U19 Milli Takımımızın (01.01.1992) 20 Temmuz - 1 Ağustos 2011 tarihlerinde Romanya'da düzenlenecek 2010-2011 UEFA U19 Avrupa Şampiyonası finalleri aday kadrosu açıklandı. Aday kadroya davet edilen oyuncular 12 Temmuz 2011 Salı günü saat 19.00'da İstanbul Riva Legend Otel'de toplanacak.
Teknik Direktör Kemal Özdeş yönetimindeki U19 Milli Takımımızın kadrosuna şu oyuncular davet edildi:
Oyuncu Adı Soyadı |
Kulübü |
Furkan ŞEKER |
Beşiktaş A.Ş. |
Atınç NUKAN |
Beşiktaş A.Ş. |
Sezer ÖZMEN |
Beşiktaş A.Ş. |
Gökay IRAVUL |
Fenerbahçe |
Berkay ÖZTUVAN |
Fenerbahçe |
Okan ALKAN |
Fenerbahçe |
Ömer KAHVECİ |
Bucaspor |
Kamil Ahmet ÇÖREKÇİ |
Bucaspor |
Muhammet DEMİR |
Gaziantepspor |
Orhan GÜLLE |
Gaziantepspor |
Ali DERE |
Konyaspor |
Hasan Ahmet SARI |
Trabzonspor A.Ş. |
Ozan Evrim ÖZENÇ |
Denizlispor |
Oğuzhan AZĞAR |
Samsunspor |
Sefa Akın BAŞIBÜYÜK |
Çorumspor |
Ömer Ali ŞAHİNER |
Konya Torku Şekerspor |
Emrah BAŞSAN |
Pendikspor |
Aykut ÖZER |
Eintracht Frankfurt |
Servan TAŞTAN |
FC Metz |
Engin BEKDEMİR |
FC Porto |
Burakcan KUNT |
MSV Duisburg |
Nadir ÇİFTÇİ |
Portsmouth FC |
Not: Maçların başlama saati Türkiye saatine göredir.
U19 Milli Takımımız, 52 takımın katılımı ile düzenlenen 2010-2011 UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Elemeleri 1. Turu'nda Galler, Kazakistan ve İzlanda ile birlikte yer aldığı 1. Grubu ve 28 takımın katıldığı Elit Turu'nda ise Almanya, Macaristan ve Makedonya ile mücadele ettiği 7. Grubu ilk sırada tamamlayarak finallere katılma hakkı kazanmıştı.
U19 Milli Takım Teknik Direktörü Kemal Özdeş'in finaller öncesi TamSaha'da yayınlanan röportajını okumak için tıklayınız...
2010-2011 UEFA U19 Avrupa Şampiyonası grupları ve maç takvimi şöyle:
A GRUBU |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
P |
1. Romanya |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
2. Çek Cumhuriyeti |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
3. Yunanistan |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
4. İrlanda Cumhuriyeti |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 | |
B GRUBU |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
P |
1. Türkiye |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
2. Sırbistan |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
3. İspanya |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
4. Belçika |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 | |
Tarih-Saat-Grup |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
Stadyum |
20.07.2011-19.00 (B) |
İspanya |
- |
Belçika |
F. Centre FRF - Mogosoaia |
20.07.2011-19.00 (B) |
Sırbistan |
- |
Türkiye |
City Stadium - Berceni |
20.07.2011-21.00 (A) |
Romanya |
- |
Çek Cum. |
Concordia - Chiajna |
20.07.2011-21.00 (A) |
Yunanistan |
- |
İrlanda Cum. |
F. Centre FRF - Buftea |
23.07.2011-19.00 (A) |
Çek Cum. |
- |
İrlanda Cum. |
F. Centre FRF - Mogosoaia |
23.07.2011-19.00 (B) |
Türkiye |
- |
Belçika |
F. Centre FRF - Buftea |
23.07.2011-21.00 (A) |
Romanya |
- |
Yunanistan |
City Stadium - Berceni |
23.07.2011-21.00 (B) |
Sırbistan |
- |
İspanya |
Concordia - Chiajna |
26.07.2011-19.00 (A) |
Çek Cum. |
- |
Yunanistan |
F. Centre FRF - Mogosoaia |
26.07.2011-19.00 (A) |
İrlanda Cum. |
- |
Romanya |
City Stadium - Berceni |
26.07.2011-21.00 (B) |
Türkiye |
- |
İspanya |
Concordia - Chiajna |
26.07.2011-21.00 (B) |
Belçika |
- |
Sırbistan |
F. Centre FRF - Buftea |
29.07.2011-18.45 Yarı Final |
A Grubu 1.'si |
- |
B Grubu 2.'si |
F. Centre FRF - Mogosoaia |
29.07.2011-20.45 Yarı Final |
B Grubu 1.'si |
- |
A Grubu 2.'si |
Concordia - Chiajna |
01.08.2011-20.00 Final |
- |
- |
- |
Concordia - Chiajna |
Kafile:
KAFİLE BAŞKANI |
: Sami ÇÖLGEÇEN |
DIŞ İLİŞKİLER KURULU ÜYESİ |
: Fatih ÖZKAN |
TEKNİK DİREKTÖR |
: Kemal ÖZDEŞ |
ANTRENÖR |
: Tahir KARAPINAR |
ANALİZ VE PERFORMANS ANTRENÖRÜ |
: Recep KARATEPE |
KALECİ ANTRENÖRÜ |
: Altay Nazif DAĞDELEN |
EĞİTMEN |
: S. Fikret TOYDEMİR |
İLETİŞİM |
: Selim ŞAKARCAN |
KAMERAMAN |
: Ege BULUNAZ |
MENTOR |
: Turgay BİÇER |
DOKTOR |
: Cem ERGENÇ |
FİZYOTERAPİST |
: Murat ŞAHİNOĞLU |
SAĞLIK GÖREVLİSİ |
: Volkan ARAL |
MALZEMECİ |
: Kenan SOLAK |