U16 Milli Takımımız, Ukrayna'da düzenlenen Victor Bannikov Turnuvası'ndaki 3.'lük-4'lük maçında ev sahibi Ukrayna'ya 3-1 mağlup oldu. Ukrayna'nın başkenti Kiev'deki Bannikov Stadı'nda oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın golünü 5. dakikada İbrahim Yılmaz kaydederken, Ukrayna'nın gollerini 23. dakikada Emre Özer (Kendi kalesine), 33. dakikada Dmitro Khljobas ve 79. dakikada Oleksiy Khoblenko attı.
Alınan bu sonuçtan sonra Victor Bannikov Turnuvası'nı 4. olarak tamamlayan Millilerimiz, grup maçlarında Rusya'yı 5-2, Polonya'yı 2-0 yenmiş, Çek Cumhuriyeti'ne ise 2-0 mağlup olmuştu.
Milli Takım oyuncularımızdan Salih Uçan, turnuvanın en iyi orta saha oyuncusu seçildi.
Turnuva'nın final maçında Sırbistan'ı 2-0 mağlup eden Çek Cumhuriyeti şampiyon oldu. Polonya'yı 2-1 yenen İtalya 5., Rusya'yı 3-0 yenen Belarus ise turnuvayı 7. sırada tamamladı.
Teknik Direktör Abdullah Ercan yönetimindeki U16 Milli Takımımızın kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:
Kadir ARİ, Hüseyin Cankurt ATASOY, Mehmet Erkut ŞENTÜRK (Beşiktaş A.Ş.), Taha Can VELİOĞLU, Sercan ŞEN (Bursaspor), İbrahim YILMAZ (Büyükşehir Bld.Spor), Recep NİYAZ (Denizlispor), Beykan ŞİMŞEK (Fenerbahçe), Emre ÖZER (Galatasaray A.Ş.), Selahattin ÖZCAN (Gençlerbirliği), Kemal Mert ÖZYİĞİT, Salih UÇAN (Bucaspor), Okay YOKUŞLU (Altay), Özgür AKÇAPINAR (Borussia Dortmund), Sercan DEMİRBAŞ (Hamburg), Hakan ÇALHANOĞLU (Karlsruher SC), Tayfun AKSOY (RSC Anderlecht), Dean Selim FLORENCE (Norwich City).
Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlenen Victor Bannikov Turnuvası puan cetveli ve maç takvimi şöyle:
A GRUBU |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
P |
1. Sırbistan |
3 |
2 |
0 |
1 |
7 |
2 |
6 |
2. Ukrayna |
3 |
1 |
1 |
1 |
7 |
7 |
3 |
3. İtalya |
3 |
1 |
1 |
1 |
4 |
4 |
3 |
4. Belarus |
3 |
1 |
0 |
2 |
5 |
4 |
3 | |
B GRUBU |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
P |
1. Çek Cumhuriyeti |
3 |
2 |
0 |
1 |
8 |
3 |
6 |
2. Türkiye |
3 |
2 |
0 |
1 |
7 |
4 |
6 |
3. Rusya |
3 |
1 |
0 |
2 |
4 |
9 |
3 |
4. Polonya |
3 |
1 |
0 |
2 |
3 |
6 |
3 | |
Tarih-Saat |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
Stat-Yer |
16.06.2010 - 13.00 (A) |
İtalya |
1-0 |
Sırbistan |
Boryspil |
16.06.2010 - 17.00 (A) |
Ukrayna |
5-1 |
Belarus |
Obukhiv |
16.06.2010 - 13.00 (B) |
Rusya |
2-5 |
Türkiye |
Makariv |
16.06.2010 - 17.00 (B) |
Çek Cumhuriyeti |
2-3 |
Polonya |
Makariv |
17.06.2010 - 13.00 (A) |
İtalya |
1-2 |
Belarus |
Makariv |
17.06.2010 - 17.00 (A) |
Sırbistan |
4-0 |
Ukrayna |
Obukhiv |
17.06.2010 - 13.00 (B) |
Rusya |
0-4 |
Çek Cumhuriyeti |
Obukhiv |
17.06.2010 - 13.00 (B) |
Türkiye |
2-0 |
Polonya |
Boryspil |
19.06.2010 - 13.00 (A) |
Belarus |
1-3 |
Sırbistan |
Makariv |
19.06.2010 - 17.00 (A) |
Ukrayna |
2-2 |
İtalya |
Obukhiv |
19.06.2010 - 13.00 (B) |
Türkiye |
0-2 |
Çek Cumhuriyeti |
Boryspil |
19.06.2010 - 17.00 (B) |
Polonya |
0-2 |
Rusya |
Boryspil |
20.06.2010 - 13.00 7.'lik Maçı |
Belarus |
3-0 |
Rusya |
Makariv |
20.06.2010 - 13.00 5.'lik Maçı |
İtalya |
2-1 |
Polonya |
Borodyanka |
20.06.2010 - 12.00 3.'lük Maçı |
Ukrayna |
3-1 |
Türkiye |
Bannikov |
20.06.2010 - 16.00 FİNAL |
Sırbistan |
0-2 |
Çek Cumhuriyeti |
Bannikov |
Kafile:
KAFİLE BAŞKANI |
: Sami ÇÖLGEÇEN |
DIŞ İLİŞKİLER |
: Seyfi ÖZER |
İDARİ SORUMLU |
: Yıldıray ÇIKIT |
GÖREVLİ |
: Bedri DÖLKELEŞ |
TEKNİK DİREKTÖR |
: Abdullah ERCAN |
ANTRENÖR |
: Tahir KARAPINAR |
ANTRENÖR |
: Okan BURUK |
ANTRENÖR |
: Volkan KAZAK |
KALECİ ANTRENÖRÜ |
: Hasan Okan GÜLTANG |
İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ |
: Selim Fikret TOYDEMİR |
KAMEREMAN |
: Oben Meral BAYSAL |
DOKTOR |
: Hakan GÜR |
FİZYOTERAPİST |
: Serkan USGU |
MASÖR |
: Levent GÜRBÜZ |
MALZEMECİ |
: Mustafa GÜLEN |