U19 Milli Takımımız, Rusya'da düzenlenen Valentin Granatkin Turnuvası'ndaki ilk maçında St. Petersburg Karması ile 1-1 berabere kaldı.
Moskova kentindeki Roschino Arena'da oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın golünü 90. dakikada Onur Taha Takır atarken, St. Petersburg Karması'nın golünü 76. dakikada penaltıdan Nikita Koldunov kaydetti.
Turnuva kuralları gereği her iki takımdan birer oyuncu maçın oyuncuları olarak seçildi. Milli Takımımızdan Sefa Akgün Milli Takımımız adına maçın oyuncusu oldu.
Ayrıca maçı St. Petersburg Birinci Sınıf Başkonsolosu Yunus Belet ve Muavin Konsolos Taner Arıcan da tribünden takip etti.
Grubun diğer maçında Kırgızistan, Kazakistan'ı 2-1 mağlup etti.
Türkiye: Ozan Can Oruç, Berkehan Biçer, Şahan Akyüz (Dk. 33 Abdussamed Karnuçu), Sefa Akgün, Berkin Taşkın (Dk. 78 Ramazan Emirhan Civelek), Yunus Akgün (Dk. 85 Muhammet Ömer Çakı), Emre Aytun (Dk. 46 Bekir Melih Gökçimen), Onur Taha Takır, Erdem Seçgin (Dk. 67 Fatih Bektaş), Embiya Ayyıldız (Dk. 46 Ali Yavuz Kol), Berkay Görmez (Dk. 46 Recep Gül)
St. Petersburg Karması: Nikolai Rybikov, Alexander Korotkov, Andrei Anisimov, Andrei Bokovoy (Dk. 73 Dan Novistki), Ivan Andreev, Juliano Baptista (Dk. 62 Daniil Shamkin), Nikita Koldunov, Alexei Smirnov (Dk. 46 Sergei Ilyin), Alexei Ivanov, Ilia Vakhania, Sergei Chibisov
Sarı Kartlar: Dk. 51 Nikita Koldunov, Dk. 88 Andrei Anisimov
U19 Milli Takımı'nın Valentin Granatkin Turnuvası aday kadrosunda şu isimler bulunuyor:
Kaleciler:
Doğukan Özkan (Beşiktaş A.Ş.), Ozan Can Oruç (Altınordu A.Ş.)
Defans:
Bekir Melih Gökçimen (Galatasaray A.Ş.), Berkehan Biçer (Altınordu A.Ş.), Emre Aytun (Hannover 96), Muhammet Ömer Çakı (Fenerbahçe A.Ş.), Onur Taha Takır (Altınordu A.Ş.), Ramazan Emirhan Civelek (Galatasaray A.Ş.), Şahan Akyüz (Altınordu A.Ş.)
Orta Saha:
Abdussamed Karnuçu (Galatasaray A.Ş.), Berkay Görmez (Altınordu A.Ş.), Berkin Taşkın (Altınordu A.Ş.), Erdem Seçgin (Beşiktaş A.Ş.), Fatih Bektaş (Fenerbahçe A.Ş.), Recep Gül (Galatasaray A.Ş.), Sefa Akgün (B.B. Erzurumspor), Yunus Akgün (Galatasaray A.Ş.)
Forvet:
Ali Yavuz Kol (Galatasaray A.Ş.), Embiya Ayyıldız (Altınordu A.Ş.)
Genç Milli Takımlar Sorumlusu: Tolunay Kafkas
Teknik Direktör: Şenol Ustaömer
Valentin Granatkin Turnuvası Programı:
Tarih - Saat |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
Stat / Yer |
30.08.2018 - 12:00 |
KIRGIZİSTAN |
2 - 1 |
KAZAKİSTAN |
Roschino Arena, Moskova |
30.08.2018 - 19:00 |
ST. PETERSBURG K. |
1 - 1 |
TÜRKİYE |
Roschino Arena, Moskova |
31.08.2018 - 12:00 |
LİTVANYA |
- |
ERMENİSTAN |
Petrovsky Stadı, Moskova |
31.08.2018 - 19:00 |
RUSYA |
- |
MOLDOVA |
Petrovsky Stadı, Moskova |
01.09.2018 - 12:00 |
TÜRKİYE |
- |
KAZAKİSTAN |
Roschino Arena, Moskova |
01.09.2018 - 17:00 |
ST. PETERSBURG K. |
- |
KIRGIZİSTAN |
Roschino Arena, Moskova |
02.09.2018 - 10:00 |
MOLDOVA |
|
ERMENİSTAN |
Petrovsky Stadı, Moskova |
02.09.2018 - 15:00 |
RUSYA |
|
LİTVANYA |
Petrovsky Stadı, Moskova |
04.09.2018 - 12:00 |
KIRGIZİSTAN |
- |
TÜRKİYE |
Roschino Arena, Moskova |
04.09.2018 - 19:00 |
KAZAKİSTAN |
- |
ST. PETERSBURG K. |
Roschino Arena, Moskova |
05.09.2018 - 12:00 |
LİTVANYA |
|
MOLDOVA |
Petrovsky Stadı, Moskova |
05.09.2018 - 19:00 |
ERMENİSTAN |
|
RUSYA |
Petrovsky Stadı, Moskova |
06.09.2018 - 12:00 |
Sıralama Maçı (A3 - B4) |
Roschino Arena, Moskova |
06.09.2018 - 19:00 |
Sıralama Maçı (A4 - B3) |
Roschino Arena, Moskova |
07.09.2018 - 12:00 |
Yarı Final Maçı (A1 - B2) |
Petrovsky Stadı, Moskova |
07.09.2018 - 19:00 |
Yarı Final Maçı (A2 - B1) |
Petrovsky Stadı, Moskova |
08.09.2018 - 12:00 |
7.lik Maçı |
Roschino Arena, Moskova |
08.09.2018 - 17:00 |
5.lik Maçı |
Roschino Arena, Moskova |
09.09.2018 - 12:00 |
3.lük Maçı |
Petrovsky Stadı, Moskova |
09.09.2018 - 17:00 |
Final |
Petrovsky Stadı, Moskova |
Puan Durumları:
A GRUBU |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
AV |
P |
1. KIRGIZİSTAN |
1 |
1 |
0 |
0 |
2 |
1 |
1 |
3 |
2. TÜRKİYE |
1 |
0 |
1 |
0 |
1 |
1 |
0 |
1 |
3. SAINT PETERSBURG KARMASI |
1 |
0 |
1 |
0 |
1 |
1 |
0 |
1 |
4. KAZAKİSTAN |
1 |
0 |
0 |
1 |
1 |
2 |
-1 |
0 |
B GRUBU |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
AV |
P |
1. ERMENİSTAN |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
2. LİTVANYA |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
3. MOLDOVA |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
4. RUSYA |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |