŞİKTAŞ A.Ş. )
21. OĞUZ KAĞAN GÜÇTEKİN ( ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. )
22. HÜSEYİN ATAKAN ÜNER ( ALTINORDU )
Cards
Double Yellow  Card ABDURRAHİM DURSUN 53.dk
Yellow Card HALİL İBRAHİM DERVİŞOĞLU 17.dk
Double Yellow  Card ORKUN KÖKÇÜ 90.dk
Players Out
 BERAT AYBERK ÖZDEMİR 46.dk
 GÜVEN YALÇIN 70.dk
 AHMED KUTUCU 90+3.dk
 HALİL İBRAHİM DERVİŞOĞLU 46.dk
 BERKAY ÖZCAN 86.dk
Players In
MUHAYER OKTAY ( BEŞİKTAŞ A.Ş. )  46.dk
CENK ÖZKACAR ( ALTAY )  70.dk
RAHMETULLAH BERİŞBEK ( GENÇLERBİRLİĞİ )  90+3.dk
DOĞUKAN SİNİK ( ANTALYASPOR A.Ş. )  46.dk
HÜSEYİN ATAKAN ÜNER ( ALTINORDU )  86.dk
 
F:Foot H:Head K:Own Goal P:Penalty S:Penalties
 
 
 

Contact | Copyrights | Term of Use | Sponsors
All rights reserved.